Türkiye’deki en büyük alışveriş merkezi indirimlerini öğrenmek ister misin? O halde yazımızı okumaya hemen başla!

Alışveriş, kimileri için sadece bir ihtiyaç karşılama aracıyken, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu bir grup içinse aynı zamanda bir deşarj ve eğlence etkinliği demek ol<abilir. İkinci gruptaki kişiler, alışveriş yaptıktan sonra kendilerini çok daha iyi hissettiklerini ve kafalarındaki sorunlardan bir süreliğine uzaklaşarak hafiflediklerini söyler. İngilizceye “retail therapy” olarak yerleşen alışveriş terapisi, işte tam olarak bu demek. Kimileri için neredeyse psikolojik bir terapi seansının yerini tutmaya eş değer nitelikteki alışveriş tutkusu, Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezleri içindeki indirimlerle taçlanıyor. Sen de bir alışveriş tutkunuysan bu yazımız tam sana göre. Zira aşağıda, Türkiye’nin birkaç ilindeki en büyük AVM’leri bulabilir, onlara özel indirim günlerini bir çırpıda öğrenebilirsin. Hazırsan mega kent İstanbul ile başlıyoruz. İstanbul’daki en büyük AVM’ler ve onlardaki ilk alışveriş indirimleri hakkında detaylı bilgi için okumaya devam et!
 

İstanbul’daki En Büyük AVM’ler


 
Bilindiği üzere alışveriş merkezi, içindeki pek çok farklı kategoriden ürün bulabileceğiniz mağazaların yer aldığı komplekslere verilen isim. İstanbul’da da onlardan onlarcası var. Bu bölümde İstanbul AVM’lerinin en büyüklerinden birkaçını senin için listeledik. İstinye Park’tan Forum İstanbul’a, Mall of İstanbul’dan, Vadi İstanbul’a çeşit çeşit alışveriş merkezini detaylandırmaya, İstinye Park ile başlıyoruz.
 

İstinye Park AVM


 
Adından da anlaşılabileceği üzere İstinye Park, İstanbul’un İstinye semtinde yer alıyor. 87 bin metrekaresi mağaza alanı olmak üzere toplamda 270 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu bu dev AVM. 2007 Eylül’ünde faaliyete başlayan İstinye Park AVM’de yaklaşık 280 mağaza yer alıyor. Üstelik bu mağaza karması içinde ultra lüks markalar olduğu gibi B ve C segmentinden de sayısız mağaza var. Dolayısıyla İstinye Park’a her bütçeden insan gidip orada dilediği gibi alışveriş yapabilir. Ayrıca AVM’nin kendine ait devasa bir kapalı otoparkı da mevcut. Tüm bunların yanı sıra İstinye Park, açık alanıyla da müşterilerini büyülüyor. Lüks yeme içme mekanları içinde kendini Nişantaşı’nda gibi hissetmeye hazır ol. Kısacası İstinye Park hem biraz nefes almak hem de alışverişe kendini kaptırmak için harika bir mekan. Gelelim AVM indirimlerine. İstinye Park’a Sevgililer Günü, yılbaşı, Anneler Günü, Babalar Günü, 11.11 ya da Black Friday gibi özel günlerde gelirsen harika kampanyalara rastlaman mümkün. Ayakkabıdan tişörte, monttan pijamaya çeşit çeşit ürün için indirimli fiyatlar, İstinye Park mağazalarında seni bekliyor olacak.
 
İstinye Park AVM Adres: İstinye Pınar Mah. Katar Cad. No:11 Sarıyer / İstanbul
 

Optimum AVM


 
İstanbul en büyük alışveriş merkezleri listemizde ikinci sırayı Optimum AVM alıyor. Ataşehir’de yer alan Optimum AVM de kentin diğer alışveriş merkezlerinde olduğu gibi popüler giyim, yeme-içme ve yaşam tarzı markalarının bir araya toplandığı alanlardan. Peki, Optimum AVM indirimleri ne zaman? Bu sorunun cevabı için sabırsızlandığını biliyoruz. O halde seni çok bekletmeden soruyu yanıtlayalım. Optimum AVM indirim günleri ve zamanları aşağıda, ilgili kampanyalarla birlikte görülebilir.
 
Çarşamba: Hiçbir yerde göremeyeceğin büyük indirimler, özel fiyatlar her Çarşamba Optimum Outlet’te seni bekliyor.
Ocak-Şubat: Çoğunlukla her yıl ocak ve şubat aylarının belli zamanlarında Optimum Garaj Günleri etkinliği gerçekleştiriliyor. Bu etkinlikte farklı markalara ait mağazalarda “yok artık” dedirten fiyatları bulabilirsin. Bizden söylemesi.
 
Optimum AVM Adres: Yeni Sahra, Demokrasi Cad. 34746 Ataşehir/İstanbul
 

Cevahir AVM


 
Sırada İstanbul’un en büyüklerinden bir diğeri var: Cevahir AVM. Şişli’de yer alan bu devasa kompleks, Avrupa da dahil olmak üzere dünyanın en büyük ve önde gelen alışveriş merkezleri arasında. Ekim 2005’ten beri faaliyette olan Cevahir AVM’de alışveriş ve yeme-içme etkinliklerine ek olarak eğlence de sınır tanımıyor. Burada ister çocuğunla ya da arkadaşlarına sinemaya git ister lezzetli yemekler ye istersen de doyasıya alışveriş yap… Seçim senin! Altı büyük kara yayılan 300’den fazla marka ve 2500 araç kapasiteli otoparkı bünyesinde barındırmayı başaran bu alışveriş merkezindeki kampanyalara da göz atalım ister misin? Hiçbir yerde bulamayacağın Cevahir indirimleri aşağıda.
 
