Miniklerin hem fiziksel hem de ruhsal gelişimi için oyun, olmazsa olmaz bir faaliyet. Gerek kendi başına, gerek yaşıtlarıyla oyun oynamaya başladığı andan itibaren bebeğin gelişimine katkıda bulunacak oyuncakları tercih etmek en doğrusu. Bebeğinin mümkün olduğunca farklı şekillerde oynayabileceği, bu şekilde hem öğrenip hem de pek çok becerisini geliştirebileceği bazı oyuncakları senin için listeledim.

Ahşap Harf ve Rakamlar


Okul öncesi eğitimin temellerinden harfleri ve rakamları tanıma becerisini bebeğine kazandırmak için ona bu rengârenk ahşap setten hediye edebilirsin. Harf ve sayıları cisimlerle eşleştirerek, öğrenmeyi keyifli bir oyuna dönüştürmesini sağlayabilirsin.


 

Hareket Labirentleri


Cisimlerin hareketlerini anlayabilmesine ve neden – sonuç ilişkisini kurabilmesine yardım eden labirentler, basit el becerilerini geliştirmesine de katkı sağlar. Hareket labirentlerini istersen mama sandalyesi için vantuzlu, istersen daha büyük ebatlarda bulabilirsin.

 

Eşleştirme Setleri


Uzmanlara göre özellikle motor becerileri ne kadar küçükken gelişirse o kadar iyi. Bebeklerin üç boyutlu cisimleri kavrayarak basit geometriyi algılamasına yardım eden bu setler, motor becerilerin gelişimi ve cisimler arasında ilişki kurabilme yeteneği için büyük önem taşıyor.Renkli Ahşap Küpler


Bebeğinin dikkat becerisinin gelişimi, hareketlerinin şiddetini tartabilmesi ve renklerin ayırt edilip isimlendirilmesi için ahşap küplerden faydalanabilirsin. İç içe geçen renkli küp ve halkalar da işini görebilir.

 

Lego ve Puzzle’lar


7’den 70’e herkesin sevgilisi legolar ve puzzle’lar, bebeğinin hem motor becerilerinin hem de yaratıcılığının gelişmesi için mükemmel birer oyuncak. Her yaş grubu için ayrı tasarlanan lego ve puzzle’larla harika vakit geçireceğinize eminim.

 

Oyun Hamurları


Oyun hamurları öncelikle dokunma duyusunu geliştirirken aynı zamanda parmak becerilerini de iyileştirerek bebeğinin el kaslarını güçlendirir. Yaratıcılıkta sınır tanımamasıyla oyun hamurları, her yaştan kız ve erkek çocuklarını en iyi oyalayan oyuncaklardan biridir.

Bebeğinin en iyi biçimde gelişmesine yardım edecek çeşit çeşit eğitici oyuncak için sen de hemen Joker’i ziyaret edebilirsin.