Erkek modasında en çok göz ardı edilen konu yazın erkeklerin ayakkabı olarak ne giyeceği. Kışın yüzlerce bot ve spor ayakkabı modeli katalogları ve vitrinleri doldururken mevsim yaz olduğunda seçenek sayısı azalıyor. Eskiden erkekler parmak arası terlik ve sandalet modelleri yalnızca plaj ya da yazlık yerlerde giyerdi ama artık piyasadaki yeni tasarımlar sayesinde günlük akışa adapte etmek çok kolay. İşte şık ve rahat parmak arası terlik ve sandalet modelleri!

Birkenstock Klasiği


Birkenstock parmak arası terlik ve sandalet modelleri hem kadın hem erkekler için üretiliyor. Bu sandalet ve terlikleri bu kadar vazgeçilmez yapan şey; son derece rahat olmaları. Mantar tabanı o kadar konforlu ki insan ayağından hiç çıkarmak istemiyor. Ayrıca ön ayak ve topuk kısmındaki sabitleyiciler sayesinde ayağını tam sarıyor ve böylece yürürken ayağından kayıp gitmiyor.

Kumsal Stili Parmak Arası Terlik


Havaianas, parmak arası terlik denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri. 1960’lı yıllardan bugüne kauçuk terlikler üretiyor. Bu kadar hafif ve yumuşak bir malzemenin yıllarca bozulmadan nasıl sağlam kalabildiği ise bizim için gizemini koruyor. Başta plajda giyilecek bir parmak arası terlik için fiyatın biraz yüksek olduğunu düşünebilirsin ama kalitesini test ettiğinde başka renklerini de almak isteyeceksin.

Sportif Duruş


Spor tarzını korumak istiyorsan Nike Benassi Just Do It erkek sandalet modelleri tam sana göre. Bu sandaletleri giydiğin andan itibaren bulutların üzerinde yürüdüğünü hissedeceksin. Yumuşak orta taban köpüğü ve dayanıklı kauçuk dış tabanıyla günlük kullanıma çok uygun.

Crocs


İşte karşında erkek sandalet modelleri arasında en ses getiren marka. Neden mi? Tüketiciler, Crocs’tan vazgeçemeyenler ve ondan nefret edenler olarak ikiye ayrılmış durumda. Sıra dışı tasarıma sahip bu sandaletler başta herkese hitap etmeyebilir ama bir kez deneyenlerin neden ayağından çıkarmadığını anlamak hiç zor değil. Üstelik tüm dünya Crocs’ları o kadar benimsedi ki bazı ofislerde giyilmesi yadırganmıyor bile.

Yaz Macerası


Doğa sporları tutkunları yaz aylarında da yürüyüşlerinde rahat edebileceği parmak arası terlik ve sandalet modelleri arıyor. Doğayla iç içe olmanın tadını çıkarmak isteyenler, farklı arazilerde zemin tutuşu sağlaması için kauçuk dış tabanında çıkıntılı yüzeye sahip olan bu modeli tercih edebilir.

Uzun Yürüyüşlere


Spor ayakkabı konforundan vazgeçmek istemiyorsun ama yaz sıcaklarında ayaklarını kapalı tutmak da çok bunaltıcı mı geliyor? Skechers’ın On the GO 600 modeli, erkek sandalet modelleri arasında belki de spor ayakkabı deneyimine en yakın rahatlığı sunuyor.

Sokak Stili


1990’lı yıllarda ortaya çıkan “streetwear” yani sokak giyimi, son birkaç yıldır yeniden yükselişe geçti. Kaykaycıları, grafiticileri ve hip-hop müziği barındıran bu stilin bugünkü en büyük temsilcileri ise Vetements, Off-White gibi markalar. Sokak tarzını yaz modasına adapte etmek için işe bu sandaletle başlayabilirsin.

Deriden Şaşmayanlara


Kaygan derili bantlara sahip sandalet modelleri, plaj modasının ötesine geçen bir şıklık sağlıyor. Bu modeli yalnızca sahilde giymek haksızlık olur. Pantolon ve gömleklerle de sade ama hoş görünebilirsin.