Son teknolojinin nimetlerinden faydalanacağın bir televizyonun yoksa medya oynatıcılar ile tanış. Ayrıntılı bilgi yazımda!

“Akıllı televizyonum yok, platformdan platforma koşamıyorum!” diye üzülme! İşte çözüm!
 
Televizyonun teknolojinin son nimetlerinden nasibini almamış ya da akıllı televizyonun biraz eskilerde kalmış olabilir. Hiç merak etme. Sadece çeşitli platformlardaki içeriklerde ulaşmak için televizyonunu değiştirmene gerek yok. Çünkü medya oynatıcılar var!

 

Medya Oynatıcı Nedir?


Orijinal adı media player olan medya oynatıcılar, televizyonundan internete girebilmene, film izlemene, müzik dinlemene, Youtube, Spotify, Netflix gibi online platformlara ulaşmana yardımcı oluyor. Kısacası bu cihazlar televizyonu dijital dünyaya adapte ediyor.
 
Akıllı televizyonu olmayanların hayatını kolaylaştıran medya oynatıcı cihazlar, pek çok marka tarafından satışa sunuluyor. Android media player’ların yanı sıra Apple TV ürünleri de cihazlar arasında bulunuyor. Bu da farklı işletim sistemlerine alışkın kullanıcıların işini kolaylaştırıyor.

 

Medya Oynatıcıların Özellikleri Nelerdir?


Media oynatıcı modellerinin özellikleri nelermiş gel madde madde bir bakalım.
-En sevdiğin platformlardaki içeriklere televizyonundan da ulaşmanı sağlıyor.
-TV Box Android ya da iOs işletim sistemlerine uygun şekilde üretildiğinden satın aldığın ürüne göre Play Store ya da App Store üzerinden uygulama ve oyun indirmene olanak tanıyor.
-Bazı medya oynatıcılar televizyondaki içeriklerin ses ve görüntü kalitesini yükselterek seyir deneyimini yükseltiyor.
-Kutu formundaki medya oynatıcıların bazılarında bulunan kumanda özelliği uzaktan yönetim sağlıyor.
-Hem online platformlara hem de uygulama marketlerine ulaşmanı sağlayan medya oynatıcılar, aynı zamanda kamera, hesap makinesi, farklı uzantıları oynatabilen bir medya oynatıcı gibi çeşitli uygulamaları da beraberinde getiriyor.

 

Medya Oynatıcı Nasıl Kullanılır?


Televizyonunu akıllı bir televizyona dönüştürecek medya oynatıcı modellerinin kullanımı oldukça pratik. Hem stick hem de kutu formunda satışa sunulan cihazlar, televizyona farklı şekillerde bağlanabiliyor. Medya oynatıcını doğrudan USB ile televizyona bağlayabileceğin gibi HDIM, AV, bluetooth gibi seçenekleri de tercih edebilirsin.
 
Bağlantısını gerçekleştirdiğin cihazını hemen kullanmaya başlayabilir, dilediğin platformdaki içerikleri oynatmaya başlayabilirsin. Üstelik media player’ını dilediğin yere taşıyabilir, dilediğin televizyona bağlayıp eğlencenin tadını çıkarabilirsin.
 
Eğer sen de televizyonunu akıllansın ve eğlencen katlansın istiyorsan, media player oynatıcı fiyatları ve çeşitleri arasında karşılaştırma yapabilirsin. Hem medya oynatıcı hem de diğer tüm alışverişlerinde fırsatlar yakalamak için Hopishop'a bakmayı unutma!