Kontur ve bronzer kullanımı artık neredeyse günlük makyajın bir rutini hâline geldi. Farklı tonlarda ürünlerin doğru biçimde uygulanması ile yüzü olduğundan daha ince, kemikli veya her nasıl görünmesini istiyorsan o şekilde göstermen mümkün. Nasıl olması gerektiğini açıklıyorum. :)

Birkaç Dokunuşla Fark Yarat


Ekranlarda ve dergilerde gördüğün kusursuzca belirgin yüz hatlarının sırrı, uygulanan çeşitli kontur işlemlerinde saklı. “Ünlülerin makyajsız hâlleri” galerilerinde sıkça karşına çıkan muazzam farkları yaratan, işte tam da bu dokunuşlar! Kontur teknikleriyle çeneni daraltabilir, elmacık kemiklerini öne çıkarabilir, burnunu kaldırabilir ve daha pek çok sihri yüze ve dekoltene uygulayabilirsin.

Püf Noktası: Doğru Bronzer Tonu


Brontouring nasıl yapılır? Aslında uygulaması son derece kolay. Yapman gereken, yüzünü ısıtmak için bronzer’ı yüzün yüksek noktaları denilen şakaklar ve alın bariyeri, elmacık kemiği altları ve burun üzerine uygulamak. Burnunu daraltmak için her iki kanada bir miktar uygulamayı da düşünebilirsin. Seçtiğin rengin fazla soğuk veya sıcak bir ton olmamasına dikkat edebilirsin. Böylelikle doğal görünümden uzaklaşmamış olursun.

Soğuk ve Sıcak Tonlar


Soğuk tonlu konturla yüzünü aydınlatıp öne çıkarmak istediğin bölgelerini vurgulayabilir, sıcak tonlardaki bronzer’larla ise allık kullanmadan yüzüne canlı ve sağlıklı bir dokunuş ekleyebilirsin. Soğuk tonlar genellikle burnunu inceltip kaldırmaya, çeneni küçültmeye, alın ve elmacık kemiklerini belirginleştirmeye yararken, sıcak tonlar alın çerçevesi ve yanak bölgesinde kontrast yaratmak için kullanılıyor.

​Hedefe Göre Uygulamak


Kuşkusuz Brontouring de diğer tüm makyaj uygulamaları gibi dikkat ve özen gerektiriyor. Nasıl ki gözlerini vurgulamak istediğinde yapacağın yanlış bir dokunuş gözlerini olduğundan küçük ve donuk gösterebilirse, aynısı Brontouring için de geçerli. Yanlış ve özensiz bir uygulama burnunu daha büyük gösterebilir, elmacık kemiklerini küçülterek hedefin tam tersi bir etki yaratabilir.
 

Fırçanı Doğru Seçmeyi Unutma


Brontouring için normal kontur fırçalarını bir kenara bırakman daha doğru olur. Bronzlaştırıcının doğal ışıltısından en iyi şekilde faydalanmanı sağlayacak şey, büyük ve yumuşak bir fırça olacaktır. Fırçanın uygulama alanını elinle daraltıp genişleterek istediğin etkiyi tek ürün ve tek fırçada oluşturabilirsin. Bu tarz bir fırçaya sıkıştırılmış toz bronzer’ların daha uygun olacağı da aklında bulunsun. 
Brontouring ile yüzünde yaz havasını taşımaya devam etmek istiyorsan pek çok şahane bronzlaştırıcı seni Gratis'te bekliyor.