"Eveeett, Sevgili Hopi dostları, yaz mevsiminin son ayına girerken bu haftaki yazımda, bu ay gerçekleşen Venüs Gezegeni'nin, sevdiği Yengeç burcundaki seyrini ve bu transitin yükselen burçlar üzerindeki etkisini kaleme almak istedim. Hadi gelin bakalım, bu transit bize ağustos ayında neler getirecek?
Son derece iyicil bir gezegen olan, aynı zamanda aşkın da gezegeni olan Venüs, Yengeç burcunda transitteyken evlilikler için son derece doğru bir zaman olduğunu söyleyerek başlamak isterim hemen.
Hazır yüzünüzü gülümsetmişken, devamını hiç ara vermeden, buyurun, yükselen burçlarınıza göre okuyun. ;)"

Yükselen Koç


Evinizin, ailenizin içinde bir huzur var.

Sizlerin 4. Evinde transitte olacak Venüs, ailevi ilişkilerinizde daha uyumlu olmanıza yardımcı olacak. Aileyle yapılabilecek aktiviteler ön plana çıkacaktır.

Venüs finansal bir göstergede olduğu için bir mülk gündemi ya da taşınma konularını da ön plana çıkarabilir. Ya da aileyle bir para pul gündeminiz olabilir.

Evinizi güzelleştirmek, yeni bir mobilya, eşya almak istiyorsanız da tam zamanı olduğunu söylemek isterim.
 


Yükselen Boğa


Herkese keyif veriyorsunuz!3. Evin konuları geniştir ve Venüs bu geniş konular içerisinde iyicil enerjisiyle size destek veriyor olacak. Öncelikle iletişiminizle, tatlı, uyumlu yönlerinizle bu ay ön plandasınız. İlla ki uyum arayan bir yapıdasınız.Kardeşlerle, yakın akrabalarla ya da çocukluk arkadaşlarınızla ortak planlarınız, gündemleriniz olabilir.3. Ev Venüs transitleri şanslı imzalar, sözleşmeler, ortaklıklı işler konularında da size güzel fırsatlar sunabilir.Ayrıca kısa seyahatleri anlatan 3. Evinizdeki bir Venüs transitini, birkaç günlük tatil kaçamaklarıyla da değerlendirmenizi tavsiye ederim.
 
Yükselen İkizler


Para akışınız keyif verecek!Finansal bir gösterge de olan Venüs, yine bütçenizi anlatan 2. Evinizde transitte olacak. Demek ki finansal konularda size çok güzel destekler sunacak.

Kiminizin eline sürpriz paralar geçerken, kiminiz de bir maddi gediğini kapatacak.

Bu ay bazılarınıza güzel bir mülk haberi de gelebilir.İyicil Venüs’ün bazılarınıza kariyer anlamında da iyi geleceğini not düşmek isterim.
 
Yükselen Yengeç


Popüler miyiz ne?Yükseleninizden geçen Venüs elbette size bir güzellik, çekicilik, bir tatlılık veriyor bu ay. Lütfen albeninizin farkında olun. Venüs’ün size verdiği o güçlü manyetik enerji ile ilişkilerinizde çok güzel yol alabilirsiniz.Ayrıca yükselenden geçerken dış görüntünüzde bir değişiklik yapmak için çok uygun bir zaman olduğunu söylemek isterim. Saç, baş, sakal, estetik müdahaleler iyi sonuç verecektir.Sanırım bu transitin tek gölge yanı açılacak iştahınız olacaktır; aman dikkat!
 
Yükselen Aslan


Özlem hissedeceksiniz.Venüs sizin 12. Evinizde transitte olacak. 12. Ev biraz kontrol dışı konuları anlatır hayatımızda, ama Venüs iyicil bir gezegen.Öncelikle bilinçaltınıza, korkularınıza, endişelerinize iyi gelecek, sizi şifalandıracak.Gizli düşmanlarınızla uyum aradığınız, problem yaşamak istemediğiniz bir dönem olacaktır.Fakat Venüs 12. Ev transitleri platonik aşkları hortlatabilir, istemsizce bazı aşklara özlem duyabilir, biraz kendi kendinizi yiyebilirsiniz.
 Yükselen Başak


Sürgünden dönen ümitleriniz var sizin…Hayatınızı değişikliklerle yoluna koymak ve yeni yaşam hedefleriniz hayata geçirmek için güzel fırsatlarla karşılaşıyor olacaksınız.Sosyal çevre ilişkileriniz gayet hareketli. Arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçireceğiniz bir ay olacaktır. Aşk hayatınız da her an renklenebilir, gayet sosyal ve çapkın bir aydasınız. Aşk fırsatları var.Kariyer çevrelerinde de dikkat çekiyorsunuz. Bazılarınızı kariyerinde çok güzel haberler bekliyor olabilir.

