Evde çocuklarla birlikte vakit geçirmek ve eğlenmek için şahane aktivite önerilerim var. Vaktin nasıl bu kadar hızlı geçtiğini anlayamayacağınız bu aktivitelere mutlaka göz atmalısın. 

Nefis Yemekler Yarışması


Evde bir yemek yarışması düzenlemeye ne dersin? Minik maharetli parmaklar iş başında olsun. Öncelikle menüyü basit tut. Mesela pizza. Malzemeler ve pizza hamuru hazır. Peki, en iyi pizzayı kim hazırlayacak? Bence yarışmaya değer. Emin ol, minik şefler harikalar yaratacak. Pizza yarışması hem uygun hem de tüm aileyi neşelendirecek bir aktivite. En güzel yanı da, akşam için başka bir yemek hazırlamak zorunda kalmayacaksın.

 

Kukla Şovu


Kukla şovları çocukların yaratıcılıklarını geliştirmek için her zaman iyi bir fikir olmuştur. İşte sana evde çocuklarla beraber yapabileceğin ve inanılmaz eğleneceğin harika bir etkinlik fikri daha. Hadi bütün kullanılmayan çoraplar çekmecelerden çıksın ve hepsi birer kuklaya dönüşsün. Saçlar için biraz iplik, gözler için küçük düğmeler... Ortaya neler çıkaracaklarını hayal bile edemezsin.
 

Yaratıcı Ebeveynlerin Yaratıcı Çocukları Olur!


Bütün bunları bir kenara bırakıp şunu itiraf etmenin vakti geldi: Onlar için neyin güzel olduğunu en iyi sen bilebilirsin. Yaratıcı ol ve çocuklarına muhteşem zaman geçirmek için bir çocuğun hayal gücüyle düşün. Unutma, eğlenceli ve öğretici bir aktivitenin sınırı yoktur.