Günlük yaşamın koşturmacasında ve iş hayatının yoğun temposunda kendine zaman ayıramamaktan mı şikayetçiydin? Belki de kendini ilgi alanına giren farklı konularda geliştirmek için çeşitli eğitimleri araştırıyordun ama onlara katılmak için gerekli zamanı bir türlü yaratamıyordun… Neredeyse tüm dünyanın evde bolca zaman geçirdiği bugünlerde pek çok online eğitim platformu, arşivlerini ücretsiz olarak kullanıcılara açtı ya da büyük indirimler sunmaya başladı. Sen de bu eğitim fırsatlarını takip ederek istediğin konularda kendini geliştirebilirsin.

Duolingo ile Dil Yeteneklerini Geliştir


Uzun zamandır İngilizceni geliştirmek ya da ikinci bir yabancı dil öğrenmek istiyorsan Duolingo tam aradığın kaynak. Eğitici olduğu kadar eğlenceli eğitimlerle 30’dan fazla dili öğrenme imkanı sunan Duolingo’ya mobil uygulaması ya da web sitesi üzerinden ulaşabilirsin. Gerçek yaşamda karşılaşabileceğin durumlara, mesela bir restoranda sipariş vermeye odaklanan Duolingo, hem kelime hazneni hem de dil bilgisi konusundaki yeteneklerini geliştirmene yardımcı oluyor.  Bunun için önce bir profil oluşturman, sonra da düzey belirleme sınavına katılman gerekiyor. Kendine günlük hedefler belirleyerek gelişimini takip edebilirsin.
 

LinkedIn Learning ile Uzaktan Çalışmaya Alış


Evden çalışmak senin için yeni bir durumsa bu konuda kendini geliştirmek isteyebilirsin. LinkedIn Learning tarafından sunulan profesyonel gelişim eğitimleri arasında uzaktan çalışanlar kişilere ve ekiplere hitap eden oldukça yararlı eğitimler var. Uzaktan daha verimli çalışmaya dair ipuçlarından zaman yönetimine, iş arkadaşlarınla iletişimi sürdürmenin yollarından online toplantılarda başarılı olma konusundaki önerilere pek çok farklı konuda uzman görüşlerine ücretsiz LinkedIn Learning eğitimleri sayesinde ulaşabilirsin.
 

Kodlama Öğrenmenin Tam Zamanı


Kariyer hedeflerinle doğrudan ilgisi olsa da olmasa da kodlama öğrenmenin sana pek çok artı katacağı ortada. Kodlamanın problem çözme, eleştirel düşünme, yaratıcılık gibi konularda fayda sağladığı çok sık dillendirilir oldu. Sen de evde bolca boş vakte sahip olduğun bu dönemi kodlama öğrenerek geçirmek istiyorsan freeCodeCamp’in ücretsiz eğitimlerinden faydalanabilirsin. Farklı programlama dillerinde eğitici ve kolay anlaşılır dersleriyle freeCodeCamp, oldukça geniş bir arşive sahip. Kodlamaya dair aradığın her şeyi burada bulabilirsin.
 

edX ile Harvard’ı Ayağına Getir


Harvard ve MIT tarafından kurulan edX, dünyanın en iyi üniversitelerinin derslerine katılmana olanak tanıyor. Harvard’tan Berkeley’e, Boston’dan Texas Üniversitesi’ne kadar 120’den fazla eğitim kurumunun içeriklerine ulaşabileceğin online platform, kendini geliştirmek ve öğrenmeyi seven herkese hizmet ediyor. edX sayesinde dil bilimlerinden yazılıma, mühendislikten şirket yönetimine kadar pek çok kategoride ücretsiz dersi edX üzerinden alabilirsin. Dersleri aldıktan sonra belli bir ücret ödeyerek sertifika sahibi de olabilirsin.
 


Udemy ile Ufkunu Genişlet


Udemy’nin geniş video eğitim arşivinde neredeyse yok yok. İstersen tercihini kariyer basamaklarını çıkarken sana destek olacak profesyonel eğitimlerden yana kullanabilirsin. Satıştan pazarlamaya, web programlamadan yabancı dile, hemen her konuda profesyonel eğitmenler tarafından hazırlanan videolara Udemy aracılığıyla erişmek mümkün. Canın biraz kafa dağıtıp yeni hobiler edinmek istiyorsa onlar da Udemy’de fazlasıyla mevcut. Ukulele çalmayı öğrenebilir ya da mutfaktaki yeteneklerini geliştirebilirsin. Evde hareketsiz kalmaktan şikayetçiysen spor ve fitness videolarıyla zinde kalabilirsin. Udemy’nin indirimli eğitimlerine Hopi’nin %8 Paracık avantajıyla erişmek için hemen tıkla!