Çocuk yaptın diye gezmekten vaz mı geçeceksin? Asla! Bebek arabası, bebek çantası ve kanguru meselesini çözdün mü, yola çıkmaya hazırsın demektir.

“Çocukla seyahat büyük cesaret!” dediğini duyar gibiyim. İyi de hiç mi birlikte tatile çıkmayacaksınız? Evet, bebek çantası içinde çok eşya taşımak gerek. Bazen hiçbiri gerekmediği gibi zaman zaman biri eksik oldu mu dünya yerinden oynuyor sanki. Bunlar işin doğasında var. Ama ciddi bir ön hazırlık yapmak, tüm ailenin konforunu artıracak. Şimdi hemen bebek çantası ve bebek arabası ile başlayan bir liste hazırla ve hiçbir şeyi gözünde büyütme.
 

Bebek Arabası

Bebek Arabası

Bebek arabası seçerken düşünmen gereken çok şey var. Kolay katlanabilmesi, bebeğin yattığı kısmın gövdeden ayrılıp araba koltuğu olarak kullanılabilmesi önemli. Ayrıca arabanın takılıp çıkarılabilen ve bebek çantası olarak kullanılabilen saklama bölümlerinin olması da atlanmamalı. Bu detaylar, seni zar zor katlanan bir bebek arabası ile uğraşma telaşından kurtaracak ve bebek çantası haricindeki ekstra çantalara duyacağın ihtiyacı azaltacak. 

Bazı bebek arabası modellerine monte edilebilen kaykaylar var. Sen bebek arabası ile ilgilenirken oraya buraya koşturma potansiyeli yüksek olan büyük çocuğunu rahatlıkla idare etmek için onun da ilgisini çekecek kaykay aparatından yararlanabilirsin. Ailece çıkacağınız tatilde ona da heyecan verici bir deneyim yaşatabilirsin.

Uçak yolculuğu sırasında kabine maalesef bebek arabası alınamıyor. Uçağın girişine kadar bebek arabası ile gidip arabayı görevliye teslim ediyorsun. Bu aşamada arabada fazla eşya bırakmaman, yolculuk boyu bebek çantası ile idare etmen gerecek. Daha büyük çocukları ise kendi çantalarını hazırlamaları konusunda teşvik etmek önemli!
 

Bebek Çantası

Bebek Çantası

Bebek çantası sihirbazın şapkası gibi bir şey! İçinden dünyalar çıkabiliyor ama ağırlık taşıyarak kendine eziyet etmemelisin. Büyük boy kremler ve losyonların bırak evde kalsın. Küçük şişeler ve tüplere aktaracağın kozmetikler çantanı hafifletecek. Zaten uçak yolculukları sırasında da belirli bir miktar sıvının üzerini kabine sokamıyorsun. Bebek çantası seçerken, postacı olmasına ve ellerini rahat bırakmasına dikkat et. Çıtçıtlı ya da düğmeli bir model yerine fermuarlı olması seni son derece rahatlatacaktır. Bu şekilde içinden bir şey düşmediğinden ya da çantanın olmadık anlarda açılmadığından emin olursun. Ayrıca içindeki bölümlerin birbirinden tamamen ayrı olması da çok önemli. Seyahat sırasında kirli bezi atacak yer bulamayıp çantada tutmak isteyebilirsin ve o parçanın biberondan ve emziklerden kesinlikle uzak durması gerek. 

Önemli bir uyarı daha: Bebek çantası mümkün olduğunca çok gözlü olmalı ve gözleri sıvı ve koku geçirmeyen malzemeden üretilmeli. 

Konu, bebek çantası bile olsa tarzınızdan ödün vermek istemiyor olabilirsin. Çantanın siyah ya da koyu bir renk olmasını tercih edebilirsin. Ancak içi koyu renk bir çantada arayacağın o minicik şeyi bulmak çok zor, bu bilgi aklında olsun. İçi açık renk ve yıkanabilir kumaştan üretilen bir bebek çantası hayatını kolaylaştıracaktır. Bebek arabası seçerken de arabanın kumaş yerlerinin çıkarılıp yıkanabilir olmasına dikkat etmelisin.
 

Kanguru

Kanguru

Uzak yakın fark etmez, bebekle çıkacağın her seyahatte bebek arabası ve bebek çantası dışında yanında bir de kanguru bulunmalı. Kanguru çocuğu tenine yakın tutup rahatlatacağı gibi senin hareketlerini de son derece kolaylaştıracak. 
 

Ekstra Bagaj

Ekstra Bagaj

Arabaların üzerine monte edilen ekstra bagajlardan edinmek, arabayla ailece çıkacağınız tatillerde büyük rahatlık sağlayacak. Böylece valize koyacağın eşyaları üstte, bebek arabası gibi büyük malzemeleri arka bagajda, her an ulaşılması gereken bebek çantası gibi eşyaları da içeride tutabilirsin.
 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?

Sana daha iyi bir alışveriş deneyimi sunulabilmesi için sitemizde çerez konumlandırmaktayız, kullanmaya devam ettiğinde çerezler ile toplanan kişisel verilerin Veri Politikamız - Bilgilendirmelerimizde belirtilen amaçlar ve yöntemler ile mevzuatına uygun olarak kullanılacaktır.