İster birkaç günlük bir iş gezisine katıl ister ailenle uzun bir tatile çık, iyi bir valiz seyahatini her zaman kolaylaştırır. Ancak piyasada yüzlerce model valiz ve seyahat çantası varken iyisini seçmek kolay olmayabilir. Ayrıca valiz almak uzun vadeli bir karar olduğu için iyi bir araştırma yapmak şart. İhtiyacına göre en iyi valiz ve seyahat çantası modelleri için yazının devamını okuyabilirsin. 

Kamuflaj Desen


Sırt çantalarını yıllarca kullandığın ve sağlamlığına güvendiğin Eastpak, valiz kalitesi konusunda da şaşırtmıyor. Doğa sporlarından hoşlanan sportif erkekler bu kamuflaj desenli valize bayılıyor. İçindeki bölmeler eşyaları çok kolay bir şekilde organize etmeyi sağlıyor. 

 

Kuş Gibi Hafif


Uzak mesafelere uçanlar ve uzun bir tatile çıkanlar için valiz seçiminde en önemli kriter tabii ki hafif malzemeden üretilmiş olması. Yaklaşık sadece 4 kilogram ağırlığında olan Travelpro Maxlite 3, uçağa binerken ağırlık hakkını daha fazla kişisel eşyaya ayırabilmeni sağlıyor. 

Orta Boy


Seyahat çantası eşyalarını almıyor, ama dev bir valiz de taşımak istemiyorsun. Bu noktada orta boy valizler devreye giriyor. Fransız markası Lipault Paris’in mor çekçekli valizi 71,5 litrelik haznesiyle tam kararında bir boyutta. Hafif fakat sağlam naylondan yapılan valiz, sıvı dökülme kazalarına karşı da dayanıklı. 

Sapasağlam


Valizler uçak yolculuklarında oradan oraya sürüklenip atıldığı için zarar görebiliyor. Olağanüstü dayanıklılığa sahip, sağlam ve geniş bir valiz arıyorsan Mosafer’in siyah çekçekli sert valizi sağlamlığa dair tüm beklentilerini karşılayacak.


 

Üçü Bir Arada


Çok sık seyahat ediyorsan ve her seferinde başka boy bir valize ihtiyaç duyuyorsan Buratti’nin şık valiz takımlarından birini satın alarak bir taşla üç fırsat yakalayabilirsin. 360 derece dönebilen tekerlekleri sayesinde sürüklerken hiç zorlanmayacaksın.

Lüks Valiz


Eğer alacağın valiz senin için ömürlük bir yatırım olacaksa önerim; İngiliz bir lüks valiz markası olan Globe-Trotter’ın el yapımı valiz modelleri. Tarz olarak o kadar klasik ki çocukların hatta torunların bile kullanabilir. Bu zamansız model bir o kadar da dayanıklı. 

İş Gezileri İçin


İki günlük iş gezileri için kocaman bir valizle oradan oraya dolaşmaya hiç gerek yok. David Jones’un elde taşınan seyahat çantası, suni deriden yapılmış iç ve dış kaplaması ve haki rengiyle çok şık bir seçenek. Çekçekli valiz modellerinden hoşlanmayanlar için ideal. 

Uygun Fiyatlı


Valiz alışverişinde çok para harcamak istemiyorsan ama güvenilir ve sağlam bir seyahat çantası arıyorsan Travelsoft tam sana göre. Mürdüm ve lacivert seçenekleriyle, özellikle okul gezisine giden öğrencilerin severek kullanabileceği, pratik bir valiz.