En iyi süper kahraman filmleri hangileri merak ediyor, süper kahraman dünyasını daha da yakından tanımak istiyorsan önerdiğim filmlere mutlaka göz at!

Her Şey Bir Isırıkla Başladı: Örümcek Adam (2002)


Film, Marvel Comics'in süper kahramanları arasında yer alan Örümcek Adam’ın hikayesini anlatıyor. Lise öğrencisi Peter Parker’ı bir örümcek ısırıyor ve yaşadığı değişim sonucu macera başlıyor. Başrollerinde Tobey Maguire, Kirsten Dunst ve Willem Dafoe’nin yer aldığı filmi Sam Raimi yönetiyor.

 

Yeşil ve Güçlü: Hulk (2003)


Yönetmen koltuğunda Ang Lee’nin yer aldığı Hulk, Marvel Comics’in ünlü yeşil karakterinin maceralarını konu alıyor. Başrollerinde; Eric Bana, Jennifer Connelly, Sam Elliott, Josh Lucas ve Nick Nolte gibi isimlerin yer aldığı film, 245 milyon dolar hasılatıyla 2003’ün en yüksek hasılatlı filmleri arasına girdi.

 

Iron Man (2008)


Marvel Comics'in ilk Marvel Sinematik Evreni filmi olan Iron Man filmi, aynı isimli çizgi romanın sinemaya uyarlanmış halidir. Jon Favreau'nun yönettiği, Robert Downey Jr., Terrence Howard, Gwyneth Paltrow gibi usta isimlerin yer aldığı film, Tony Stark’ın Afganistan’daki macerasıyla başlıyor ve Iron Man’in ortaya çıkış hikayesini anlatıyor.

 

Batman Kara Şövalye (2008)


Christopher Nolan’ın şaheserleri arasında yerini alan Batman Kara Şövalye; Christian Bale
Michael Caine, Heath Ledger ve Gary Oldman gibi efsane isimlerden oluşan kadrosuyla en iyi süper kahraman filmleri arasında yerini aldı.

 

Güçlü Pençeler: Wolverine (2013)


ABD-Avustralya ortak yapımı Wolverine, metal pençeli Marvel Comics karakteri Wolverine karakterinin hikayesini anlatıyor. James Mangold’ın yönettiği filmde Wolverine karakterine Hugh Jackman hayat veriyor. 2. Dünya Savaşı’nda Japonya’da geçen ve bol bol Japon karakterlerle karşılaşacağın film, macerası hiç bitmeyen süper kahraman filmleri arasında.
 

Guardians of the Galaxy (2014)


Peter Quill'in Ravagers isimli bir uzay hırsız çetesi tarafından kaçırılmasıyla başlayan Guardians of the Galaxy, uzay temalı kahraman filmleri sevenleri tam kalbinden vuruyor. Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel ve Bradley Cooper’in başrollerinde yer aldığı filmi James Gunn yönetiyor.
 

Thor (2011)


Thor, geçmişe yolculuk yaptıran bir süper kahraman filmi. M.S. 900'lerde geçen hikaye, Asgard tahtının varisi olacak Thor’un geçmişle yüzleşmek zorunda kalmasıyla derinleşiyor. Kenneth Branagh’ın yönettiği, Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Anthony Hopkins ve Stellan Skarsgård gibi isimlerin yer aldığı film, üç boyutlu ve IMAX 3D versiyonlarıyla da izlenebiliyor.

 

Deli Dolu Süper Kahraman: Deadpool (2016)


Komik süper kahraman filmleri denilince akla ilk gelen filmlerden biri Deadpool desem yalan olmaz. Aslında bir anti-kahraman olarak da nitelendirebileceğimiz Deadpool’un bu eğlenceli, hareketli filminde de pek çok süper kahramana gönderme yapılıyor. Zeki, çevik ve küfürbaz karaktere Ryan Reynolds hayat veriyor.

 

Man of Steel (2013)


Senaryosu, DC Comics'in Superman karakterinden esinlenerek hazırlanan Man of Steel, genç bir çocuğun olağanüstü güçlere sahip olduktan sonraki serüvenini konu alıyor. David S. Goyer ve Christopher Nolan'ın hikayesini yazdığı filmi Zack Snyder yönetmiş. Superman’e ise Henry Cavill hayat vermiş.

 

Wonder Woman (2017)


Süper güçler filmleri denilince akla sadece erkek kahramanlar geliyorsa yanılıyorsun. Bir DC Comics karakteri olan Wonder Woman, Amazon prensesi Diana'nın bir savaşı engellerken kendi gücünün nasıl farkına vardığını gözler önüne seriyor. Hoş bir alt metni olan filmde Wonder Woman’ı Gal Gadot canlandırıyor. Yönetmen koltuğunda ise yine bir kadın, Patty Jenkins oturuyor.