Her sene yepyeni heyecanlarla başlayan okula dönüş süreci, pek çok ihtiyacı da beraberinde getiriyor. Hazırlıklara başladıysan yazıma göz at ve çocuğunun eksiklerini tamamla!

Seneye de Giyebileceği Kaliteli Kıyafetler


Çocuğun üniforma giymiyorsa her biri birbiriyle uyumlu, farklı şekillerde rahatlıkla kombinlenecek kaliteli kumaş ve dikişlere sahip kıyafetler listendeki yerini almalı. Eğer üniforma giyiyorsa da gömlek, ceket ve pantolon gibi parçaları güvendiğin markalardan satın alarak daha uzun kullanabilirsin.
 Sağlığına ve Eşyalarına da Uygun Okul Çantaları


Postacı tarzda ya da sırt çantası şeklinde hazırlanan okul çantaları arasında seçim yapmak biraz zor olabilir. Öncelikle çocuğunun yaşını ve boyunu hesaba katabilirsin. Seneye de kullanacağını düşünüp çok büyük bir çanta alırsan taşımakta zorlanabilir. Hem rahatça taşıyacağı hem de eşyalarını sığdıracağı modelleri onun beğenisine sunup istediği renk ya da desene sahip çantayı seçmesini sağlayabilirsin.

 

Rahat ve Havalı Ayakkabılar


Günün büyük bir kısmında ayağında olacağından ayakkabıda rahat modellere yönelmen önemli. Bunun için güvendiğin markaların ayakkabı modelleri arasından çocuğunun da zevkine uygun bir ayakkabı seçmeye özen göster. Bahar ve kış dönemine uygun en az iki farklı ayakkabı seçerek farklı dönemlerde rahat etmesini sağlayabilirsin. Bunun yanında eğer bir sporla ilgileniyorsa günlük spor ayakkabısının dışında o spora özel bir spor ayakkabı da satın alabilirsin.


 

Derslerde Yarı Yolda Bırakmayacak Kırtasiye ve Aksesuarlar


Çocuklar için kırtasiye denince akan sular durur. Kalemler, silgiler, defterler, boyalar, ataşlar, dosyalar… Sonsuz bir deniz olan kırtasiye dünyasına adım atmadan önce bir ihtiyaç listesi yapman şart. Çocuğun isteklerinin dışında öğretmenin verdiği listeyi de dikkate alarak eksiksiz bir alışveriş yapabilirsin.

Bir öğrencinin olmazsa olmaz aksesuarları nelerdir? Cevap veriyorum; su matarası, beslenme çantası, kalem kutusu! Çocuğunun en sevdiği çizgi film ya da animasyon karakterlerinin yer aldığı lisanslı ürünlerden daha sade modellere kadar önünde onlarca seçenek olacak! İyisi mi bu aşamada seçim işini tamamen ona bırak. Ancak seçtiği ürünlerin dikişlerini, malzemesini kontrol etmeyi unutma. Özellikle su matarasının iç haznesinde plastik kullanılmadığına dikkat edebilirsin.
 
Çocuğun için ihtiyaç duyduğun pek çok ürünü kampanyalarımızda bulabilirsin.