Hopililer merhaba :)
Bugün size biraz Ay burcundan bahsetmek istiyorum. Doğum haritalarımızdaki Ay, annemiz, güdülerimiz, sağlığımız, duygusal hayatımız ve keyif aldığımız konular hakkında bize bilgiler verir.
Ben de bugün Ay burcunuza göre kısaca yapınıza ve keyif alanlarınıza değinmek istiyorum. Buyurun! :)

Ay Koç


Yerinde duramayan kıpır kıpır bir enerjiniz vardır. Sabırsız, telaşlı, beklemeyi sevmeyen bir yapınız olur. Adrenalin veren, heyecanlı konular tam size göredir. Rekabetten asla kaçmayan siz sevgili Ay Koç’lar, meydan okumayı, kendinizi göstermeyi pek seversiniz. Sosyal hayatta enerjinizle, öz güveninizle de dikkat çekersiniz. Bir kere öz güveninizi, enerjinizi gösterebileceğiniz sosyal ortamlar tam size göredir. Demek ki eğlenmeniz ve eğlendirmeniz gerekiyor.
 


Ay Boğa

 

Hacıyatmaz misali yıkılmayan ve her sorunun, problemin içinden güçlenerek çıkan siz Ay Boğa’lar güçlü insanlarsınızdır. Keyif almayı, hayatın tadını çıkarmayı da çok iyi bilirsiniz. Yemek sizin için bir ihtiyaç değil, bir zevktir. Damak tadınız son derece gelişmiştir ve sizlerden çok fazla gurme çıkar. Demek ki sizinle pek güzel yenilir, içilir. Kesinlikle yemek yapmalı, hatta bu yeteneğinizi geliştirebileceğiniz kurslara gitmelisiniz.

 

Ay İkizler


Duygularınızı sürekli analiz etmekle meşgul olmaktan, duygularınızla samimi bir bağ kurmayı bazen kaçıran, yani hissetmeyi unutan siz sevgili Ay İkizler, son derece zihinsel insanlarsınızdır. Ve elbette zihinsel faaliyetlerden çok hoşlanırsınız. Okumak, araştırmak, bilgi toplamak ve sonra da bunları aktarmak tam size göredir. Demek ki öğrenmekten, öğrencilikten asla vazgeçmemelisiniz. Akademik eğitiminize devam edebilirsiniz, yabancı dil öğrenebilirsiniz, çeşitli hobi kurslarına katılabilirsiniz.

 

Ay Yengeç


Ay, Yengeç burcunun yönetici gezegeni olduğuna göre, elbette güçlü bir Ay’ınız var. Duygusal zekânız yüksektir ve sezgileriniz, içgüdüleriniz, duygularınız hayatınızı yönlendirir. Ailenize çok düşkünsünüzdür ve çocukluk anıları, geleneksel değerler sizin için önemlidir. Bir kere aileyle bol bol vakit geçirmek, beraber organizasyonlar yapmak size ayrı bir keyif verir. Son derece nostaljik bir yapınız olduğuna göre eski dizileri, filmleri izlemek, eski şarkıları dinlemek size apayrı bir keyif verecektir.
 

Ay Aslan


Kendinizi göstermek, takdir edilmek, fark edilmek istersiniz. Duygusal anlamda pohpohlanmak istersiniz, pohpohlandığınızda mutlu olursunuz. Özetle size kral / kraliçe gibi davranılan yerlerde rahat edersiniz. İçinizdeki starı yaşatacak alanlar bulmalısınız kendinize. Kesinlikle sanatın bir dalıyla ilgilenmeli, ışığınızı herkese göstermelisiniz. Eğer hayatın içinde kendinizi parlatacak bir hobi edinemezseniz yarım kalırsınız.

 

Ay Başak


Çalışkan, detaycı, mükemmeliyetçi, titiz Ay Başak’ların iş hayatında verimli olmaktan büyük haz duyduklarını biliriz. Kolay kolay kimsenin yaptığını beğenmez, biraz eleştirel olursunuz. Ama sanki biraz da hayattan çalmaya vakit ayırmalısınız. El becerilerinizin aslında ne kadar gelişmiş olduğunun farkında mısınız? Mobilya boyamaktan, kıyafet tasarlamaya kadar geniş bir alanda o mükemmeliyetçiliğinizi gösterebilirsiniz.
 


