Sabah ofistekilerle toplantı, akşam arkadaşlarla topluca yapılan keyifli Skype görüşmeleri… Evde yaptığın bu görüntülü konuşmalarda ev halinden çok çıkmadan doğal ama hoş görünmek istiyorsun değil mi? O zaman no make-up make-up trendi tam sana göre!
 
Makyajsız gibi görünmek için makyaj yapmak ilk başta kulağa garip gelebilir. Ancak nasıl uygulayacağını öğrendikten sonra kendini daha iyi hissetmek için sık sık no make-up make-up’a başvuracağından eminim. Doğal görünümden taviz vermeden makyajın küçük mucizelerinden yararlanmak cildinin ışıltısını ortaya çıkarıp modunu yükseltecek. Hadi birlikte deneyelim!

Doğallık Önemli: İncecik Bir Kapatıcı


No make-up make-up görünümünü yakalamak için kalın yapılı fondöten ve kapatıcılardan vazgeçmen gerekiyor. Cildini temizleyip makyaja hazırladıktan sonra ten renginle en uyumlu kapatıcıyı uygulamak kusursuz ama doğal bir görünüm yakalaman için yeterli. Bunun için ipeksi yapısıyla Bobbi Brown’ın tam kapatıcılık sağlayan Instant Full Cover Concealer’ından yardım alabilirsin. Kendisi full kapatıcılık sağlasa da aslında ince yapılı ve hafif bir ürün. Çok pigmentli yapısıyla inatçı göz altı morluklarını ve yüzdeki yorgunluk çizgilerini gözle görülür şekilde kapatmayı çok iyi başarıyor. Instant Full Cover Concealer ile bilgisayar başında geçirdiğin saatlerin doğallığından götürdüklerini anında geri getirebilirsin!
 

Etkileyici Bakışlar: Bir Far Bir Maskara


Cilt makyajın tamam! Sıra hiç makyaj yapmamışsın gibi ama etkileyici görünmeni sağlayacak göz makyajına geldi. Tahmin edebileceğin gibi renkli farlar kullanmanın no make-up make-up uygulamasında yeri yok. Bu yüzden ten rengine en yakın renklerdeki farları tercih edebilirsin. Ayrıca krem farlar, cildine çok daha kolay uyum sağlayacağı için no make-up make-up için ideal. Bobbi Brown’ın uzun süre kalıcı stick krem farları arasındaki nude tonları inceleyebilir, göz makyajını tamamlamak için yine Bobbi Brown’ın hacim veren Eye Opening maskarasından yardım alabilirsin.
 

Güzelliğini Vurgula: Kaşlar


Yokmuş gibi görünen bir makyajın en önemli adımlarından biri de kaşların en doğal halinin ortaya çıkarılması. Bunun için klasik “Instagram Kızı” makyajlarında gördüğün belirgin kaşların tam tersi bir uygulamaya ihtiyacın var. İşe kaşlarını yukarı doğru tarayarak başlayabilirsin. Unutma; kaşlarını taramak, gün boyu daha canlı görünmeni de sağlayacak. Ayrıca kaş kalemi olarak kaşlarının rengine en yakın tonları tercih etmelisin. Bobbi Brown’ın uzun süre kalıcı ve belirginleştirici kaş kalemleri arasından sana en uygun rengi seçebilirsin.
 

Son Dokunuş: Ruj


Cilt ve göz makyajını tamamladıktan sonra no make-up make-up meydan okumasının sonuna geliyorsun. Yokmuş gibi görünen makyajını dudak tonunu dengeleyen lip tint’ler ya da dudağını besleyecek nemlendiricilerle tamamlayabilirsin. Bobbi Brown’ın Extra Lip Tint’leriyle dudağının doğal rengini ortaya çıkarırken bakımını da yapmış olursun. Üstelik tercihini pembe tonlulardan yana yaparsan lip tint’ini aynı zamanda allık olarak da kullanabilir, bir taşla iki kuş vurabilirsin!
 
Yokmuş gibi makyajlar yapmak için Bobbi Brown’ın tüm ürünlerini inceleyebilirsin. Üstelik Bobbibrown.com.tr’dan yapacağın her 250 TL’lik alışverişte HOPI50 indirim kodunu kullanarak 50 TL indirim fırsatından anında yararlanabilirsin!