90'ların trend modeli baget çantalar moda dünyasına tekrar giriş yapıyor. Bu efsane modelleri nasıl kombinleyeceğini biliyor musun?

Özellikle Sex and The City ve The O.C gibi hit dizilerle hayatımıza giren mini baget çantalar, modanın nabzını yeniden tutmaya başladı. 
Son zamanlarda hem ünlülerin, hem influencer’ların kombinlerinde sık sık gördüğün baget çantalar, aslında şimdilerin değil 90’ların, özellikle de 2000’lerin başına ait bir trend. Ancak pek çok trendin geri dönüşü gibi baget çantaların da moda dünyasına geri dönüşü de muhteşem olacak gibi görünüyor. İşte bu özel aksesuar için kombin önerilerim…

Baget Çantanın Deri Kumaş ile Uyumunu Hisset


Deri; her türlü moda akımına uyum sağlayabilen, zamansız bir kumaş. Bu zamansız kumaşın baget çantalarla uyumu harika. Özellikle sap kısmı metal ya da altın renkli siyah baget çanta modellerini deri çeketlerinizle kombinleyebilir, hem asi hem şık tarzını ortaya koyabilirsin. Ayrıca çantanla aynı kumaşta bir şapka takıp kırmızı rujunu da sürdüğün an, adım attığın tüm mekanlarda gözlerin üzerinde olacağına emin olabilirsin. Özellikle sonbahar aylarına yakışan bu kombini mutlaka denemelisin!

Timsah Derisi Görünümlü Baget Çantanla Kotları Bir Araya Getir


Baget çantalar, her türlü kombinine uyum sağlamayı başarıyor. Ancak bu küçük çantaları hangi kumaşla bir araya getireceğin önemli. Aksi takdirde kombininin güzelliğini ortaya çıkaramazsın. Örneğin; desensiz, düz renkli bir baget çanta ile kot pantolonunu kombinlersen sıradan bir kombin gibi görünebilir. Bu yüzden özellikle kot pantolon ve tişört giydiğin kombinlerde desenli baget çantaları tercih edebilirsin. Bunun için timsah derisi görünümlü baget çantalar oldukça ideal. Özellikle bu senenin favori renklerinden mint ve timsah derisi bir araya geldiğinde şıklığını konuşturabilirsin.

Baget Çantana Çok Yakışacak: Hayvan Desenleri


Hayvan desenli kıyafetler de yine modanın eskimeyen parçalarından. Ve baget çantalarla bir arada harika bir uyum sergiliyorlar. Sonbaharda giyeceğin leopar desenli ceketlerinin rengine uyumlu taba rengi bir baget çantaya hayır diyeceğini sanmıyorum. Bir de kemik çerçeveli güneş gözlüklerinle son dokunuşu yaparsan oldu bu iş!

Baget çantaların bu seneki kombinlerinin baş tacı olacağı kesin. Ancak kombinlerken hangi kumaş çeşidini seçtiğin de oldukça önemli. Bu yüzden pembe, tokalı, kahverengi, desenli fark etmeksizin seçtiğin baget çantalarını doğru kumaşla kombinlemeye özen göstermelisin. Bunun için önerilerimden yararlanabilir, baget çantalı kombinlerin yıldızı olabilirsin! Hadi Paracıklı bir alışverişe hazır mısın?