Bayram heyecanı hepimizin içini kaplamışken Astrolog Uygur Gür, burçların bayram tatili için yaptıkları planları senin için yazdı. Önce kendi burcunu, sonra sevdiklerinin burçlarını okumayı unutma.

Koç Burcu


"Bayramda tabii ki giyinip, kuşanacağım. Lezzetli özel yemeklerimi pişirip gelenleri krallar, kraliçeler gibi ağırlayacağım. Tabii ki bayramın en şık, en tarz giyinen şahsiyeti de ben olacağım. Bayramlarda herkesi ziyaret etmek gibi özel bir hevesim yok, ancak özlediklerimi, sevdiklerimi ziyaret edeceğim."

 

Boğa Burcu


"Benim artık klasikleşmiş bir bayram mutfağım var. Herkesin benden beklediği bayram ikramlıklarını hazırlayacağım. Tabii ki sunum da çok önemli ve herkesi sunumumla hayran bırakacağım. Şimdiden bayramda ipin ucunu biraz kaçırabilmek için yediklerime dikkat ediyorum. Kafamda bayram için düşündüğüm son derece şık bir kombin de var açıkçası."

 

İkizler Burcu


"Benim o kadar çok ahbabım var ki… Bir bayrama sığmaz tanıdıklarım. Planım ilk gün büyükleri ziyaret edip, sonra kendi tayfamla bir araya gelip bol bol özlem gidermek. Hatta şu güzel günlerde eve tıkılıp kalmasak, beraber açık havada güzel organizasyonlar yapsak hiç de fena olmaz."
 


Yengeç Burcu


"Ailemle, canım ailemle bir araya geleceğiz tabii ki. Çocukluğumdaki bayramlar tadında bir bayram hayal ediyorum. Herkesin birbirini sevdiği, saydığı, özlem giderdiği keyifli mi keyifli bir bayram. Ama dostlarımı da unutmam. Onlar da benim ailem sayılır ve tabii ki onlarla da vakit geçireceğim."

 

Aslan Burcu


"Harika evimde ağırlamayı planlıyorum gelenleri. Evim, benim kutsalımdır, tahtımdır ve gelenleri hayran bıraksın isterim. Gerçi ilk gün şu bayramlaşma faslını bitirip, keşke kısacık da olsa bir yerlere kaçabilsek. Şöyle bayrama özel güzel bir eğlence programı yapmış iyi bir otele gidip biraz keyif yapmak isterim açıkçası."

 

Başak Burcu


"Bayram temizliğiyle başlayacağım işe. Şöyle dip, köşe sıkı bir temizlik yapacağım önce. Bayramın ilk gününden sonra biraz evde yayılmak istiyorum. Bu sene herkesi de ziyaret edeceğim diye bir kaygım yok. Film izlemek, kitap okumak, internette sörf yapmak istiyorum. Bayramlar biraz da dinlenmek için olmalı."

 

Terazi Burcu


"Bütün bayramı aile ziyaretleriyle değil, biraz da arkadaş ziyaretleriyle, daha doğrusu arkadaşlarımla yapabileceğim aktivitelerle geçirmek istiyorum. Onun dışında evimle nicedir ilgilenemedim. Fırsattan istifade, evimin iç dekorasyonunu değiştirmek, biraz renklendirmek istiyorum. Koltuklarım için birkaç minder ya da salona dekoratif birkaç eşya alabilirim aslında."

 

Akrep Burcu


"İş güç derken kendime vakit ayıramaz olmuştum. Elbette klasik bayram ziyaretlerimi yapacağım, ama tüm bayramımı buna ayıramam. Biraz okumak, müzik dinlemek, hobilerimle ilgilenmek istiyorum. Ayrıca nicedir Astrolojiyi düzgün takip edemedim. Bakalım beni önümüzdeki yıl neler bekliyor. Yine biraz kafamı boşaltacak enerji çalışmaları ya da meditasyon yapabilirim."

 

Yay Burcu


"Bayramda arkadaşlarımla gezmek, tozmak, biraz kafa dağıtmak istiyorum. Mümkünse açık havada yürüyüş, bisiklet vb. aktiviteler yapalım. Aslında kısa bir çadır tatili ya da ufak bir otel, pansiyon tatili de olabilir. Hâsılı, benim için bayram demek, kafa boşaltmak demek her şeyden önce."

 

Oğlak Burcu


"Bütün işin yükünü tüm yıl omuzlarında taşıyan biri olarak bu bayram biraz gevşemeye ihtiyacım var. Acaba şehir dışına bir spa oteline mi gitsem, yoksa burada kalıp bayram ziyaretlerinden arda kalan zamanda nezih bir yerde kendime bir masaj mı ısmarlasam? Aslında bulunduğum yerde kaliteli bir otelin havuzuna gidip pinekleyebilirim de biraz."

 

Kova Burcu


"Âdet yerini bulsun diyerek ziyaretlerimi yaparım, ama öyle çok geleneklere göreneklere bağlı bir yapım yoktur benim. Benim için özgürlük, ezber bozmak, bireysel takılmak önde gelir. Şöyle sırt çantamı alıp, çok da plan yapmadan birkaç gün bir yerlere kaçsam öyle iyi olur ki. Biraz tek başıma kafa dinlemek istiyorum. Ya da plansız hareket etmeyi seven bir arkadaşım da bana eşlik edebilir."

 

Balık Burcu


"Bu bayram bir nostalji gecesi patlatmayayım mı? Nostaljik filmler, müzikler gırla gitsin. Oturalım arkadaşlarla geniş geniş keyif yapalım. Bayramın ilk gününden sonra her yer açık. Nicedir özlediğim mekânlara gitmek, biraz sokaklarda özgürce dolaşmak istiyorum. Birkaç şapka, bir de güzel bir güneş gözlüğüne ihtiyacım olabilir."