Bu yılbaşı gecesi senin için özel olarak hazırlanacak, sana zarif bir şekilde sunulacak eşsiz bir yemeği hak ettin bence. Bu sene bir değişiklik yapmak istersin diye senin için özel olarak 5 restoran seçtim. İstanbul, benzersiz restoranları ve muhteşem manzarasıyla yılbaşını kutlamak için en güzel şehirlerden biri. Ev yerine dışarıda olmayı tercih edeceksen, yemeği aşkla yapan bu muhteşem yerleri değerlendirebilirsin. Tabii ki bu özel gece için rezervasyon yaptırman şart, sakın unutma!


1. Mikla
Şef Mehmet Gürs’ün 2005 yılında Beyoğlu’nda açtığı Mikla, yaratıcı yemekleri, eşsiz manzarası ve şık sunumuyla yılbaşı akşamı için kusursuz bir seçenek. Yerel ve uluslararası değerlendirmelerde her zaman övgü ile anılan restoranın meşhur lezzetlerini anlata anlata bitiremeyeceğine eminim. Dünyanın en iyi restoranlarından birinde unutulmaz bir yılbaşı gecesi yaşamaya hazır ol!
 
2. Aida
Kadıköy Caferağa Mahallesi’nde bulunan bu zarif İtalyan restoranı, 2023 yılının son yemeğini yemek için doğru bir tercih. Restoran; sık sık yenilenen menüsü, sakin ambiyansı ve canlı dinleyebileceğin piyanosu ile İtalya’yı aratmayacak bir deneyim sunuyor. Yemeğin üzerine tiramisu yemeyi de unutma lütfen.

 


3. Banyan
Yılbaşı akşamı İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarası eşliğinde Asya füzyon mutfağının tadını çıkarmaya ne dersin? Eğer bu soruya cevabın “evet” ise özellikle deniz ürünleriyle parlayan Banyan Restoran, Ortaköy’de seni bekliyor. 
 4. El Sabor Gastroteka
Yeni yıla dünyanın diğer ucundan yemekler tadarak girmek istiyorsan bir diğer önerim Peru mutfağı. Sarıyer’de bulunan El Sabor Gastroteka, Peru’ya özgü dekorasyonu ve Latin müzikleri ile yılbaşı akşamı seni Güney Amerika’ya bir yolculuğa çıkaracak. 2024’ü sıcak insanların yemekleri ve kültürleriyle karşılama fikri hoşuna gittiyse, burası tam sana göre!


 

5. İncirli Şaraphane
İncirli Şaraphane, Kuruçeşme’de restore edilen eski bir şarap imalathanesinin giriş katında seni bekliyor. Farklı sunumları ve gurme lezzetleriyle odun fırınında “Art Pizzalar”, 30 farklı çeşit çok özel yerel ve yabancı peynir ve şarküteri ve farklı gurme lezzetler eşlik ediyor. Her yerde bulamayacağın yöresel lezzetleri mutlaka tatmalısın.  

6. Dominos Pizza

Son dakikada “yılbaşı yılbaşı bir de kalkıp restorana mı gideceğim? Restoran bana gelsin.” diyebilirsin. Eğer öyle olursa sana tavsiyem tabii ki Papa John's. Evinin konforunu, bildiğin ve sevdiğin lezzetlerle birleştirmek istiyorsan, siparişini buradan verebilirsin. Şimdiden afiyet olsun!