Aniden ortaya çıkan bir online toplantı ya da online arkadaş toplantısı için hızlıca hazırlanman gerekiyorsa doğru yerdesin!
Evde olsak da bakımlı olmak, güzel görünmek vazgeçemediğimiz şeyler arasında. Özellikle de online toplantı ya da görüntülü konuşmalar esnasında. 10 dakikada nasıl makyaj yapılır yazımı okuyarak aniden ortaya çıkan görüntülü konuşma taleplerini geri çevirmene gerek kalmayacak!

Teni Pürüzsüzleştir, Kusurları Kapat


Hafif yapılı, doğal duran ve kolayca dağılan bir fondöten ya da BB cream ile 10 dakikalık süreni en verimli şekilde kullanabilirsin. Ten ürününün ardından kolayca uygulanan, hafif makyaj için uygun bir kapatıcıyı göz altlarına ve kapatmak istediğin bölgelere uygulayarak tenini kusursuz gösterebilirsin.

 

Kaşları Belirginleştir 


Kaşlar, yüzün ifadesini bir anda değiştirip güzelleştiriyor. Bu nedenle 10 dakikada onları da bir kalemle hızlıca belirginleştirebilirsin. İnce uçlu, doğal bir görünüm veren, kolay uygulanabilen, kaş rengine uygun bir kaş kalemi ile hızlı ve güzel bir sonuç alabilirsin.


 

Gözlerini Renklendir


Pratik makyaj da yapsan far olmazsa olmaz malzemeler arasında. Kısa sürede, hoş bir far uygulaması için en pratik ürünlerden biri krem farlar. Dağıtması kısmen daha zor, fırça kullanımı gerektiren toz farların aksine krem farlar parmakla uygulanabiliyor. Günlük makyaj yapımı için tek bir renk ya da birden fazla renk kullanabilirsin. Ancak far sürme aşamasını bir-iki dakikaya indirmek için yansımalı, parlak, doğal renkleri tercih edebilirsin.

 

Kirpiklerle Etkile 


Hızlı ve kolay makyaj yapımı için en uygun maskara çeşidi kirpikleri ayıran ve uzatan ürünler. Dolgunlaştırıcı özelliği olan maskaralar daha dikkatli sürülmesi gerektirdiğinden seni biraz yavaşlatabilir. Hızlı makyajın için uygun bir maskara sürüp bir-iki katta mükemmel bakışlara sahip olabilirsin.

 

Yüzüne Canlılık Kat 


Son dokunuşlar arasında elbette ki allık var. Krem allıklar, işini kolaylaştırıp uzun süre yüzünde kalacak ürünlerden. Şeftali ya da açık pembe renkli bir krem allığı parmaklarında elmacık kemiklerinin üzerine azıcık da burnuna sürüp doğal bir görünüm yakalayabilirsin.

 

Dudaklarınla Son Noktayı Koy


Yumuşacık, kolay sürülebilir bir kalem ruj ile son noktayı koymaya hazır ol. Unutma açık renkli rujlarda hata payı daha az olduğu için 10 dakikalık makyajın için en uygun olanları bunlar. Nude ya da dudak rengine yakın açık renkteki rujları tercih ederek 10 dakikalda hafif makyajın ile hazırsın!
 
10 dakikada makyaj nasıl yapılır, püf noktaları öğrendin. Şimdi ise sırada kolay makyaj teknikleri için en uygun makyaj malzemelerini seçmekte. Hazır mısın? Bu arada çok özel Nyx.com.tr teklifini kaçırma!