Uzun uzun film izlemeye vaktin de sabrın da yoksa sana harika bir haberim var!

Şöyle hızlıca göz atıp eğleneceğin, güleceğin, üzerine düşüneceğin birbirinden kaliteli içerikler arıyorsan Cineshort ile tanışmanın tam zamanı! Cineshort’ta yer alan anlık moduna uygun, hem kısa ve öz, hem de birbirinden özel ve keyif alacağın içerikleri senin hazırlamış olduğum bu yazıda şimdi keşfetme zamanı!Reklamlar bir aşkı anlatabilir mi? Adman’ı izle ve kararını ver. 14 dakikalık kısa film Adman, aşkı çok farklı bir açıdan ele alıyor. Aşkın farklı hallerinin farklı ürünlerin reklam filmlerinin içinde kurgulandığı filmin ince esprilerine bayılacağına eminim. Neşeni yerine getirecek, atıştırmalıklarına eşlik edecek kısa ve komik bir şey izlemek istiyorsan Adman en doğru seçeneklerden biri.
 

Hadi Biraz Gül: Adman


“İyi müzik, ruhun gıdasıdır.” diye boşuna dememişler. 15 dakikalık kısa animasyon The Orchestra da bunu en güzel şekilde anlatıyor. Şehirde, sıradan bir günde, farklı köşelerden yükselen seslerin her birinin bir orkestraya ait olduğunu hayal edebilir misin?  The Orchestra, herkesin içindeki orkestrayı gün yüzüne çıkarıyor. Yaşlı bir adamın hayat müziğinin aşkla nasıl değiştiğini görmek için bu romantik ve duygusal animasyonu hemen izle.

 

Çizgililerin Ritmine Kulak Ver: The Orchestra


Bir erkek ve bir kadın otobüste karşılaşırlar. Eski dostlar mı, yoksa… 11 dakikalık Classmate, evsiz bir adam ile iş güç sahibi bir kadının otobüste karşılaşması ile başlayıp farklı statülerdeki insanların arasındaki iletişimin gergin, endişe verici ve tuhaf seyrini açık bir şekilde gözler önüne seriyor. Birdenbire gelişen bu sohbetin sonu nereye varacak öğrenmek için Classmate’i izlemelisin.

 

Sohbete Dahil Ol: Classmate


Ophelia, can sıkıcı bir sorunu çözmesi gereken, 12 yaşında, zeki bir kız. Peki, sorun mu ne? Hiç öpülmemiş olması. Neyse ki bu görevi en iyi şekilde gerçekleştirecek biri var: Tommy. Tek sorun Tommy’i buna ikna etmek. Sadece 11 dakikada bu sorunun çözülüp çözülmeyeceğini keşfet.

 

Öpücük Sorunsalı: Tommy


Mükemmellik Anlayışını Keşfet: Imperfect


Sırada Türk yapımı kısa bir belgesel var: Imperfect. “Elalem kusur diyor ama ben bayılıyorum!” mottosuyla yola çıkan 17 dakikalık belgeselde kusurlara ve mükemmelliğe farklı bakış açılarından bakabilirsin.
 
Başka yerde bulamayacağın bu harika kısa içerikleri ve çok daha fazlasını dilediğin zaman izlemek için hemen Cineshort’a üye ol. Üstelik sana harika bir haberim var. Cineshort’ta yıllık üyelikler Hopi’lilere özel 49.99 TL yerine sadece 39 TL!