Sağlıklı, dingin, huzurlu bir hayat için yoga ile ilgileniyorsan Türkiye’de yoga kampı yapılan yerler listeme mutlaka göz at!

Yoga hayatının odak noktasındaysa yoga kampı önerilerime kulak ver!
 
Kimi şehre yakın, kimi doğanın kucağında, kimi deniz kenarında… Bu sene en sevdiğin egzersizi yaparken ekstra huzur bulmak için bir yoga tatili yapmak istiyorsan Türkiye’de yoga kampı yapılan yerleri keşfet!

 

Hayata Yeniden Bak: Yaşam Vadisi - Bornova


İzmir’in yoga kampları arasında yer alan Yaşam Vadisi, Bornova’da Kavaklıdere Köyü’nde yer alıyor. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na sadece 45 dakikalık bir uzaklıkta yer alan Yaşam Vadisi, yoga meditasyon kampı olmasının yanında medikal yoga eğitimi de veren bir kurum.
 
Bu sene tatil yaparken aynı zamanda hobini uzmanlığa dönüştürmek istersen Yaşam Vadisi’ne gidebilirsin.

 

Denizin Sesiyle Sakinleş: Bonjuk Bay - Gökova


Bonjuk Bay, Muğla, Gökova’da özel bir koy. Yoga ve meditasyonun yanında çeşitli doğa sporları ve aktivitelerine de ev sahipliği yapan Bonjuk Bay, çadır ya da taş odada konaklama seçenekleri sunuyor.
 
Denize aşık yoga severlerin huzur bulacağı Bonjuk Bay’da doğanın tadını doyasıya çıkarabilir, etkinliklerle keyifli zaman geçirebilirsin.

 

Kazdağları’nın Kucağında: Hızır Kamp - Edremit


Balıkesir’in Edremit ilçesinde yer alan Hızır Kamp, yoga tatilleri için ideal yerlerden. Zeytinli Çayı’nın kenarında bulunan kamp alanı, suyun rahatlatıcı etkisini ve enerjisini içinde barındırıyor.
 
Dilersen çadırda dilersen ahşap ya da taş evlerde kalabileceğin Hızır Kamp’ta yiyecekler organik. Vegan ve vejetaryen beslenenlere özel yemek seçenekleriyle herkese hitap ediyor. Kazdağları yoga kampı seçenekleri arasında öne çıkan Hızır Kamp’ta oksijene doyup özüne dönebilirsin.

 

Şehre Yakın Bir Doğa Harikası: Oiki Oksijen Kampı - Gebze


İstanbul’a çok yakın, sessiz sakin bir yoga kampı arıyorsan Oiki Oksijen Kampı senin için en ideal lokasyonlardan. Sabiha Gökçen Havalimanı’na sadece 1 saat uzaklıktaki yoga kampı, İstanbul dışından uçakla gelen yoga severler için de ideal.
 
Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Duraklı Köyü içerisinde yer alan Oiki Oksijen Kampı, ormanlık bir alan içine konumlandığından doğa ile iç içe vakit geçirmeni kolaylaştırıyor. Sessiz sakin kampta gönlünce yoga ve meditasyon yapabilir, dilersen bir süre inzivaya çekilebilirsin.

 

Sanat ve Yaşam Bir Arada: Tadah - Manavgat


Antalya yoga kampı seçeneklerinden biri de Manavgat’taki Tadah. Bir permakültür ve performans kampı olarak öne çıkan Tadah, ilham verici bir yaşam alanı oluşturmayı hedefliyor.
 
Antalya Havalimanı’na 1 saatlik uzaklıkta bulunan sanat, yoga ve meditasyon kampı Tadah’ı ziyaret ederek çok farklı bir deneyim kazanabilirsin. Sanat, doğa ve spor aktiviteleriyle sosyalleşebilirsin.
 
Kendi özüne dönmek ve daha iyi hissetmek için çıkacağın yolculukta harika vakit geçireceğine eminim! Şimdiden iyi tatiller!