Doğru konumlandırılmış bir ayna, bulunduğu her mekâna hem enerjik hem aydınlık hem de derin bir hava katar. Sadece banyo ve yatak odasıyla sınırlamamak gereken dekoratif aynalar ile evinin her köşesinde canlı ve dramatik etkiler yaratmak mümkün. İlham alabileceğin dekoratif ayna fikirleri burada!

Modern İskandinav


Salon dekorasyonunda aynanın en etkili kullanım yerlerinden biri; kanepenin üzerine konumlandırmak. Bu şekilde yerleştireceğin büyük ve çerçeveli bir ayna, salonuna derinlik katarken doğal ışığı içeriye yansıtarak çoğaltmana yardım eder.


 

İçerideki Güneş


Özellikle konsol ya da duvar sehpası üzerinde son derece şık ve etkileyici duran güneş biçimli aynaları tercih edebilirsin. Özellikle koyu ve kontrast renklerin bir arada kullanıldığı bir salonda çok hoş ışık yansımalarıyla karşılaşmaya hazır ol.


 

Asimetrik Sadelik


Ev dekorasyonuna ayna seçerken kendini simetrik modellerle sınırlamak zorunda değilsin. Sade ve minimalist tasarımlardan hoşlanıyorsan, makyaj masası ya da şifonyerin üzerine yerleştirebileceğin ince çerçeveli bir asimetrik aynayla odanın görünümünü bir anda farklılaştırabilirsin.

Vintage Ayrıntılar


Country ya da vintage tarzı dekorasyon sana daha çok hitap ediyorsa oyma çerçeveli bir ayna kesinlikle çok hoşuna gidecek. Böyle bir aynayı tuğla görünümlü bir duvarda kullanarak, yarattığı dramatik etkiyi birkaç kat artırabilirsin.

Derin Ferah


Geniş ve ferah mekânlardan hoşlanıyorsan boy aynaları senin tercihin olabilir. Dilersen zemine, dilersen de duvara yerleştireceğin boy aynalarıyla salon, antre, yatak odası gibi mekanlarda derinlik ve ferahlık hissini gösterişli bir biçimde oluşturabilirsin.
 


Aydınlık ve Modern


Yaşam alanının vazgeçilemez bir parçası olan banyonda, klasik evye üstü kullanımın bir seviye üzerine çıkmak için çoklu ayna takımları harika bir fikir. Her birinin çerçevesini led ışıkla tamamlayarak hem aydınlık hem de çok modern bir banyo yaratabilirsin.


 

Aynayla Genişleyen Koridorlar


Dar ve sıkışık koridorları aydınlatmak, ferahlatmak için her zaman aynalardan faydalanabilirsin. Evinin genel dekorasyonuyla uyum içinde bir ayna kullanarak koridor ve antre gibi dar alanlarda geniş ve sıcak bir his oluşturabilirsin.

 

Futuristik Bir Görünüm


Çerçeveler, tabii ki aynanın genel havasını değiştiren en önemli faktör. Çerçevesi de aynalı bir model evinin görünümüne çok şık bir dokunuş katmakla kalmaz, uygun dekoratif öğelerle tamamlandığında zevk sahibi ve lüks bir görünüm oluşturmana yardım eder.

 


Basit ve Etkili


Modern dekorasyonların gözdesi yuvarlak aynaları, çok daha sade formlarda kullanabilirsin. Duvarların dolu görünümünden mi hoşlanıyorsun? O zaman resim ve çerçevelerle süsleyebileceğin duvarına sade bir yuvarlak ayna ile derin ve otantik bir hava katabilirsin.

Parçalı Şıklık


Hem modern hem de asil bir görünüm için siyah çerçeveli aynalar, her zaman idealdir. Özellikle parçalı bir ayna modeliyle evin her alanına şaşırtıcı bir asalet katabilirsin. Dekorasyonun bu yıldız elemanını daha sade mobilyalarla tamamlamayı düşünebilirsin.

Evinin görünümünü anında değiştirecek, her tarza uygun en güzel ayna modellerini buradan bulabilirsin.