Evde vakit geçirmek keyifli olsa da havalar ısındıkça, güneş camdan içeri vurdukça kendini sokaklara atmak, arkadaşlarınla hep yaptığın etkinlikleri yapmak istiyor olabilirsin. Özellikle güzel müzikle kulaklarının pasını silmeyi çok özlediğinin farkındayım. İşte senin için bir araya getirdiğim canlı yayın etkinlikleri!

Biraz Opera, Biraz Tiyatro ve Biraz Müzik


Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TRT2 iş birliği ile hem Devlet Opera ve Balesi hem de Devlet Tiyatroları’nın etkinliklerine TRT2 YouTube kanalından ulaşabilirsin. Nefis performansların arşivlerine ulaşmanın yanı sıra canlı etkinliklerle hem gözlerine hem de kulaklarına bir ziyafet yaşatman mümkün. Birbirinden değerli sanatçıları canlı canlı izlemekten keyif alacağına eminim. Çayını kahveni hazırlayıp keyif yapabileceğin canlı performansların tarihlerini hemen aşağıda bulabilirsin:
 
24 Nisan Cuma - DOB Konseri
28 Nisan Salı - DT “Kuzu Maydanozun Maceraları”
1 Mayıs Cuma - İzmir Senfoni Orkestrası Konseri

Britanya’nın Meşhur Tiyatrolarını Oturduğun Yerden İzle!


1976 yılından beri birbirinden efsane yazarların oyunlarını yetenekli oyuncularla sahneye taşıyan National Theatre, bu dönemde harika oyunlarını dünyaya açıyor. Özellikle Britanya’nın klasik tiyatro eserlerine ilgin varsa National Theatre’ın her perşembe İngiltere saatiyle saat 19.00’da yaptığı YouTube yayınlarını sakın kaçırma! Her perşembe hangi oyunu izleyecebileceğini öğrenmek için Instagram adreslerini de takip edebilirsin. National Theatre’ın sıradaki oyunu İngiliz Edebiyatı’nın en önemli isimlerinden Shakespeare’ın 12. Gece’si. Londra seyahatinde yer bulamama ihtimalinin olduğu bu harika oyunu 23 Nisan Perşembe günü National Theatre YouTube adresinden ücretsiz bir şekilde izleyebilirsin.


Festival Ruhunu Evine Taşı!


Bu aralar arkadaşlarınla eğlencenin dibine vurduğun festival ortamlarını özlemiş olabilirsin. Merak etme, The Social Distancing Festival arkanda! Online bir sanatçı platformu olan The Social Distancing Festival’ı binlerce sanatçının canlı performanslarını izlemek için takip edebilirsin. Dünyanın dört bir yanından sanatçıları online bir platformda bir araya getirmek, uzaktan da olsa sanatla iç içe olduğumuzu hissettirmek ve iptal olan etkinliklerin acısını çıkarmak için kurulan The Social Distancing Festival, harika etkinliklerle seni bekliyor. İşte yakın tarihli The Social Distancing Festival etkinlikleri…
 
23 Nisan Perşembe - Yazar Greg Baines ve Cloud Conversations küratörü Anne Muray’in söyleşisini Avustralya saatine göre 18.00’da izleyebilirsin!
 
24 Nisan Cuma -
Red Note Orkestra’sının İskoçya saatine göre saat 15.00’da gerçekleşecek Digital Noisy Nights etkinliğini kaçırma!
 
25 Nisan Cumartesi -
Ottawa’da saat 20.00’da gerçekleşecek Whispers: Pools and Prohibition adlı interaktif tiyatro seni bekliyor. Dilersen arkadaşlarını da bu interaktif etkinliğe davet edebilirsin!