Astrolog Uygur Gür, burçlara uygun kariyer yolculuklarını yazdı, hemen keşfet!

Hadi bugün sizinle biraz insan kaynakları oyunu oynayalım… Farzı misal önünüze bir dolu CV geldi ve siz burçlara göre kişileri işlere yönlendireceksiniz… Hazır mısınız?
 

Koç Burcu

Koç Burcu

Kesinlikle cesaret ve girişimcilik ruhu gerektiren işlerde değerlendirilmeli. Koç’lar meydan okumayı, kendini göstermeyi, yani liderliği ve yeniliği çok sever. Demek ki rutin ve klasik işler onlara göre değil. Hatta laf aramızda bir Koç her an kendi işini kurup, çalıştığı işinden ayrılabilir.
 

Boğa Burcu

Boğa Burcu

Finansla alakalı bir departman varsa kesinlikle değerlendirmelisiniz. Para işlerinden, yatırımlardan çok iyi anlar Boğa’lar. Ayrıca hedef odaklı işler de tam ona göredir. Yani hedef tutturulduğunda kazanılacak bir ek gelir varsa, Boğa o hedefi tutturacaktır. Kariyerinde bir Boğa’yı harekete geçiren baş etmen “paradır”. Uzun yıllar bir görevde çalışabilir ve size güven verebilir.
 

İkizler Burcu

İkizler Burcu

İletişim gerektiren her sektör İkizler’ e uygundur. Ayrıca iş eğitimlerinde de değerlendirebilirsiniz. Çok yönlülük, esneklik gerektiren işlerde İkizler çok başarılı olabilir. Aynı anda bir sürü farklı işi yönetebilir. Onu motive etmek istiyorsanız, bol bol eğitimlere yollayın ve rutin iş döngüsünün dışına çıkmasına izin verin.
 

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

Duygusal Yengeç’ler kariyerde duygularını bir kenara atıp, aksine son derece iddialı ve rekabetçi olabilir. Fakat çok yönlülük ve değişkenlik gerektiren işler onlara göre değildir. Onlar görev tanımlarını tam bilmeli ve istikrarlı bir biçimde aynı görevde devam etmeli. Kariyer ilişkilerinde ise hep şefkatli, koruyan, kollayan bir enerjileri vardır.
 

Aslan Burcu

Aslan Burcu

Patron olmak için dünyaya gelmiş. Staj bile yaparken, bir stajyer gibi davranmaz. Daima iddialı, kendine güvenen, otoriter, baskın karakterli bir yapısı vardır. Bir şirkette yönetici olmak onun doğasında var. Ayrıca sanatsal işlerde çok başarılı olabilir. Şirketin kültürel ya da sanatsal projeleri varsa kesinlikle başına Aslan’lar getirilmeli.

Başak Burcu

Başak Burcu

Şirketinizde bir Başak burcu çalıştırıyorsanız, kıymetini bilin derim. Her işe koşan, her işi mükemmel bir biçimde tamamlayan baş çalışandır. Tüm angarya işleri dahi titizlikle tamamlarlar. Evet, belki yönetici olmak için değil, ama bütün işlerin titizlikle, sistematik bir biçimde tamamlanmasını sağlamak için dünyaya gelmişlerdir. Ayrıca sağlık ve hizmet sektörü de tam onlara göredir.
 

Terazi Burcu

Terazi Burcu

Şirkette iyi bir koordinasyon, uyum ve denge arıyorsanız Terazi bunu sağlayabilecek en doğru kişidir. Diploması yeteneğiyle, zarafetiyle, iletişim becerileriyle herkes tarafından sevilecek ve sözünü dinletecektir. Ayrıca insan ve iletişim odaklı her işte parlayacaktır. Estetik duygusu yüksek Terazi’leri, iyi bir göz ya da estetik gerektiren işlerde de çok güzel değerlendirebilirsiniz.
 

Akrep Burcu

Akrep Burcu

Kendini bir işe adayabilir ve sonuna kadar o işte ilerleyebilir. Dolayısıyla uzun vadede pozisyonun değişmemesi gereken işlerde değerlendirebilirsiniz. Olumlu ve olumsuz duyguları yüksek yaşayan bir burç olduğu için yöneticilik gibi işlerde duygularını işe karıştırabilir, dolayısıyla iyi bir yönetici adayı olamayabilir, ama zekâ, strateji ve istikrar gerektiren işlerde çok başarılıdır. Özellikle de finansla alakalı işlerde çok güzel değerlendirilebilir.
 

Yay Burcu

Yay Burcu

Yay Enerjisi diye bir kavram var. Lütfen masasından kalkmadan, oturduğu yerde çalışacağı bir iş değil, sürekli hareket halinde olacağı bir pozisyonda değerlendirin. Seyahatlerden mesela çok keyif alacaktır. Yurtdışı bağlantılı projeleriniz varsa en uygun kişi Yay insanıdır. Her kültüre, her yapıya kolayca adapte olacaktır. Çok iyi bir yönetici adayı olmayabilir, ama çok iyi işler bağlayan, ikna edici, güçlü bir yapısı olacaktır.
 

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu

Karşınızda tipik bir kariyer insanı var. Hiyerarşik yapının bir numaralı temsilcisi, patronun da sözcüsü. Tamamen kariyer odaklı yapısıyla emek, istikrar gerektiren işlerde çok başarılı olacaktır. Beyni iş üretmek ve daha fazla para kazanmak üzere programlanmıştır. İyi bir yönetici olabilir, ama kariyer ilişkilerinde bazen biraz sert ve kuralcı bir imaj çizebilir. Elbette şirketin yönetici kadrosunda ya da devlet kurumlarının üst makamlarında yer alması gereken bir yapı.
 

Kova Burcu

Kova Burcu

Amacınız şirketinizin ilerlemesi, geleceği kucaklayabilmesi ve zamana adapte olabilmesiyse hemen Kova’nın vizyonuna başvurmalısınız. Gelecekten gelen Kova insanı, şirketinizi de geleceğe götürecektir. Ayrıca insan ilişkilerinde başarılı, şirketin sosyal yönünü de temsil edebilecek bir yapıdadır. Egosuz olduğu için patron olmakta zaman zaman zorlanabilir. Teknolojik, bilimsel işlerde ya da yaratıcılık gerektiren işlerde son derece başarılı olacaktır.
 

Balık Burcu

Balık Burcu

CEO’ların hep Balık burcundan çıktığını biliyor muydunuz? Beyninin hem sağ, hem de sol lobunu kullanabilen Balık’lar iş hayatında idealist ve başarılıdırlar. Kendilerini görevlerine adarlar ve mutlak başarıyı hedeflerler. Sezgileri kariyerlerinde çok işlerine yarar. Personelin ihtiyaçlarını çok güzel okurlar ve iş hayatında geniş bir vizyona sahiptirler. Adanmışlık gerektiren her iş onlara uygundur.