Tüm dünyayı etkisi altına alan PUBG’nin Lite versiyonunu oynamaya hazır mısın?

Dünyanın en popüler oyunlarından PUBG deneyimini yaşamadan önce PUBG Lite sistem gereksinimleri öğrenmek için yazımı okumaya devam et.PUBG Lite ve PUBG Arasındaki Farklar


Öncelikle PUBG ile PUBG Lite arasında ne gibi farklar var bir bakalım mı?
  • PUBG Lite, PUBG'ye göre daha minimal ve daha sade bir yapıya sahip. Tabii boyutları da daha küçük. “PUBG Lite kaç gb?” diye düşünüyorsan hemen söyleyeyim: Sadece 4 GB.

  • PUBG Lite'in grafik kalitesi kötü olmasa da PUBG’ye göre daha düşük. Bu da PUBG Lite sistem gereksinimleri ihtiyaçlarını düşürüyor.

  • PUBG Lite daha küçük haritalara sahip ve diğer sürümün 5 haritasına karşılık Lite versiyonda  Varenda ve Golden Woods olmak üzere iki harita var.

  • PUBG’de oyuncu sayısı 100, PUBG Lite’da 60’tır. 40 dakikaya kadar sürebilen oyun süresi de Lite’da 15-10 dakikadır. PUBG Lite Nerede Oynanır?


PUBG PC Lite daha düşük donanımlara sahip bilgisayarlarda oynanmak için hazırlanan bir versiyon. Bunun yanında düşük performanslı telefonlar için PUBG Mobile Lite versiyonu da mevcut. Bu da PUBG Lite versiyonlarının hem mobil hem de PC için uygun olduğu anlamına geliyor. Hatta bazı yazılımlar ile farklı versiyonlar PC ya da mobile adapte edilebiliyor.2021’in PUBG Lite Güncellemeleri ve Sistem Gereksinimleri


2020 Nisan ayından itibaren PUBG Lite için yeni bir güncelleme gelmeyeceği duyuruldu. Bu da 2021’de oyunun bu versiyonu için bir güncelleme gelmeyeceği anlamına geliyor. “Güncellemeye gerek yok, ben bu oyunu oynarım.” diyorsan da aşağıdaki sistem gereksinimlerine sahip olman gerek. İşte PUBG Lite PC sistem gereksinimleri:
 
Destekleyen İşletim Sistemleri: Windows, 7, 8, 10, 64 Bit
RAM: 4 GB
CPU: Core i3, 2.4 GHz
GPU: Intel HD Caphics 4000
Boyut: 4GB
 
Oyunu cep telefonundan oynamak istersen de PUBG Li̇te Mobile Lite sistem gereksinimleri de bunlar:
 
İşletim Sistemi: Android
Android Sürümü: 4.0.3 ve üstü
RAM: 1 GB ve üstü
Boyut: 280 MB