“Binge watching” ve “binge watcher”. Çevrimiçi yayın platformlarının hayatımıza yoğun olarak girmesiyle birlikte bu sözcükler de dilimizde karşılığını buldu. Türkçe karşılığı ise aslında sık sık kullandığımız şu kalıp: “Bir oturuşta bütün sezonu bitirdim”. Eğer hâlâ izlemediysen senin için bir oturuşta bitirebileceğin 5 harika animasyon komedi dizisini listeledim.

One Punch Man


One Punch Man, IMDB’deki 8.8 puanıyla uzak doğudan listeye giriyor. Kahramanımız Saitama’yı diğer süper kahramanlardan ayıran özellik, üstün görev bilinci veya dünyayı kurtarma arzusu değil, sadece eğlenmek için süper kahramanlık yapıyor olması.
 

Bob's Burgers


Çoğumuz hamburger yemeyi severiz. Peki ya bir hamburger dükkanı işletmek? Bob’s Burgers IMDB’deki 8.1 puanıyla listedeki yerini alıyor. Bob ve ailesinin ‘garip’ maceraları çevrimiçi platformlarda seni bekliyor.
 

Family Guy


Family Guy, kara mizah seven ve Amerikan kültürüne ilgi duyan herkesin bir numaralı animasyon dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin IMDB puanı ise 8.1. Gerçek dışı bir şehirde geçen olaylarda Griffin ailesinin maceralarına, onlarla birlikte yaşayan ve konuşabilen köpekleri Brian eşlik ediyor.
 

Rick and Morty


2013 yapımı Rick and Morty, IMDB’de 9.2 puanı bulunuyor. Dizi, yaşlı ve çılgın bir bilim insanının, onun kadar çılgın olamayan torunu ile galaksiler arası maceralarını anlatıyor. Dizi özellikle absürt mizah sevenleri ekran başına kilitleyecek türden.
 

BoJack Horseman


Yakın zamanda final yapmış olan BoJack Horseman’ın IMDB puanı 8.7. 90’lı yıllarda oldukça ünlü olan ancak şimdilerde eski halinden pek de eser kalmayan BoJack’in, Hollywood’da yaşadığı maceralarına tanık oluyoruz. Karakterimizin en önemli özelliği ise bulunduğu her durum ve koşuldan şikayet etmesi.