Astrolog Uygur Gür, Jüpiter Satürn kavuşumunun yükselen burçlar üzerindeki etkilerini yazdı, hemen keşfet!

20 Aralık 2020 tarihi itibariyle Jüpiter ve Satürn Kova burcunda kavuşarak, şu sıralar sıkça duyduğunuz Kova çağının ilk ateşini fitillediler. Özellikle 2023’te Plüto’nun da Kova’ya geçişiyle Kova çağı tam manasıyla başlamış olacak.
Jüpiter ve Satürn kavuştuğunda kendi içinde başlı başına bir döngü başlatır ve bu döngü 2041’e kadar devam edecek. Elbette bu kavuşumun dünya üzerinde önemli etkileri olacak. Fakat burçlar özelindeki etkileri de çok önemli. Sizlerin doğum haritasında Kova burcuyla temsil edilen ev konularında yepyeni bir döngü, bir inşa süreci başlamış oldu.
Yükselen burcunuzdan mütevellit çıkarılan haritanıza göre Kova burcuyla temsil edilen ev konuları ne olabilir, nasıl bir etki alıyorsunuz, buyurun okuyun. :)

 

Yükselen Koç


11. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber önümüzdeki yıllarda kariyerinizde yepyeni bir döngüyü açıyor, kariyerinizi inşa ediyor olacaksınız. Hayallerinize odaklandığınız, kariyerinizde yeni bir yapılanmaya gittiğiniz bir dönem artık kapıda. Bazılarınızın yepyeni sosyal çevrelere gireceğini, ayrıca belki derneklerde, vakıflarda, siyasi oluşumlarda görev almak isteyeceğini de eklemek isterim.

 

Yükselen Boğa


10. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber, kariyerinizde güçleneceğiniz, adınızdan sıkça söz ettireceğiniz bir dönem başlıyor. Atacağınız adımlar sizi kariyerinizde yukarıya taşıyacak.
Birçoğunuz evlilik, çocuk sahibi olma, özetle aile sahibi olma konusunda da önemli adımlar atacaktır. Zaten evliyseniz, evliliğinizi sağlamlaştırmak adına güzel bir döngüye giriyorsunuz.

 

Yükselen İkizler


9. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber, birçoğunuzun hayatına eğitimler girmeye başlayacak. Kimi kendini yeni eğitimlerle geliştirirken, kiminiz de akademik hayata ağırlık vermeye başlayacaksınız.
Edebiyat, felsefe, inanç konuları hayatınızda ön plana çıkacak; hayatı sorgulayacak ve yepyeni bakış açıları elde edeceksiniz. Bazılarınızın yaşamına yurt dışı bağlantılı konular da girmeye başlayacak.

 

Yükselen Yengeç


8. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber, birçoğunuzun içsel dönüşüm süreci başladı. Korkularınızla, endişelerinizle yüzleşip, dönüştüğünüz ve güçlendiğiniz bir evre başlayacak. Kimbilir, bazılarınız terapilere, enerji konularına ağırlık vermeye başlayacak. Ailenizle maddi paylaşımlar ön plana çıkarken, genel olarak para trafiğinizde önemli dönüşümler tetikleniyor.

 

Yükselen Aslan


7. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber, ilişkiler yaşamınızda ön plana çıkmaya başlıyor. Bazılarınız evlilik gibi kurumsal bir yapıya doğru ilerlerken, ya da aile hayatını çocuk sahibi olarak güçlendirirken, kiminiz ise güvendiğiniz insanlarla ortaklıklı işler kurmak isteyebilirsiniz. Genel olarak ilişkilerinizde büyük dönüşümler bekliyorum. Emin olun aynı insanlarla hayatınıza devam etmek istemeyeceksiniz.

 

Yükselen Başak


6. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber, iş hayatınızda yepyeni bir döngüye giriyorsunuz. Kariyerinizde değişime açık olacağınız ve yeniliklerle yolunuza devam edeceğiniz bir döngüdesiniz.
Bazılarınız sağlıklı yaşam, yeni bir beslenme şekli, uyku düzeni, belki sportif aktiviteler gibi konuları hayatında ön plana çıkarmaya karar verecek. Artık sağlığınız da öncelikli bir konu olacak.

 

Yükselen Terazi


5. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber aşka bakış açınız değişiyor. Artık size kendinizi değerli hissettirecek insanlara çekilmek konusunda ısrarlı adımlar atacaksınız. Hak ettiğinizi almak istiyorsunuz.
Bazılarınızı ebeveyn olmakla ilgili önemli süreçler bekliyor. Ebeveyn olmaya karar verebilir, ya da zaten ebeveynseniz, çocuklarınızla olan ilişkilerde önemli bir yapılanma süreci kapıda.
Yeteneklerinize doğru bir keşif sürecine de hazır olmanızı istiyorum. Potansiyellerinizi ön plana çıkaracağınız bir dönemdesiniz artık.

 

Yükselen Akrep


4. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber, aile yaşantınızda önemli değişimler tetikleniyor. Ebeveyn ilişkileriniz, evliyseniz evliliğiniz, özetle aile ilişkilerinizde önemli bir değişim süreci başlıyor. Hayat bu alanlarda daha mutlu ve başarılı olmanızı istiyor. Dolayısıyla aile ilişkilerine dair bakış açınızı değiştirecek ve geliştirecek.
Bazılarınız artık yaşam alanını da değiştirmek isteyecek. Eviniz taşımak, belki de başka bir yerde yaşamak isteyeceksiniz.

 

Yükselen Yay


3. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber, kardeşlik, akrabalık ve yakın çevre ilişkilerinizde yeni bir dönem başlıyor. Bu ilişkilere bakış açınız ve bağlarınız epey değişecek.
Bazılarınız ticari hamleleriyle ve o konudaki başarısıyla önümüzdeki döneme damga vururken, kimileriniz ise aldığı eğitimler ve o eğitimlerin getirdiği şanslara ve sizi götürdüğü yolla dikkat çekeceksiniz.

 

Yükselen Oğlak


2. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber, hayat size maddi kaynaklarınızı geliştirebilmeniz için yeni kariyer olanakları sunmaya başlıyor. Sanki yeni kariyer fırsatlarıyla, yeni girişimlerinizle yepyeni finansal kaynaklara ulaşıyor olacaksınız. Oğlak’ın özünde olan o yaşamını var etme, yaşamını inşa etme yeteneğine böylelikle güçlü bir destek gelmiş oldu.

 

Yükselen Kova


1. Evinizde, yani yükseleninizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber, sanki bir hayatı geride bırakıyor ve yeniden doğmuş gibi yepyeni hedeflerle hayatınıza doğru adımlar atmaya başlıyorsunuz. İlişkilere bakış açınız, kariyer beklentileriniz hepsi değişiyor, çünkü gelecek planlarınız, geçmişinizden epey uzakta kalacak gibi duruyor.

 

Yükselen Balık


12. Evinizde gerçekleşen bu kavuşumla beraber, kendinizi değiştirmeye karar vereceğiniz görüyoruz. Artık başkaları için yaşayan, türlü fedakârlıklarla herkesi mutlu ederken, kendi kayıplar yaşayan o Balık gidiyor, kendine güvenen, kendini değiştirmek isteyen bir Balık geliyor. Bilinçaltınızın epey değişeceğiniz söyleyebilirim.
Ayrıca birçoğunuz manevi konulara, enerji konularına, okült konulara, psikolojiye ağırlık vermeye başlayacak.