UniqExpo, McArt.Ist ve TTLC Sanat işbirliğiyle hayata geçirilen “ART.IST.SAUNA | ART MARKETPLACE“ Çağdaş Sanat Pazaryeri projesi KASIM 2020’de UniqExpo‘da kapılarını açıyor.
Sanatseverlerin yüzlerce multidisipliner çağdaş sanat eserine tek adreste zengin içeriğe zaman ve ekonomik olarak kolayca erişebileceği bu yepyeni platform UniqExpo | Maslak’ta hayata geçiyor.
 
Hadi birlikte bu platformun "Korona Günlükleri” teması ile gerçekleştirilen Çağdaş Sanat Yarışması'nın ödül kazanan eserlerini inceleyelim.
 
Evde kaldığımız dönemde kendimize yeni hobiler edindik, zamanımızı kaliteli değerlendirmeye çalıştık. Sanatçılar da gündeme uygun olarak üretmeye ve bizi eserleri üzerinden sorgulatmaya devam ettiler.
 
Yüzlerce “@ART.IST.SAUNA | ART MARKETPLACE“ sanatçısı, içinde bulunduğumuz dönemin kendilerine hissettirdiklerini ayrı ayrı alanlarda eserlerinde işlediler.

Öncelikle sanatçılar hangi alanlarda eserlerini sundular ve ödül alanları kimlerin seçtiğine bir bakalım.

Sanatçılar resim, heykel, fotoğraf ve dijital sanat başlıkları altında 4 ayrı kategoride eserlerini jürinin değerlendirmesine sundular.
 
Yeşim Tokcan | FSSEM (Faruk Saraç MYO Sürekli Eğitim Merkezi) Koordinatörü moderatörlüğünde, Recep Çiftçi  | Ressam & Eğitimci, Serdar Kaynak | Sanatçı & Heykeltraş, Muzaffer Malkoç l MPozitif Ajans Başkanı, Dr. Gizem Tatlıcı l TTLC Sanat Danışmanı olarak jürilik görevini üstlendiği etkinliğin sonucunda dört ayrı kategoride dört sanatçı maddi ödülün yanında, kişisel sergi ayrıcalığı ile ödüllendirildi. 

Fotoğraf Bölümü Kazananı 


"Kavuşma" adlı eseriyle Mehmet Akkuş oldu.

 

Heykel Bölümü Kazananı 


"Akvaryum" adlı eseriyle Barkın Coşkun oldu.

 

Resim Bölümü Kazananı


"İsimsiz" adlı eseriyle Enes Ali Sağdıç oldu.

 

Dijital Sanat Bölümü Kazananı


"Karanlığın İçinde" adlı eseriyle Uğur Doğaner oldu.