Doğum günü partisi mi dedin? Bu yazıda doğum günü partisi nasıl hazırlanır, sorusunun cevabını tüm ayrıntılarıyla bulacaksın. Okumaya hemen başla!

Yılın belli zamanları, bazıları için özeldir. Evet, doğum günleri. O gün sabahtan başlamak üzere kendine en güzel kahvaltıyı hazırlamak istersin, en güzel kıyafetleri giymek istersin ya da en sevdiklerinle olmak istersin. Kısacası doğum gününde en mutlu anları yaşamayı seçersin. Sen doğum gününde nasıl hissediyorsan sevdiklerin de aynı hislerde olacak. Dolayısıyla onlara harika bir gün geçirtmeye ne dersin? Peki, doğum günü partisi nasıl planlanır? Endişeye kapılma! Bu yazıda sevdiğin için güzel bir doğum günü partisi organizasyonu nasıl yapılır, hangi süslemeler gerekir, mekan neresi olmalı gibi farklı soruların cevabını bulabilirsin. Aşağıdaki başlıklar; en sevdiğin arkadaşının, eşinin, kardeşinin ya da sevgilinin doğum günü için çeşitli parti alternatiflerini işaret ediyor. Okumaya devam ederek hazırlayacağın doğum günü partisi için harika fikirler edinebilirsin. Şimdiden kolay gelsin!

 Aklında Bulunması Gerekenler


Detaylı anlatıma geçmeden önce doğum günü partisinin nerede yapıldığından bağımsız olarak, unutmamak için birkaç konuyu not etmende fayda var.
 • Doğum günü partisi için gereken süslemeleri yanına almayı sakın unutma! Masa giydirmesi için konsepte uygun renkte ve dokuda bir örtü (Eğer mekan tedarik edemiyorsa.)

 • Hediyen (Eğer hala almadıysan Hopishop fırsatlarıyla kazançlı çıkman mümkün. Bizden söylemesi!)

 • Mevsime göre ceket (Dışarıda sürpriz bir kutlama olacaksa yedek bir ceket almak iyi olabilir.)

 • Tatil kaçamağı yapmayı planlıyorsan kredi kartların (Yeterli bakiyeyle birlikte)

 • Kalabalık bir doğum günü partisi olacaksa davetiye (En azından davetlilere bilgi veren bir mesaj içeriği) Evde Doğum Günü


Özellikle sevgili ya da eşe doğum günü sürprizi yapmak istiyorsan ev gibisi yok. Özellikle evde vakit geçirmeyi seven bir çiftseniz evde doğum günü tam size göre demektir. Üstelik evde geçirilen doğum günlerinde, birkaç saatlik değil, tüm güne yayılan bir parti hayal etmek de son derece mümkün. Sınırları ne kadar zorlayabileceğin, senin hayal gücüne kalmış. Peki, evde doğum günü partisi nasıl yapılır? Detaylara hemen geçerek seni meraktan kurtaralım.
 • Öncelikle güne dolu bir kahvaltıyla başlamak en iyisi. Sevgilinin ya da eşinin en sevdiği kahvaltılıkları hazırlayarak onu daha ilk dakikadan mutlu etmeye ne dersin? Sıcacık bir çay ya da kokusu eve yayılan enfes bir kahve eşliğinde yumurtalı omletler, peynirli açmalar, simitler, her türden zeytinler ve daha neler neler.

 • Öğleden sonrası içinse belki en sevdiğiniz filmlerden birini birlikte izleyebilirsiniz. Sevdiğinle birlikte film izlemek, beraber kaliteli vakit geçirmenin en güzel yollarından biri. Sizi iliklerinize kadar titretecek bir korku mu, yoksa içinizi ısıtacak bir romantizm mi içermeli bu film? Türüne karar verip izlemeye başlayın! Beraber izleyebileceğiniz kült filmlerden bazıları ise hemen aşağıda:

  • Kelebeğin Rüyası

  • Love Me If You Dare

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Before Sunrise

  • Atonement • Akşam yemeğinde ise yine senin hazırladığın menü ile doyulacağı için masa hazırlamak da senin işin olmalı. Unutma, bugün sevdiğinin en özel günü! Sen garsonsun, o kıymetli bir müşteri. Dolayısıyla serviste kusur olmamalı, değil mi? Hatta bu yemek öncesinde şık tabaklar veya bardakları, birbirinden güzel kampanyalarla satın almak istersen vakit kaybetmeden alışverişe başlaman en iyisi olur.

