Soğuk havalarda yataktan çıkmak zor mu geliyor? İşte yeni yılda sabahları daha kolay uyanmanın 5 yolu!

İnsanlar ikiye ayrılır: Yaz insanları ve kış insanları. Baharı seven romantikler de kimi zaman yaz ve kış kampının tutturduğu bir tartışmanın ortasında kalır ve bu iki mevsimden birini seçmeye zorlanır. İki takımın da geçerli sebepleri vardır.
 
Ben tarafsızım. :) Hangi mevsimdeysek en güzel mevsim odur. Madem kışa girdik, şimdi en güzel mevsim kış. O zaman kış mevsimiyle daha iyi anlaşalım, onu daha çok sevmek için kendimize güzel nedenler bulalım:

Kar

kar

Kar şimdilik yalnızca kış mevsiminde yağıyor. Kardan adam, kardan kadın ya da kardan herhangi bir şeyi yapmayı sevmeyen var mı? Tamam bazen yolları çileli hâle getirip can sıkıyor ama yeri gelince işi tatil edip gönlünü almasını da biliyor.

Rengârenk Kazaklar

rengarenk-kazaklar

Geyikli, geyiksiz, Noel babalı, Noel babasız, çizgili, çizgisiz, kareli, daha çok kareli…

Nem Olmaması

nem-olmamasi

Mesela saç ve makyaj ilk hâliyle kalıyor. Çünkü her şeyi berbat eden o nem yok. Birkaç saat dışarıda unuttuğun yemek bozulmuyor. Ya da hindistan cevizi yağı asla erimiyor! Bu önemli…

El Ele Tutuşmanın Sıcaklığı

el-ele-tutusmanin-sicakligi

Kışın sevdiklerimizin elini gönlümüzce tutabiliyoruz. “El ele tutuşmak için fazla sıcak" diyen yok.

Daha Huzurlu Uykular

daha-huzurlu-uykular

Kışın saat başı uyanıp pencere açmıyorsun. Bazen kat kat giyinip en kalın yorganın altına girmek zorunda kalsan da en huzurlu uykuyu uyuduğunu biliyorsun.

Şal Şıklığı

sal-sikligi

Bahar aylarında ve yazın da şal kullanılıyor ama en nihayetinde fenalık basıyor, çıkarıyorsun sonra bir yerlerde unutuyorsun. Ama kışın öyle mi? Değil. :)

Zinde Sabahlar

zinde-sabahlar

Kışın daha hızlı uyanılıyor, güne daha hızlı adapte olunuyor. Dikkat et, kışın otobüsü, vapuru, servisi vaktinde yakalama grafiği bile yükselir. Çünkü soğuk hızlandırır.

Sıcaklık-Soğukluk Dengesi

sicaklik-sogukluk-dengesi

Kumlar kızgın değil belki ama sular kesinlikle serin! Suyu buzdolabına koymasan bile serin serin içebilmek lüks değil de nedir?

Sıcak İçecek Çeşitliliği

sicak-icecek-cesitliligi

Kışın içecek için çok fazla seçeneğin var. Hem kahvenin çayın ve tüm diğer sıcak içeceklerin tadı daha başka. Bir kere elimizi ısıtıyor o fincan!

Boza, Booozaaa

boza

Herkes bilir ki postacı kapıyı iki kere çalar, bozacı da mahalleye yazın değil kışın uğrar. Köşeden yeni kavrulmuş sıcacık leblebini de aldın mı senden iyisi yok!

Sıcacık bir kış için ihtiyacın olanlara Morhipo’dan bakalım mı?
 

Senin için seçtiğim diğer içeriklere göz atmak ister misin?