Ay Terazi


Sosyal, hatta biraz da flörtöz olan siz Ay Terazi’ler, duygusal konularda çok kararsızsınızdır. Karşınızdakinin hareketlerine göre duygularınız ve kararlarınız değişir. Adeta duygularınız sürekli uyum arama ve ilişkileri kaybetmeme üzerine programlanmıştır. Sosyalleşmeyi bu kadar seven bir kişi olarak, elbette sosyal hayatınıza vakit ayırmanız çok önemli. Üstelik sosyalleşirken şık giyinmeyi seven, renkleri iyi kullanan sizler, hepimizin göz zevkine de hitap edersiniz.

 

Ay Akrep


Ay Akrep’ler, çok yoğun duygulara sahip, duygularının peşinden tükenene kadar giden, travmalardan beslenen insanlardır. Gizli, gizemli konulara çok meraklıdırlar, dolayısıyla hayatın görünmeyen yanıyla ve bilinçaltıyla da son derece ilgilidirler. Sizlere psikolojiyle ve kişisel gelişim konularıyla muhakkak ilgilenmenizi tavsiye edebileceğim gibi, meditasyon, enerji konuları ve mistisizmle de haşır neşir olmanızı öneririm.

 

Ay Yay


Özgürlüğünüzü her şeyin önünde tutan siz Ay Yay’lar, iyimser, ılımlı, hoşgörülü ve iyi niyetlisinizdir. Hiçbir konuya dar bir bakış açısıyla yaklaşmaz, engin bakış açınızla hepimizi düşünmeye sevk eder ve optimistlik aşılarsınız. Felsefe, inanç konuları gibi hayatın derinliğini anlatan konular sizi bir hayli cezbeder. Fakat unutmayın ki en keyif aldığınız şey kesinlikle seyahat etmek, yeni yerler görmek, yeni kültürlerle tanışmaktır. Bence bol bol gezmelisiniz.
 


Ay Oğlak


İş yaşamında başarılı olmak, kariyer sahibi olmak mutlu eder sizi. Çok iş odaklısınız. Depresif bir yapınız vardır, mutsuzluğa meyillisinizdir. Kendinizi şımartmayı bilmezsiniz. İşte tam bu noktada size verebileceğim en büyük tavsiye kendinize hobiler edinmeniz ve daha sık sosyalleşmeniz. En azından zihninizi rahatlatacak meditasyon gibi uğraşlar edinmelisiniz. Sağlığınız için bol bol yürüyüş yapmalı, iş hayatından biraz uzaklaşabilmek için sanatsal aktivitelerde boy göstermelisiniz.
 


Ay Kova


Mantıklı kararlar almayı, mantıklı davranmayı çok önemsersiniz. Her daim objektif bir yapınız vardır. Son derece hümanistsinizdir, dolayısıyla adalete, eşitliğe önem verirsiniz. Kimseye benzemeyi sevmeyen, her türlü klişeye karşı çıkan, ezber bozan bir yapınız vardır. Ay Kova’ların arkadaşlığı çok güzeldir. Arkadaşlarınıza çok değer verirsiniz. Aynı anda birçok farklı hobiniz olabilir. Çok yönlü bir kişiliğiniz vardır. Çağdaş hobiler edinmek en büyük özelliğinizdir. Teknolojiye, bilime son derece sıcak bakarsınız.
 


Ay Balık


Duygusal konularda hassas, son derece naif bir yapınız vardır. Depresyona meyillisinizdir. Yardım etmekten, fedakârlıktan özel bir haz duyarsınız. Birçoğunuzun resme, müziğe ve şiire olan yeteneği malumdur. Neden hassas ruhunuzu yansıtabileceğiniz sanatsal faaliyetlerden kendinizi uzak tutuyorsunuz? Aslında bazen sadece denemek gerekir. O zaman bana hak veriyor olacaksınız.