Evde hemen uygulayabileceğin boyalı saç rengi açma yöntemleri çok pratik!

Mevsim geçişlerinde ya da canın ne zaman isterse saçlarının rengini açmak, yenilenmek istemen çok doğal. Ancak saçlarında boya varsa ve saç açma işlemini nasıl yapacağını bilmiyorsan doğru yerdesin! Boyalı saç rengi açma yöntemleri ile dilediğin gibi görünmek için yazımı okumaya devam et!

Doğadan Gelen Güzellik: Papatya Suyu ile Boyalı Saç Rengi AçmaÖzellikle yaz aylarında en popüler saç açma malzemelerinden biri olan papatya suyu, güneşin de etkisiyle dilediğin saç rengine kavuşmanı kolaylaştırıyor. Üstelik bu yöntemi boyalı saç rengi açmak için kullananlar da var. Saçlara hoş bir ışıltı da katan papatya suyu ile boyalı saç rengi açma yönteminin özellikle kumral, kestane, turuncu ve sarı boyalı saçlarda etkisini çok daha belirgin bir şekilde gösterdiği söyleniyor.
Saçlarını daha da güzelleştirecek bu yöntem için yapman gereken bir fincan kadar kuru papatyayı bir bardak su ile yaklaşık 10 dakika kadar kaynatman. Ardından suyu süzüp saçlarının tamamına ya da sadece renginin açılmasını istediğin yerlerine sür ve güneşe çık. İşte bu kadar basit durulanma da gerektirmeyen bu yöntem gerçekten de çok pratik değil mi?


Biraz Dikkat Gerektirir: Oksijenli Su ile Boyalı Saç Rengi AçmaBoyalı saç rengi açma yöntemleri arasında yer alan oksijenli su, etkisi yüksek bir malzeme. Bu nedenle kullanırken miktarını ve dağılımını iyi ayarlaman şart. Özellikle saçların koyu renk bir boya ile boyalıysa, rengin eşit şekilde açılması ve dalga dalga, hiç de hoş olmayan bir görüntü olmaması için ekstra özen göstermelisin.
Eczanelerde bulabileceğin oksijenli su ve içme suyunu karıştırarak ihtiyacın olan karışımı elde edebilirsin. Miktarı saçlarının uzunluğuna göre değişecektir ancak bire bir oran uygulaman en doğrusu. Yani 1 fincan oksijenli su kullanıyorsan bir fincan da su kullanmalısın. Hazırladığın karışımı en iyi şekilde uygulamak için bir sprey şişeye boşaltıp saçlarına dikkatlice püskürt. Ardından daha iyi dağılması için tara ve kurut. Bir-iki saat bekleyip yıkadığın saçlarını kremlemeyi de unutma. Saçlarının yıpranmaması için istediğin rengi bulana kadar bu işlemi haftada bir ya da iki kez tekrarla.


Limon ile Boyalı Saç Rengi AçmaTıpkı papatya kadar doğal bir saç açıcı olan limon, içeriğindeki asitler sayesinde etkisi de güçlü malzemelerden. Ancak bu etki her zaman olduğu gibi daha açık renge boyalı saçlarda kendisini daha iyi gösteriyor. Zaten profesyoneller siyah boyalı saç rengi açma yöntemleri için doğal yöntemleri önermiyor. Siyaha boyalı saçlar sadece profesyonel işlemler ve deneyimli kuaförler ile açılabiliyor. Aksi halde rengi açmak için üst üste uygulanan yöntemler doğal olsa bile saçı yıpratabiliyor.

 Limon ile boyalı saç rengi açmak için bir bardak limon suyunu bir litre su ile karıştırıp sprey bir şişeye boşalt ve ardından saçlarına uygula. Durulama gerektirmeyen bu yöntemi uyguladıktan sonra güneşe çıkıp saçlarının kurumasını beklemen yeterli!
 “Boyalı saç rengi açma doğal yöntemlerle nasıl olur?” öğrendiğine göre sıra dilediğin yöntemi uygulamakta!
Bu arada yöntemleri uygularken ihtiyacın olacak her şeyi alırken bu teklifle kazanmayı unutma.