14 Şubat için ne kadar heyecanlı olduğunu biliyorum. Sana çok yakışacak makyaj önerilerimden ilham almaya hazır mısın?

Tertemiz Cilt

tertemiz-cilt

Cildini ihmal ediyorsan kendine ve bana söz ver: Artık çok özen göstereceksin. En doğal hâlinle bile şahane gözükmen için cildini çok iyi temizlemeli, hak ettiği gibi ona çok iyi bakmalısın. Güzelce temizlediğin yüzünü, boynunu nemlendirdiysen devam edelim.

Çarpıcı Kirpikler

carpici-kirpikler

Bu kez rimelden ötesini denemek isteyebilirsin. Sonuçta özel bir geceye hazırlanıyorsun. Biraz abartmaktan zarar gelmez. Tüm ilgiyi güzel gözlerine çekmek istiyorsun takma kirpik etkisini denemelisin. İster yapışkanlı ister mıknatıslı modellerden tercih et, yoğun maskara kullanımıyla kendi kirpiklerinle bütünleştirmeyi unutma. İncecik bir eyeliner’a da hayır demem doğrusu...

Pin-Up Kızı

pin-up-kizi

Nostaljik takvim kızları gibi görünmek istersen yapacağın makyaj çok net. Retro stiline yakışır bir eyeliner’ı kıpkırmızı rujunla tamamlayacaksın. Şeftali tonunda bir allık tercih edebilirsin. Bu noktada makyajın fazla gelirse, kıyafet tercihini sadeleştirmek isteyebilirsin. En önemli detaysa pin-up makyajını tamamlayacak saç modelin olacak.

Fransız Etkisi

fransiz-etkisi

Parizyen görünümün olmazsa olmazlarından kâkül iyi ki moda olmuş, değil mi? Havalı bir eyeliner çekip, kırmızı rujunu sürdün mü hazırsın. Saç modelin ve beren makyajında başka bir detaya gerek kalmayacak kadar tamamlayacak stilini. Gülümse, çekiyorum! :)

Aydınlat ve Parla

aydinlat-ve-parla

Çok özel ve anlamlı bir 14 Şubat gecesine hazırlanıyorsan daha yoğun ve derin bir makyaj yapabilirsin. Yüzünü iyi tanıdığın için doğru kontur tekniklerini kullanacağından şüphem yok ama burada dikkat etmen gereken önemli bir detay var. O da son dokunuş olarak elmacık kemiklerinin üzerini aydınlatmak! Parlamak için harika bir gece seni bekliyor.

Şaşırt Kendini

sasirt-kendini

Sadece bu gün değil, her gün iddialı ve radikal makyaj yapmayı denemek istiyorum diyorsan da şaşırt kendini! Dumanlı gözlerini pembe bir rujla tamamlayabilir, tenini pürüzsüz gösterecek bb kremlerle ve pudra kullanarak sabitleyebilirsin. Gece uzun olsa da makyajının akmaması için sabitleyici sprey kullanmayı unutma.

Romantik Bakışlar

romantik-bakislar

Romantizm yalnızca sadelikte bulunmaz. Nefes kesici bir göz makyajıyla da çok romantik bakışlar elde edebilirsin. Dumanlı gözler, uzun kirpikler, kemikli yüz tiplerine çok yakışan bir makyaj seçeneği. Denemeye değer, ne dersin?
 
Birbirinden güzel makyaj malzemeleri ve mis gibi parfümler almanın tam zamanı! Hadi alışveriş başlasın.