Eski günleri yad etmek, geçmişe nostaljik bir yolculuk yapıp çocukluğuna ya da gençliğine dönmek ister misin?

70’li, 80’li ya da 90’lı yıllarda yaşayan, o yılların kendine has ruhunu bir kez hissede herkes o dönemlerde yaşadıklarını özlemle anıyor. Teknolojinin tam da gelişmediği, sosyalleşmenin sokaklarda, ev toplantılarında yaşandığı, televizyon programlarının bile daha farklı olduğu bu yıllara bir yolculuk yapmaya ne dersin?

Konu Komşuyu Aynı Evde Toplayan Tek Kanallı Televizyon Dönemi

Konu Komşuyu Aynı Evde Toplayan Tek Kanallı Televizyon Dönemi

Kanal kanal gezip televizyon kumandasını yormaya başlamadığımız tek kanallı dönemde, sadece aile bireylerinin değil komşuların ya da dostların da bir araya gelip televizyon seyrederdi. O günlerdeki heyecanlı bekleyişi hatırlıyor musun? Televizyonu olmayanların televizyonlu evlerde buluştuğu bu bol neşeli günlerde Bizim Ev’den Aşk Gemisi’ne, Dallas’tan Charlie’nin Melekleri’ne pek çok dizi çekirdek ve çay eşliğinde keyifle izlenir, başka bir kanala da ihtiyaç olmazdı.

Benzerleri Bile Yapılamayan 90’lar Türkçe Pop Şarkıları

Benzerleri Bile Yapılamayan 90’lar Türkçe Pop Şarkıları

Gülşen’in sokaklarda pijamalarla gezdiği, Demet Sağıroğlu’nun sevdiği adamı rüyalarında, Arnavut kaldırımlı boş sokaklarda gördüğü, Mirkelam’ın koşmaktan bir hal olduğu 90’lı yıllarda müziğin rengi de tınısı da ruhu da bir başkaydı. En acayip ve havalı sözlerin birbirine ardına sıralandığı ama duygusal şarkıların da herkesin içine işlediği 90’lı yıllarda senin en sevdiğin Türkçe pop şarkısı hangisiydi?

Çocukluk Anılarına Işınlayan Bayram ve Ramazan Klasikleri

Çocukluk Anılarına Işınlayan Bayram ve Ramazan Klasikleri

Çocukluğa dair en unutulmaz anıların birçoğu tüm ailenin bir arada olduğu bayram günlerinde yaşanıyor. Mendil içinde verilen harçlıklar, ailenin en küçüğünün gönderildiği pide kuyrukları, davulcuların minik kalpleri de güm güm attıran sesi… Şanslıysan Hacivat ve Karagöz etkinliğinde kıkır kıkır gülmüşlüğün bile olabilir. Bu sıradan gibi duran ama o günlerde çocukları heyecanlandırıp aile bağlarını güçlendiren pek çok şey bugünlerde düşününce bile yüzünde güller açtırıyor değil mi?

Televizyon Dizilerini Dize Getirecek Radyo Tiyatrosu

Televizyon Dizilerini Dize Getirecek Radyo Tiyatrosu

Şimdilerde yeniden popüler hale gelen ve eski yayınları online müzik dinleme platformlarında yerini alan radyo tiyatrosu, 70’li yıllarda televizyonun olmadığı dönemlerde ev halkını radyonun başında topluyordu. Arkası Yarın programının hiç aksatılmadan dinlendiği, katilin kim olduğunu, esas oğlan ile esas kızın kavuşup kavuşmadığını öğrenmek için aynı saatte radyoların açıldığı bu dönemi hatırlıyorsan nostalji yapmak için yeni hazırlanan radyo tiyatrolarını ya da eski kayıtları dinleyebilirsin.

Pazar Banyosundan Sonra İzlenen Diziler

Pazar Banyosundan Sonra İzlenen Diziler

Pazar günü, akşam saatleri. Evin çocukları banyolarını yapmış, misler gibi kokuyor. Uykudan önce meyveler hazırlanmış, yarın okula gitme fikri akıllardan atılmış, televizyon başına geçilmiş. Birazdan Bizimkiler başlayacak ve tüm aile keyifle bu diziyi seyredeceksiniz. Ne kadar tanıdık bir rutin değil mi? Çocukluğun o masum, huzurlu günlerine geri döndüren pazar banyosu sonrası televizyon saati hepimiz için ne kadar da keyifli ve özel olduğunu düşününce senin de içinin ısındığına eminim!