Yeni yıl yaklaşırken eminim aklında şu soru var: Yeni yılı evde mi karşılamalı? Tabii bu mutlaka senin evin olmak zorunda değil. Bir arkadaşının verdiği partiye de katılabilirsin. Yoksa dışarıda bir program mı yapmalı? Evi tercih edeceksen aklın dışarıda kalmasın diye sana 7 maddede yılbaşının neden evde kutlanması gerektiğini özetledim. Okuduktan sonra aklındaki soru işaretlerinden kurtalacağını düşünüyorum.

Hesaplı Olması


Eğlenme umuduyla dışarı çıkıp 2019 yılının son maaşını bir gecede tüketince eminim hissedeceğin duygu hüzün olacak. Yeni yılı hüzünle karşılamayı istediğini de pek sanmıyorum. Evde hazırlanacak güzel bir yemek ve atıştırmalıklar, dışarıda sana sunulacaklardan hem çok daha lezzetli hem de çok daha ekonomik olacak.
 

Sıcacık Ev Havası


En şık olman gereken gece kat kat giyinip sokaklara dökülmenin pek anlamı yok. Sıcacık bir evde en sevdiğin kıyafetlerinle özgürce salınmak... Mutluluk işte tam olarak böyle bir şey!
 

Sakinlik


Yılın en kalabalık gecesinde sokaklarda olmak mı? Kalabalıklardan şikayet ederken kalabalığın bir parçası olmak çok da mantıklı görünmüyor. Bir restorana gidilecek bile olsa trafikte harcanacak zaman bile insanın keyfini kaçırıyor. Kutlama yapacağım diye bütün geceyi bir arabada geçirme riskini göze alacağını hiç sanmıyorum.
 


Tombala


Tombala olmadan yapılan yılbaşı kutlaması, eksik bir yılbaşı kutlamasıdır. Ve Tombala oynamak için mutlaka sevdiklerinle beraber bir evde olmalısın. Sorarım sana: "Birinci çinko!" diye rahat rahat bağıramadıktan sonra gerçek bir kutlama yapmak mümkün müdür? :)
 

Müzik Seçimi


Elbette dışarıda da müzik dinleyebilirsin ama istediğin müzikleri sadece evde dinleyebilirsin. Yeni yıla sevdiğin müzikler eşliğinde dans ederek girmedikten sonra bunun gerçek bir kutlama olduğunu söyleyemezsin.
 

Sohbet


Evde sevdiklerinle dilediğin gibi iletişim kurabilirsin. Oysa dışarıda sesin ya yüksek müzik altında, ya da kalabalıkların uğultuları arasında yitip gider. Yüzüne baktığın insanlarla Whatsapp'tan mesajlaşmakta sorun görmüyorsan dışarısı senin için bir alternatif olabilir.
 


Samimiyet


Evde yapacağın yılbaşı kutlamasında etrafında sadece sevdiklerin olacak. Gördüğün gibi bütün yollar eve çıkıyor. Umarım tespitlerim bu zorlu ikilemde yolunu aydınlatmıştır. Sana şimdiden sevdiklerinle bir arada, evde geçireceğin muhteşem bir yılbaşı gecesi diliyorum. İyi seneler! :)