2 Haziran itibariyle 27 Haziran’a kadar Venüs, Yengeç burcunda olacak. Astrolog Uygur Gür, yükselen burçları bu dönemde nelerin beklediğini sizler için yorumladı.

Geçen hafta size Merkür Retrosu’nun Haziran ayına damga vuracağını ve bilhassa ikili ilişkilerde yaşanabilecek pürüzlerden bahsetmiştim. Fakat gökyüzü bu dönemde sanki ilişkiler sınavınıza bir nebze de olsa destek olabilecek yeni bir transiti sahneye çıkarıyor. Venüs’ün Yengeç burcunda yapacağı transit adeta “sakin olun, sıkıntı varsa, destek de var” diyecek. 

2 Haziran itibariyle 27 Haziran’a kadar Venüs, Yengeç burcunda olacak.

Venüs’ün, Yengeç burcundaki transitinin sizler üzerindeki etkisini merak ediyor musunuz? O zaman buyurun, yükselen burcunuza göre, haritanızda Yengeç burcuyla temsil edilen ev konuları içerisinde Venüs nasıl bir etki yaratacak, masaya yatıralım.Yükselen Koç


Evinizin, ailenizin içinde bir huzur var.

Merkür Retrosu’nun ikili ilişkilerde yarattığı tahribatlara inat, sizlerin 4. Evinde transitte olacak Venüs, ailevi ilişkilerinizde daha uyumlu olmanıza yardımcı olacak. Aileyle yapılabilecek aktiviteler ön plana çıkacaktır. 

Venüs finansal bir gösterge de olduğu için bir mülk gündemi ya da taşınma konularını da ön plana çıkarabilir. Ya da aileyle bir para pul gündeminiz olabilir.

Evinizi güzelleştirmek, yeni bir mobilya, eşya almak istiyorsanız da tam zamanı olduğunu söylemek isterim.Yükselen Boğa


Herkese keyif veriyorsunuz!
 
3. evin konuları geniştir ve Venüs bu geniş konular içerisinde iyicil enerjisiyle size destek veriyor olacak. Öncelikle iletişiminizle, tatlı, uyumlu yönlerinizle bu ay ön plandasınız. İlla ki uyum arayan bir yapıdasınız. 
Kardeşlerle, yakın akrabalarla ya da çocukluk arkadaşlarınızla ortak planlarınız, gündemleriniz olabilir.

3. ev Venüs transitleri şanslı imzalar, sözleşmeler, ortaklıklı işler konularında da size güzel fırsatlar sunabilir. Fakat yine de ay sonuna kadar Merkür Retrosu da olduğu için, bu ayı daha çok planlayarak geçirmenizi ve yeni bir ticari anlaşma yapmamanızı öneririm. 

Ayrıca kısa seyahatleri anlatan 3. evinizdeki bir Venüs transitini, kısa süreli tatil kaçamaklarıyla da değerlendirmenizi tavsiye ederim. Yükselen İkizler


Para akışınız keyif verecek!
 
Finansal bir gösterge de olan Venüs, yine bütçenizi anlatan 2. Evinizde transitte olacak. Demek ki finansal konularda size çok güzel destekler sunacak. Kiminizin eline sürpriz paralar geçerken, kiminiz de bir maddi gediğini kapatacak. Bu ay bazılarınıza güzel bir mülk haberi de gelebilir.

İyicil Venüs’ün bazılarınıza kariyer anlamında da iyi geleceğini not düşmek isterim.Yükselen Yengeç


Popüler miyiz ne?
 
Yükseleninizden geçen Venüs elbette size bir güzellik, çekicilik, bir tatlılık veriyor bu ay. Lütfen albeninizin farkında olun. Venüs’ün size verdiği o güçlü manyetik enerji ile ilişkilerinizde çok güzel yol alabilirsiniz. 
Aslında yükselenden geçerken dış görüntünüzde bir değişiklik yapmak için çok uygun bir zamandır ya da bu isteği fazlaca hissedersiniz, ama yine de Merkür’ün de Retro olduğu şu zaman diliminde bundan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Sanırım bu transitin bir gölge yanı, açılacak iştahınız olacaktır; aman dikkat!Yükselen Aslan


Özlem duyacaksınız.
 
Venüs, sizin 12. Evinizde transitte olacak. 12. Ev biraz kontrol dışı konuları anlatır hayatımızda, ama Venüs iyicil bir gezegen. 

Öncelikle bilinçaltınıza, korkularınıza, endişelerinize iyi gelecek, sizi şifalandıracak. Gizli düşmanlarınızla uyum aradığınız, problem yaşamak istemediğiniz bir dönem olacaktır.

Fakat Venüs 12. Ev transitleri platonik aşkları hortlatabilir, istemsizce bazı aşklara özlem duyabilir, biraz kendi kendinizi yiyebilirsiniz. Yükselen Başak


Sürgünden dönen ümitleriniz var sizin… Venüs, 11. Evinizde.

Hayatınızı değişikliklerle yoluna koymak ve yeni yaşam hedeflerinizi hayata geçirmek için güzel fırsatlarla karşılaşıyor olacaksınız.

