Hazır mısın? Denize gidiyoruz!

Yazın en büyük eğlencesi elbette ki denize gitmek! Bu eğlenceli aktiviteyi konforlu ve daha keyifli hale getirecek denize giderken alınması gerekenler listesini senin için hazırladım! Hadi, plaj çantanı doldurmaya başla.
Güneş Koruyucu Ürünler


Denize giderken yanına alman gereken en önemli şeylerden biri güneş koruyucu ürünler. Cildin, saçların, yüzün ve dudakların için nasıl ürünler kullanacağını öğrenmek için “Güneşten Korunmak İçin Gerekli Bakım Ürünleri” yazıma göz atabilirsin.Şapka ve Gözlük


Güneşten korunman için kozmetik ürünlerin yanında bir şapka ve gözlüğe de ihtiyacın var. Özellikle plajda dinlenirken gözlerini korumak ve kendine bir gölge yaratmak için şapka ve güneş gözlüğünü plaj çantandan eksik etme.Yedek Mayo ve Plaj Giysileri


Denize giderken mayo ya da bikinini giyip gidiyor olabilirsin. Ama plaj çantana yedek mayo ya da bikinini de almayı unutma. Islak mayo ile uzun süre kalmak rahatsızlıklara yol açabileceği için denizden çıkınca kuru bir mayo ya da bikini giymek en iyisi. Ayrıca plajda bir şeyler içmek istediğinde ya da arkadaşlarınla takılırken mayo ile oturmak istemiyorsan şık bir plaj elbisesi ya da pareo da yanına alman gerekenlerden.
Plaj Terliği ya da Deniz Ayakkabısı


Denize inerken giydiğin ayakkabı ya da terliğin dışında plajda rahat edeceğin bir plaj terliği mutlaka plaj çantanda olmalı. Dilersen bu terliği doğrudan plaja inerken de giyebilirsin. Ancak özellikle kumlu değil taşlı bir plaja gidiyorsan yanına ayaklarını korumak için bir deniz ayakkabısı da alabilirsin.
Mini İlkyardım Çantası


Sadece denize değil tatile giderken alınacak eşyalar arasında elbette ki mini bir ilk yardım çantası da var. Ağrı kesici, yanık kremi, yara bandı, soğutucu jel ped gibi en temel ilk yardım ürünlerinin bulunduğu bir çantayı hem bavuluna hem de plaj çantana eklemeyi unutma.
Havlu ve İnce Örtü


Plaja giderken alınması gerekenler listesinin olmazsa olmazlarından havlu, hem kurulanmak hem de şezlonglara sermek için kullanılıyor. Havlunun yanına bir de ince bir örtü alırsan kuma ya da şezlonga bu örtüyü serebilir, böylece havlunun kirlenmesini engelleyebilirsin.
Kitap ve Kulaklık


Denize giderken yanımıza almamız gerekenler listesinde kitap ve kulaklık da olmalı. Deniz sonrası güneşlenirken keyifli vakit geçirmek için kitap okuyabilir ya da müzik dinleyebilirsin. Eğer arkadaşlarınla ve ailenle dans etmek, müzik dinlemek istersen kulaklık yerine çantana bir de taşınabilir hoparlör atabilirsin.
Atıştırmalık ve İçecek Çantası


“Deniz acıktırır.” diye boşuna dememişler. Bu nedenle çantana sandviç, kurabiye, çubuk kraker gibi yemesi kolay ve keyifli atıştırmalıklar atmayı, termoslarını çay, kahve ya da soğuk içecekler ile doldurmayı unutma.
Yüzme Ekipmanları


Yüzmek senin için bir tutkuysa yanına deniz ekipmanlarını da almayı unutma. Cam gibi denizin dibinde yaşayan canlıları görmek ve gözlerini tuzlu sudan korumak için deniz gözlüğü, yüzmeni hızlandıracak bir palet, dalış maskesi, su altı çekimler için koruyucu telefon kılıfı gibi ekipmanları da plaj çantana ekleyebilirsin. 
Çocuklu Ailelere Özel: Bebek ya da Çocuk Bakım, Eğlence Çantası


Bebekle ya da çocukla tatile çıkıyorsan yanına onun eşyalarıyla dolu ayrı bir çanta alman şart. Yedek mayo, güneş koruyucu, havlu, şapka, gözlük, kullanıyorsa mayo bez, kıyafet, sağlıklı atıştırmalıklar, su ve kum oyuncakları, acil durum ilaçları ile dolduracağın çanta ile çocuklu tatilde onun da senin de konforunu sağlayabilirsin.