Evde akşam yemeklerinden biraz sıkılmaya başladıysan, sofraya renk katacak önerilerime kesinlikle bir göz atmalısın. Yaratıcı sunumlar için birkaç basit püf nokta ile bu akşam sofraya özgün bir dokunuş katmaya hazır ol!

Yaratıcı Mum Işığı


Mum ışığının her şeyi olduğundan daha güzel gösteren ilginç bir büyüsü var. Bu yüzden sofrada her türlü yaratıcı ve eğlenceli mumlara yer açmakta fayda var. Farklı yükseklikte mumlar ve alternatif formlarda mumluklar kullanmanı öneririm. Unutmaman gereken bir püf noktası daha var: Kokulu mum kullanma.

 

Bolca Mezeli Sofralar


Yoğurtlu mezeleri veya humusu kendin yapmasan bile, hazır plastik kapları ile sahneyi mahvetmesine izin verme. Çeşitli küçük kaseler alarak bu durumu kolaylıkla çözebilirsin. Hatta başlangıç için hazırlayacağın dips ve çerezler ile de daha fazla renkli tasarımlar için bahane yaratabilirsin!

 

Eğlenceli ve Şık Tepsiler


Atıştırmalıklardan bahsetmişken: zeytini, krakerleri ve peynirleri nasıl sunmayı düşünüyorsun? Bu noktada güzel bir tepsiye yerleştirerek sunmanı öneriyorum. Bu sayede hem masaya şık bir dokunuş katmış olacaksın hem de servis etmesi çok daha kolay olacak.

 

Bardaklar ve Sürahi


Bir su sürahisi, herkesin yemeği daha iyi deneyimlemesini sağalayacaktır. Ayrıca buzlu çay veya limonata gibi farklı içecekler sunmanın da güzel bir yoludur. Şık bardaklarla masanı tamamlamak için en sevdiğin malzemeyi  sen seç: seramik, cam veya bakır!
 

Keyifli Tatlı Stantları


Elmalı turta mı? Yoksa leziz kurabiyeler mi? Bu akşam nasıl bir tatlı var evde? Lezzet şöleninin nasıl sunduğun da en az tadı kadar önemli. Muhteşem bir kaide üzerinde parladıklarından emin ol! Ekmek ya da taze meyveleri sunmak için de kullanabilirsin.
 

Güzel Kaseler


Kaseler dekorasyonun her zaman kurtarıcısıdır. Masaya hoş göz alıcı bir dokunuş katmak için kaseni özenle seç. Salata ya da ana yemek için rahatlıkla kullanabilirsin.

 

Bahar Havası


Minik vazolar sofrada sohbete engel olmaz, korkma! Bir sürü renkli vazo ve bahar dalları ile sofrayı dekore edebilirsin. Tek bir büyük buket yerine minik minik sofraya yay çiçekleri.

Şık bir sofra hazırlamak için püf noktalarını öğrendin peki ya tüm bunları nereden bulacaksın? Hipicon.com'da senin için harika bir teklif var! Sana özel teklif kodunu kullan, %10 inidirimli alışveriş yapmanın tadını çıkar.