Duvar kağıtları, bir evin havasını hoş bir şekilde değiştiren az sayıdaki tasarım öğelerinden biri. Bir odayı saran eğlenceli, şık ya da ilginç bir duvar kâğıdı, evin havasını bir anda değiştirebilir. İster tüm odayı kapla ister tek bir duvarı, her dekorasyon stiline uygun duvar kâğıtları bulman mümkün. İlham almak için aşağıdaki seçeneklere göz atmalısın.

Uzun Ömürlü


Duvarları düz bir renge boyamak varken neden duvar kâğıdı kullanmalıyım diye düşünebilirsin. Nedeni; duvar kâğıtları boyadan daha dayanıklı. Boya nemden veya çarpmalardan soyulabilir, oysa duvar kâğıdı çoğu durumda sağlam kalır. Bu, duvarları yıllar boyu yeniden boyamak zorunda kalmayacağın anlamına geliyor. 
 

Modern Tasarımlar


Duvar kâğıtlarında çeşitlilik, bir odanın hissini ve tarzını oluştururken sana evinin dekorasyonunda daha fazla ifade özgürlüğü sağlar. Ayrıca duvar kâğıdı ile boyaya göre çok daha çeşitli tasarımlar elde edebilirsin. Tekrar eden motifli bu duvar kâğıdı, salonunda modern bir görünüm yaratacak. 
 

Duvarda Açan Çiçekler


Yatak odanda romantik bir atmosfer yaratmak istiyorsan, pastel tonlarda çiçekli bir duvar kâğıdı tercih edebilirsin. Deseni olmayan bir oda tekdüze görünebilir, diğer yandan çok fazla deseni olan bir odaysa görsel açıdan huzursuzluğa neden olabilir. Bu yüzden tüm odayı duvar kâğıdı ile kaplamak yerine tek bir duvara yönelebilirsin.  
 

Tatlı Rüyalar


Çocukların hayal gücü özellikle küçük yaşlarda çok güçlü olur. Bu yüzden çocuk odasının duvarlarında sıradan ve düz renkler yerine onun yaratıcılığını tetikleyecek duvar kâğıtları kullanabilirsin. Bulutlarla kaplı bir gökyüzünü andıran bu duvar kâğıdı, çocuğunun renkli düşlere dalmasını kolaylaştıracak.  
 

Üç Boyutlu


Kabul etmek gerekir ki iç dekorasyonda tuğla ve taş kaplamak çok şık dursa da oldukça maliyetli. Eğer duvarlarını tuğlayla kaplatmaya ekonomik olarak hazır değilsen, duvar kâğıdı senin için uygun maliyetli bir çözüm olabilir. Üstelik kolay silinebilir olduğu için tuğlalara göre çok daha pratik! 

Fırça Darbeleri


Fırça darbeleri atılmış gibi görünen duvarlar, son yılların en büyük duvar boyası trendlerinden biri. Ancak bu epey işçilik ve maliyet gerektiriyor. Bu görünümden ilham alınarak tasarlanan duvar kâğıtları sayesinde sen de bu akımı hızlıca yakalayabilirsin.