Bu yaz çoğu yerde giyebileceğin bir parça arıyorsan iyi bir şifon elbise bu sorunu çözecektir. Şifon elbise hem günlük kullanım için hem de daha özenli olman gereken durumlarda kurtarıcı bir yazlık elbise seçeneği. Bu sezonun en güzel şifon elbise modellerini senin için seçtim.

Bol Şifon Elbise


Sıcak havalarda vücuda yapışan giysiler giymek istemeyenler için bol şifon elbise doğru bir tercih. Tiril tiril kumaşlara ve zarif desenlere sahip geniş yazlık elbise modellerini ofiste de rahatlıkla tercih edebilirsin. 
 

Beyaz Yazlık Elbise


Yaz güneşinin kavurucu sıcağını koyu renkler içine çektiği için genellikle açık renk yazlık elbise modelleri tercih ediliyor. Güneş ışınlarını yansıtacak beyaz bir şifon elbise sahibi olmak için daha doğru bir zaman olamaz.

 Batik Desenler


Kumaşlarda göz alıcı renk patlamaları yaratan batik desenler yıllar sonra yeniden moda oluyor. 60’lı yıllarda daha hippi ve dikkat çekici tarzda görülen bu desenler, bugün daha yumuşak renklerle karşımıza çıkıyor. Tıpkı bulutlu bir gökyüzünü andıran bu batik şifon elbise gibi!

 

Özgür Ruhlu 


Şifon elbise bedeni sarmayan yapısıyla çaba göstermeden bohem ve havalı bir tarz yaratmanı sağlıyor. Otantik desenlere sahip mini bir şifon elbise hem her yere giyebileceğin bir yazlık parça hem de pantolonlarla giyebileceğin bir tunik işlevi görebilir. 

Düğünlerin Vazgeçilmezi


Son dakika ortaya çıkan düğün davetiyeleri, seni “ne giysem” sorusuyla baş başa bırakıyor olabilir. Böyle durumlar için elinin altında abiye bir şifon elbise bulundurmak sana epey zaman kazandıracak. Şifon, zarif duruşuyla modası asla geçmeyecek güvenli bir seçim. 

 

Fırfır Detaylar


Tatile çıkarken akşamları nereye gideceğini önceden planlamadıysan yanına alacağın giysilere karar vermek zor olabilir. Ancak valizine atacağın sarı ve beyaz gibi açık renklerde, fırfırlı, diz altı bir şifon elbise seni her zaman kurtarır. Topuklu sandaletlerin de tamamsa akşama hazırsın!
 

Romantik Çizgiler


Romantik stil, şifon elbise ile daha görünür oluyor. Gece dışarı çıkarken de rahatlıkla giyilebilecek bu parça, topuklu ayakkabıyla kombinlendiğinde bir harika olacak.