Michelangelo’dan Picasso’ya, Da Vinci’den Monet’ye sanat tarihi, çok sayıda önemli sanatçının birbirinden değerli eserleriyle dolu. Ama ne yazık ki o eşsiz eserleri yerinde görme şansımız olmuyor. O zaman sana bir müjde! Evinde oturup arkana yaslanırken gezebileceğin, sanatçıların eserlerini yüksek kalitede inceleyebileceğin 10 dijital müzeyi senin için derledim!

National Gallery of ArtABD’nin başkentinde bulunan müze Orta Çağ’dan günümüze çok değerli sanatçıların sanat eserlerine ev sahipliği yapmakta. El Greco’dan Frans Hals’a, fotoğraftan mermere on binlerce eser sanatseverlerin çevrimiçi kullanımına sunuldu. Müzeyi buradan inceleyebilirsin.
 

Pinacoteca di Brera
 

İtalya’nın Milano kentinde yer alan müzede Giovanni da Bologna, Donato de Bardi, Francesco del Cosca ve daha birçok sanatçının yüzlerce eserini bulabilir, istersen de yüksek kalitede eserleri indirebilirsin. Pinacoteca di Brera müzesini buradan inceleyebilirsin. 
 

Galleria degli Uffizi


Dünyada sanat denilince akla ilk gelen şehirlerden biri olan Floransa’da bulunan bu müzede Helenistik dönem eserlerinden Medici Venus’e, Sandro Botticelli’nin en ünlü eserlerinden biri olan Venüs’ün Doğuşu’na, Michelangelo’nun Doni Tondo eserine ve birçok sanatçının sayısız eserine ulaşabilirsin. Müzeyi buradan inceleyebilirsin.
 

Musei Vaticani


İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Vatikan Müzesi, etkileşimde olduğu 14 müze ile birlikte eserlerini çevrimiçi olarak sanatseverlerin kullanımına sundu. Da Vinci’nin en beğenilen eserlerine minik bir aramayla ulaşabilirsin. Müzeyi buradan inceleyebilirsin.

 

Museo Archeologico


Atina’da bulunan Ulusal Arkeoloji Müzesi, Yunanistan’ın en büyük müzesi olmakla beraber dünyanın da en önemli müzelerinden birisi. İçerisinde Neolitik dönem eserlerinden Roma dönemi eserlerine, Antik Yunan’dan Eski Mısır’a kadar binlerce eser barındırmakta. Müzeyi buradan inceleyebilirsin.
 

Prado


Prado, Picasso’nun ve Dali’nin doğup yaşadığı yer. Onlar gibi pek çok sanatçının önemli eserlerini buradan çevrimiçi olarak İspanya’nın Prado Müzesi’nde inceleyebilirsin.
 

Louvre


Dünyanın belki de en ünlü müzelerinden birisi olan ve Paris’te bulunan Louvre Müzesi, sitesinde hem eserleri yüksek kaliteli olarak görmene hem de sanal tura çıkmana olanak sağlıyor. Louvre Müzesi'ni buradan inceleyebilirsin.
 

British Museum


İngiltere’de bulunan müzede ücretsiz olarak çevrimiçi gezebileceğin 60’dan fazla galeri bulunmakta. Bu galerilerde dünyanın dört bir yanından günümüze kadar gelmiş olan farklı yaşam biçimlerine tanıklık edebilirsin. Müzeyi incelemek için seni buraya alalım.
 

Metropolitan Museum


New York’taki Central Park’ın hemen yanında bulunan bu müze, aynı zamanda Amerika’daki  en büyük sanat müzesi. 2018 yılında 7 milyona yakın ziyaretçi sayısıyla dünyanın en çok ziyaret edilen üçüncü sanat müzesini incelemek, hiç bu kadar kolay ve rahat olmamıştı. Müzeyi buradan inceleyebilirsin.
 

Hermitage


1764 yılında, Rusya’nın St. Petersburg şehrinde kurulan müzenin en önemli özelliği dünyanın en eski müzelerinden biri olması. Müzeyi oda oda, kat kat sanal tur ve bilgilendirici yazılar eşliğinde buradan gezebilirsin.