 Yükselen Terazi


Star ışığınız fazla mı geliyor?

Venüs kariyer evinize, 10. Evinize güzel haberler getirmek üzere geliyor. Bir kere ay boyu kariyerinizle dikkat çekeceksiniz. Üstlerinizle ve kariyer çevreleriyle iletişiminiz gayet güzel. Bazılarınızın kariyerinde güzel gelişmeler olabilir.

Zarafeti ve diplomasi yeteneğiyle her daim dikkat çeken siz sevgili yükselen Teraziler, yönetici gezegeniniz Venüs’ün 10. Evinizde gerçekleştireceği transitle girdiğiniz her ortamda dikkat çekeceksiniz.

Size bir popülerlik verecektir Venüs.
 


Yükselen Akrep


Hayata pembe gözlüklerle bakmayı özlemişsiniz.9. Evin konuları geniştir ve Venüs bu geniş konular içerisinde iyicil enerjisiyle size destek veriyor olacak.Öncelikle hayata bakış açınıza iyi gelecektir bu transit. İnanç konularını, yaşam felsefenizi, dünya görüşünüzü besleyecektir.Eğitim konularınız varsa ya da mahkemelik bir gündeminiz, güzel bir destek sunuyor size gökyüzü.Yurt dışı bağlantılı gündemleriniz ya da yurt dışı bağlantılı bir ticaretiniz varsa Venüs’ün desteğini göreceksiniz.

 Yükselen Yay


Maddi bereketiniz göz dolduracak.
 
Finansal bir gösterge de olan Venüs, 8. Evinize, yani finans evinize çok iyi gelecek.

Gelir giderleriniz, banka ödemeleri, kredi kartları, krediler, vergiler, sigorta, tazminat, miras, bütün finansal konular dikkat çekiyor ve alacaklarınız için Venüs size bonkör davranıyor.

Aşk hayatınıza da iyi gelecektir Venüs’ün Yengeç transiti, söylemedi demeyin. ;)
 


Yükselen Oğlak


Canınız aşk mı çekiyor?Her türlü ikili ilişkiyi anlatan 7. Evinizde, ilişki ve uyum gezegeni Venüs’ü ağırlıyor olacaksınız. Aşk yüzünüze her an gülebilir, sorunlu ilişkiler tatlıya bağlanabilir.Evliliğinizde uyumlu zamanlar yaşayabilir ya da eşinizden güzel haberler alabilirsiniz.Şayet ortaklıklı ticari süreçleriniz varsa, işlerinizin uyum içerisinde tıkır tıkır işlemesi için güzel bir destek geliyor size.

 Yükselen Kova


Kariyeriniz huzur veriyor nihayet.Venüs’ü, kariyerinizi, iş ortamınızı ve sağlığınızı anlatan 6. Evinizde ağırlıyor olacaksınız.Tabii ki iş ilişkilerinizi olumlu anlamda etkilerken, bilhassa ekip çalışmaları açısından son derece uyumlu bir ay olacak sizin için. İş arayanlar için sürpriz gelişmeler yaşanabilir.Şayet kronik sağlık problemleriniz varsa Venüs size şifa vermek için yanı başınızda olacak.

 Yükselen Balık


Aşka gönül vermenin tam zamanı!Aşkın gezegeni Venüs, 5. Evinizde, yani aşk evinizde olacak. Ağustos ayında sürpriz aşklara çekilebilir, hali hazırdaki ilişkinizi ise bir rayına oturtabilirsiniz.Çocuklarımızı da anlatan 5. Evde Venüs, onlarla olan iletişiminizi güzelleştirirken, onlarla beraber yapılacak aktiviteleri daha da keyifli kılıyor.İçinizde sanatın herhangi bir dalına yetenekli bir yükselen Balık varsa, Venüs’ün yaratıcı enerjisiyle çok daha kreatif olacağınızı da eklemek isterim.Hepinize keyifli, astrolojili ve bol Hopi’li günler dilerim. :)