Sosyal çevre ilişkileriniz gayet hareketli. Arkadaşlarınızla keyifli vakitler geçireceğiniz bir ay olacaktır. Aşk hayatınız da her an renklenebilir, gayet sosyal ve çapkın bir aydasınız. 

Aşk fırsatları olabilir. Peki bu ilişki fırsatlarında biraz uzaktan flört dönemini uzatsak da, Merkür Retrosu bitimi, yani önümüzdeki ay yeni bir ilişkiye başlasak nasıl olur ? 

Kariyer çevrelerinde de dikkat çekiyorsunuz. Bazılarınızı kariyerinde çok güzel haberler bekliyor olabilir.Yükselen Terazi


Star ışığınız fazla mı geliyor?

Venüs kariyer evinize, 10. evinize güzel haberler getirmek üzere geliyor. Bir kere ay boyu kariyerinizle dikkat çekeceksiniz. Üstlerinizle ve kariyer çevreleriyle iletişiminiz gayet güzel. Bazılarınızın kariyerinde güzel gelişmeler olabilir.

Venüs’ün 10. Evinizde gerçekleştirdiği transitle girdiğiniz her ortamda dikkat çekeceksiniz. Size bir popülerlik verecektir Venüs.

Ayrıca söz, nişan ya da evlilik gibi planlarınız ön plana çıkabilir, fakat lütfen Merkür Retrosu’nun olduğu Haziran Ayı’nda bu işlere kalkışmıyoruz.Yükselen Akrep


Hayata pembe gözlüklerle bakmayı özlemişsiniz.
 
9. evin konuları geniştir ve Venüs bu geniş konular içerisinde iyicil enerjisiyle size destek veriyor olacak. Öncelikle hayata bakış açınıza iyi gelecektir bu transit. İnanç konularını, yaşam felsefenizi, dünya görüşünüzü besleyecektir.

Eğitim konularınız varsa ya da mahkemelik bir gündeminiz, bu konularda güzel bir destek sunuyor size gökyüzü. 

Yurtdışı bağlantılı gündemleriniz varsa ya da yurtdışı bağlantılı bir ticaret yapıyorsanız Venüs’ün desteğini göreceksiniz.Yükselen Yay


Maddi bereketiniz göz dolduracak.
 
Finansal bir gösterge de olan Venüs, 8. Evinize, yani finans evinize çok iyi gelecek.

Gelir giderleriniz, banka ödemeleri, kredi kartları, krediler, vergiler, sigorta, tazminat, miras, bütün finansal konular dikkat çekiyor ve alacaklarınız için Venüs size bonkör davranıyor.

Merkür Retrosu’nun ikili ilişkilerde bizi yorduğu bu dönemde, Venüs, aşk hayatınıza ve bilhassa da cinsel hayatınıza iyi gelecektir.Yükselen Oğlak


Canınız aşk mı çekiyor?
 
Her türlü ikili ilişkiyi anlatan 7. Evinizde, ilişki ve uyum gezegeni Venüs’ü ağırlıyor olacaksınız. Merkür Retrosu ikili ilişkilerde, iletişimsel problemlerden mütevellit sizi zorlarken, Venüs de denge ve uyum desteği verecek .  Evliliğinizde uyumlu zamanlar yaşayabilir ya da eşinizden güzel haberler alabilirsiniz.

Şayet ortaklıklı ticari süreçleriniz varsa, işlerinizin uyum içerisinde, tıkır tıkır işlemesi için güzel bir destek geliyor size.Yükselen Kova


Kariyeriniz huzur veriyor nihayet.
 
Venüs’ü, kariyerinizi, iş ortamınızı ve sağlığınızı anlatan 6. Evinizde ağırlıyor olacaksınız. Tabii ki iş ilişkilerinizi olumlu anlamda etkilerken, bilhassa ekip çalışmaları açısından son derece uyumlu bir ay olacak sizin için. 

İş arayanlar için sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Fakat yine de iş başlangıçlarınızı Temmuz ayına erteleyin. Merkür Retrosu’nun olduğu bu dönemde iş başlangıçları yapmak için uygun değil.

Şayet kronik sağlık problemleriniz varsa Venüs size şifa vermek için yanı başınızda olacak.Yükselen Balık


Aşka gönül vermenin tam zamanı.
 
Aşkın gezegeni Venüs, 5. Evinizde, yani aşk evinizde olacak. Bu ay sürpriz aşklara çekilebilir, hali hazırdaki ilişkinizi ise bir rayına oturtabilirsiniz. 

Merkür Retrosu’nda ikili ilişkilerde zorlanırken, bir yandan da Venüs’ün desteğiyle ayağa kalkıyor gibisiniz. Çocuklarımızı da anlatan 5. Evde Venüs, onlarla olan iletişiminizi güzelleştirirken, onlarla beraber yapılacak aktiviteleri daha da keyifli kılıyor.

İçinizde sanatın herhangi bir dalına yetenekli bir yükselen Balık varsa, Venüs’ün yaratıcı enerjisiyle çok daha kreatif olacağınızı da eklemek isterim.