 • Yemek sonrası birkaç yudum içecek de hiç fena olmaz. Eşinle ya da sevgilinle en sevdiğiniz içeceği hazırla ve bu romantik doğum günü partisinin bitmemesi için elinden geleni yap!Romantik Bir Doğum Günü


Evde doğum günü fikrini sevmediysen bir mekanda sadece ikinize özel hazırlanmış bir masada yemek yemeğe ne dersin? Sevdiğinin doğum günü partisi için düşündüğün bu romantik akşam yemekli konsept, onun da çok hoşuna gidecektir. Zira önemsenmek, her zaman iyi hissettirir. Böyle bir parti hazırlığı içindeyse dikkat etmen gerekenler şöyle özetlenebilir:
 • Mekandaki ilgili kişilerle, parti düzeni hakkında önceden konuşma yapman şart. Doğum günü partisi masasının nasıl görüneceği, senin isteklerinin ne kadarının yapılıp yapılamayacağı, o gün için son derece önemli detaylar. Dolayısıyla en küçük ayrıntıların bile mekanın ilgilileri ile netleştirilmesi gerekiyor.

 • Eğer gücün yetiyorsa mekanda sadece ikinizin olmasını sağlaman da harika bir fikir olabilir. Sevdiğine, onu önemsediğinin göstergesi olarak yapacağın bu hareket, sana artı puan olarak geri dönecektir.

 • Tabi, evden çıkarken hediyeni de yanına almayı unutma!Sürpriz Tatilli Doğum Günü


Geldik, en heyecanlı sürprize! Doğum günlerinin en beklenmedik ve en güzel sürprizidir, tatil kaçamağı. Sevdiğini alıp bir bilinmeze doğru yolculuğa çıkarmak hem son derece romantik hem de gizemli. Birlikte tatil yapmaktan hoşlandığınız konsept ne ise kaçamağınız da onu içermeli. Örneğin beş yıldızlı lüks bir otel mi, yoksa çadırda kamp mı? Her ikisi de tatil kaçamağı; ancak konsept olarak birbirlerinden çok da farklılar. Burada önemli olan tek konu, ikinizin de rahat edeceği ve mutlu hissedeceği bir yer olması. Dolayısıyla sevdiğinin doğum günü partisini ister bir otelde istersen de doğanın içinde bir kampta kutlayabilirsin. Tamamen ikinizin tercihine kalmış. Kaçamaklar her zaman güzeldir. Sürpriz doğum günü kaçamağı planlayabileceğin yerler arasında en popüler beş tanesini senin için aşağıya bıraktık.
 1. Kapadokya

 2. Bodrum

 3. Abant

 4. Bozcaada/Gökçeada

 5. FethiyeEller Havaya Doğum Günü


Doğum günü partisi nasıl yapılır, sorusunu cevapladığımız bu yazıda, arkadaşlara yer vermemek olmazdı. Arkadaşlarım olmadan asla, diyenler için harika bir seçenek olan kalabalık kutlamalar, çoğunlukla sevilen bir mekanda gerçekleşiyor. İster beraber çokça gittiğiniz bir restoranda ister kafede istersen de barda doğum günü partisi vermek, eğlence garantili bir yöntem. Tabi, katılımcıların en sevilen arkadaş ve aile üyeleri arasından seçilmesi koşuluyla. Bu konseptte, doğum günü sahibine en azından kıyafet kodunun söylenmesi gerekebilir. Zira mekanda şıkır şıkır olmak onu mutlu edecektir.Aile Arasında Doğum Günü Aile, her daim yanında olacağını bildiğin insanlardan oluşur. Dolayısıyla en güzel ve özel gününde, onları da yanında görmek istemen son derece doğal. Hatta ailenin en büyükleri de hayattaysa çok şanslısın. Pamuk gibi dedeler ve nineler, doğum günü organizasyonunun onu konuğu olabilir. Kısacası sevdiğin için aile içinde bir doğum günü partisi hazırlayacaksan davet edeceğin kişilerde herhangi bir eksiklik olmamasına özellikle dikkat et!Kısacası sevdiğine onu önemsediğini, doğum günü partisini hazırlayarak göstermen mümkün. İster evde baş başa kaliteli zaman ister şık bir mekanda romantik bir yemek istersen de aile ya da arkadaşlar arasında eğlence... Tüm bu alternatifler ve hediyen, onu mutlu etmeye yetecektir. Doğum günü partisi nasıl hazırlanır, sorusunu cevapladığımıza göre sıra sende! Hünerlerini sergile ve sevdiğini mutlu et!