Bayram tatilinde şehir dışına çıkamıyor, evde kalıyorsan üzülme! Evde geçirdiğin zamanı eğlenceli hale getirecek, ister tek başına ister sevdiklerinle izleyeceğin harika bir liste hazırladım!

Hayal mi Gerçek mi Sen Karar Ver: Bana Masal Anlatma


Yönetmenliğini ve senaristliğini Leyla ile Mecnun’un yaratıcısı Burak Aksak’ın yaptığı Bana Masal Anlatma’nın başrollerinde Fatih Artman ve Hande Doğandemir yer alıyor. Sıradan bir dolmuş şöförünün masal kızı Ayperi ile olan hikayesini anlatan film, tam bir romantik-komedi!
 


Yol Hikayelerini Seviyorsan: Görevimiz Tatil


Murat Şeker’in yönetmenliğini yaptığı, Demet Akbağ ve Zafer Algöz’ün başrollerinde yer aldığı Görevimiz Tatil, yıllar sonra tatile çıkmaya karar veren bir ailenin yolda karşılaştıkları eğlenceli olayları konu alıyor. Yol hikayelerini ve aile komedilerini seviyorsan Görevimiz Tatil’e bir şans ver.
 


Arif Yeniden Sahnede: Arif V 216


Senaryosunu Cem Yılmaz’ın yazdığı Arif V 216, AROG ve GORA filmlerinden tanıdığımız Arif ile robot 216’yı yeniden bir araya getiriyor. Ancak kahramanlarımız bu sefer ne uzayda ne de gelecekte, tam olarak 1969 yılında! Geçmişe yolculuk yapıp dönemin yıldızlarına rastlayacağın, sevimli ve çok eğlenceli hikayelere tanık olacağın bu filmi mutlaka izle!
 


Bir Gülse Birsel Komedisi: Aile Arasında


Gülse Birsel’in yazdığı, Ozan Açıktan’ın yönettiği, başrollerinde ise Demet Evgar ve Engin Günaydın’ın rol aldığı Aile Arasında, enerjik ve hiç durmayan temposuyla seni bir anda içine çekecek. Her sahnesinde çok eğleneceğine eminim!

 

Katil Kim?: Cinayet Süsü


Ali Atay’ın yönetmenliğini yaptığı Cinayet Süsü, gizemli bir katilin peşine düşen cinayet büro ekibinin başına gelenleri konu alıyor. Ancak bu ekip bildiğiniz gibi değil! Uğur Yücel, Binnur Kaya, Cengiz Bozkurt, Feyyaz Yiğit ve Mert Denizmen’den oluşan cinayet ekibinin kahkahalar attıran diyalogları, birbirinden eğlenceli hikayeleri bayramına renk katacak!
 


Bonus: Hayat Bayram Olsa


Günümüz filmlerinden bahsettik, biraz da nostalji yaşayalım. Hem ismiyle hem de neşesiyle bayrama uygun 1973 yapımı Hayat Bayram Olsa filmini henüz izlemediysen tatilde ne yapacağın belli oldu! Kadir İnanır ve Hülya Koçyiğit’in başrolde yer aldığı film, eski Yeşilçam’ın en eğlenceli filmlerinden!
 
Önerdiğim tüm filmler sayesinde bayramın tadını çıkaracağına eminim. İyi seyirler!