Her yaşta keyifle oynayabileceğin tenis sporuna başlamadan önce tenis ekipmanları ve tenis kıyafetleri için hazırladığım bu rehberi mutlaka incele!

Tenis her yaş grubunun keyifle oynayabileceği bir spor. Hangi yaşta olursan ol, sana uygun bir raket, tenis topları, tenis için tasarlanmış ergonomik, hafif bir tenis ayakkabısı ve rahat kıyafetler ile oyuna hazırsın. Tenise sağlıklı bir başlangıç yapabilmen için tenis rehberi hazırladım ve temel aksesuarları inceledim. Şimdi keşfetme zamanı!
 

Tenis Ayakkabısı

Yanlış tenis ayakkabısı tüm kondisyonunu etkiler. Hızlı koşarken ani manevra yapabilmene yardımcı olacak bir tenis ayakkabısı alman gerekiyor. Bu arada beton, toprak ve çim saha için üretilen tenis ayakkabıları da farklı özelliklere sahip. Önce hangi tür sahada oyun oynayacağını bilmende fayda var. Bazı modeller üç tip sahada da kullanılabiliyor.
 

Yüksek Teknoloji Ürünü Tenis Ayakkabıları

Her tip sahada kullanabileceğin, yüksek teknolojiye sahip, darbe sırasında şok emici tabanı olan bir tenis ayakkabısı sana maksimum konfor sağlar. Tenis ayakkabısı hafif olmalı. Gelişmiş teknolojilerle üretilen tabanlar da sporcunun form ve performansını direkt etkiliyor. Ayak yapını hafızasında tutan tabanlar üretiliyor artık. Jel yastıklama sistemi ve başparmak koruması da performans ve konforu doğrudan etkileyen diğer teknolojik özellikler. Tenis oynarken, zaman zaman ayakkabının içine toprak parçaları girebilir. Özel dil yapısı sayesinde bu sorunun çözüldüğü tasarımları denemelisin.
 

Profesyoneller İçin Üretilen Tenis Ayakkabısı

Profesyonel tenis oyuncuları için üretilen bir tenis ayakkabısı mı arıyorsun? Performans, dayanıklılık ve ekstra konfor vadeden bir tenis ayakkabısı ile çok daha başarılı olursun. Jel yastıklama sisteminin yanı sıra lastiksiz ve iz bırakmayan dış tabanlı tasarımları da mutlaka denemelisin. 
 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?