Batı astrolojisinde, yükselen burç, kişinin doğum anında, doğu ufkunda yükselen burca verilen addır. Biriyle tanıştığınızda edindiğiniz ilk izlenim yükselen burçtan izler taşır.

Elbette yükselen burcumuz dış görüntümüzle birebir ilintilidir. Yükselen derecemizin diğer gezegenlerden aldığı açılar da dış görüntümüze katkıda bulunurlar. Hadi gelin bugün biraz dış görüntüden, ya da kişinin yaydığı enerjiden yükselen burç tahminleri yapmayı deneyelim.

Yükselen Koç


Kendilerini enerjik bir tavırla göstermeyi severler. Hareketleri çabuk ve güdüseldir.Eril bir enerji taşırlar, daha adaleli bir beden yapısına sahiptirler. Cesur, rekabette geride kalmayan, ön plana çıkmayı bilen bir yapıları vardır.

 Yükselen Boğa


Daha tıknaz, piknik tüpü tipli olurlar. Uzun boylu bile olsalar, ailelerinde daha uzun insanlar vardır. Kilo almaya meyillidirler.Dudak ve gözler belirgindir, Venüsyen güzelliği taşırlar.Dışarıdan sakin, sevimli, huzurlu bir enerjileri vardır. Sabırlıdırlar ama öfkelerinden korkulur.

 Yükselen İkizler


Genç bir görüntü sergilerler, yaşlarının altında gösterirler. Parlayan gözlere sahiptirler. Eller kollar ince uzun olabilir. İletişim gücü yüksek, konuşkan insanlardır.

Zekâsıyla, mantığıyla ön plandadır ve gayet objektiftir olaylara karşı.

 

Yükselen Yengeç


Yüz hatları yuvarlak, göğüs ve kalça belirgindir. Erkeklerde geniş omuzlar ön plana çıkabilir. Naif, kırılgan bir enerjisi vardır ve alıngandır. İçerler ve küsebilir.

Elbette anaç ruhuyla, herkese annelik, babalık, abilik, ablalık yapabilir. Yardımseverdir. Ailesi hakkında olumsuz konuşmalardan hiç hoşlanmaz ve sert tepkiler verebilir.

 

Yükselen Aslan


Kendini göstermek, dikkat çekmek ister. Güvenli bir beden dili, güvenli bir yürüyüş dikkat çeker ve saçları en önemli albenisidir. Saç takıntısı kesinlikle vardır.Kahkahaları meşhurdur ve o eğleniyorsa, herkesi de eğlendirebilir.Yüce gönüllüdür, elindekini avucundakini verebilir ve en önemlisi yemeklerde hesabı ödeyen taraf olabilir.

 Yükselen Başak


İnce, iyi gelişmiş bir görüntüye sahiptirler ve ileri yaşlara kadar genç bir görüntü sergilerler. Pek dokunmaktan, sarılmaktan hoşlanmazlar, biraz mesafelidirler.Yüzlerinde bir memnuniyetsizlik ifadesi, eleştirel bakışlar olabilir. Sürekli birher şeyi didikleme halinde, ayrıntılara odaklı, kuralcı insanlardır.Ama elbette pratik, sistemli ve çalışkandırlar.

 Yükselen Terazi


Güzel yüzlü olurlar. Hoş, sempatik bir edaları vardır. Biraz da flörtöz bir enerjiye sahiptirler. Tam bir salon hanımefendisi ya da beyefendisi olmaya adaydırlar.

Uyum içim ödün veren, karşısındakinin fikrini soran, kibar, nazik insanlardır.

 

Yükselen Akrep


Keskin ve derin bakışlara sahiptirler. Çekinilen ve gizemli bir enerji taşırlar.“Poker face” diyebileceğimiz duygularını saklamayı çok iyi becerebilen, ya da duygularını iyi kontrol edebilen bir ifadeye sahiptirler. Girdikleri ortamın analizini yapmadan, kendilerini açmaz, oraya koymazlar.İlişkilerinde ipleri derinden ele almaya çalışan, kontrolcü bir yanları vardır.

 Yükselen Yay


Genelde atletik bir yapıları olur; kilolusu bile biraz rejim ve spor yapsın hemen forma girer. Zaten hareketli, enerjik yapılarıyla dikkat çekerler.Geniş alın, ufak köşeli bir çene ve genelde bacak boylarının üst bölgelerine göre daha uzun olması tipik özellikleridir.Girdikleri ortamda neşeleriyle, iyimserlikleriyle hepimize iyi gelirler.

 Yükselen Oğlak


Soğuk, mesafeli, ciddi ve planlı bir imajları vardır. İş enerjileri çok yüksektir. Her an bir toplantıya girebilir, iş konuşabilir, rapor sunabilir ya da bir durumu değerlendirebilirlermiş gibi bir enerjileri vardır.Yaş ilerledikçe yüzde derin çizgiler ve çene ön plana çıkmaya başlar.

 Yükselen Kova


Özgürlüğüne, bağımsızlığına düşkün kişilerdir. Sosyaldirler, ama ilişkilerde daha bağımsız olmak isterler.Zorla yüklenen işlere tahammülleri yoktur. Hümanist, toplumsal konulara duyarlı insanlardır.Dış görüntüleriyle, herkese benzemek isteyen, farklı görünmeyi, giyinmeyi seven bir profil çizerler. Daha çok arkadaş imajı verirler.

 Yükselen Balık


Genelde orantılı bir vücut yapıları vardır. Hülyalı, derin bakışlar, belirgin gözler dikkat çeker. Bazen hafif pörtlek, ya da kenarları aşağıya doğru bakan gözlere de sahip olabilirler.

Çok hassas ve duygusal olurlar. Kendilerine üzülürler. Yardımsever ve fedakârdırlar. Hep onay ararlar, tek başlarına karar vermekte zorlanırlar.