Aralık: Yılbaşı kampanyalarına katılan mağazalar, dev indirimlerini misafirlerine sunmaktan mutluluk duyuyor. Sen de yeni yıl hediyelerini Cevahir’deki mağazaların indirimleriyle alarak bütçene katkıda bulunabilirsin.
Şubat: Malum, Sevgililer Günü zamanıdır şubat ayı. Dolayısıyla pek çok AVM’de olduğu gibi Cevahir’de de Sevgililer Günü indirimleriyle alışverişini şenlendirebilirsin.
Ekim: Her yıl ekim ayı, Cevahir AVM’nin yıl dönümü dolayısıyla çekilişler yapılıyor. Sen de bu çekilişlerden birine katılarak pek çok farklı fırsat yakalayabilirsin.
Eylül: Tabi ki okula dönüş zamanı… Eylül ayı boyunca Cevahir AVM’de okul ve kırtasiye ürünlerindeki indirimleri yakalayıp çocuğunun okul alışverişini keyifle yapma fırsatı bulabilirsin.
 
Cevahir AVM Adres: Büyükdere Cad. No: 22 34360 Şişli / İstanbul
 
 

City’s İstanbul AVM


 
Ataşehir’de bulunan City’s İstanbul AVM, İstanbul’un en eski ve büyük alışveriş destinasyonları arasında ilk sıralarda yer alan Kozyatağı Carrefour’un bir bölümü olarak hizmet veriyor. 1996 yılından bu yana misafirlerini ağırlayan City’s İstanbul, metro istasyonuna yürüme mesafesindeki yakınlığı, büyüklüğü ve marka sayısı ile önde gelen merkezlerden.
Mahalle görüntüsünde tasarlanan iç alanları, sanki sokakta yürüyormuş hissi uyandırarak alışverişini daha konforlu biçimde devam ettirmene olanak tanıyor. Sen de yılbaşı, Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, 11.11, Black Friday ve diğer tüm özel günlerde buraya gelerek indirimli alışverişin keyfini doyasıya çıkarabilirsin.
 
City’s İstanbul Adres: Çayır Caddesi, İçerenköy Mah. No: 1 34752 Ataşehir / İstanbul
 
 

City’s Nişantaşı AVM


 
Geldik, Türkiye’nin ve dünyanın sayılı alışveriş merkezlerinden birine: City’s Nişantaşı AVM. Adından da anlaşılabildiği üzere Nişantaşı’nda yer alan bu merkez, yılda yaklaşık 19 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. İçerisinde yerli ve yabancı 155 marka ve 30’dan fazla gurme durağı bulunan bu alışveriş merkezinde eğlence, yeme-içme ve alışveriş son derece keyifli. Üstelik tıpkı diğer merkezlerde olduğu gibi City’s Nişantaşı’nda da özel günlerde harika indirimler ve kampanyalar uygulanıyor. Dilediğin ürünü indirimli fiyatlarla almak için sen de City’s Nişantaşı’na gelmeyi unutma! Ayrıca kentin en işlek caddelerinden birinde yer alan City’s Nişantaşı’ndaki alışverişini tamamladığında günün geri kalanını Teşvikiye’deki capcanlı kafelerde ya da restoranlarda da geçirebilirsin. Bizden söylemesi!
 
City’s Nişantaşı Adres: Teşvikiye Cad. Teşvikiye Mah. No: 12 34365 Şişli / İstanbul
 
 

Ankara’daki En Büyük AVM’ler


 

Ankamall AVM


 
Ankamall, başkent Ankara’nın neredeyse ilk en büyük alışveriş merkezlerinden biri. Açıldığı 1999 yılında Migros olarak hizmete başlayan bu kompleks, ziyaretçilerin büyüyen ilgisiyle Ankamall adı altında faaliyetlerine devam ediyor. Ankamall’da 330’dan fazla mağaza var ve yapı yaklaşık 120 bin metrekarelik bir alana yayılmış durumda. Üstelik 6000 araç kapasiteli ücretsiz bir otoparkı da cabası. Dünyanın ve Türkiye’nin sayılı markalarını bulabileceğin bu alışveriş merkezinde, ülkemize ilk defa giriş yapan markalar bile var. Ankamall indirimlerini yakalamak istersen aşağıdaki zamanlarda Ankamall’da olman yeterli.
 
Aralık: Her yıl aralık ayında yeni yıl kampanyası düzenleyen markaların indirimlerini sen de Ankamall’da yakalayabilirsin. Tekstilden ayakkabıya, çocuk ürünlerinden teknolojiye çeşit çeşit kategoriden binlerce ürün, indirimlerle seni bekliyor olacak.
Şubat: Tıpkı diğer AVM’lerde olduğu gibi Ankamall’da da Sevgililer Günü çok güzel. Bu özel gün adına yapılan indirim ve fırsatları, Ankamall’daki seçkin mağazalarda yakalayabilirsin.
Eylül: Okula dönüş kampanyaları kapsamında çocuk tekstilinden kırtasiye ve teknoloji ürünleri, birbirinden harika indirimlerle ihtiyaç sahiplerini bekliyor.
 
Ankamall AVM Adres: Mevlana Bulvarı No: 2 Yenimahalle / Ankara
 

Atakule AVM


 
Ankara AVM’lerinden bahsederken Atakule’nin adını anmamak olmazdı. Ankara’nın simgesi durumundaki bu yapı, başkentin ilk, Türkiye’nin ise ikinci alışveriş merkezi olma unvanını elinde bulunduruyor. Ekim 1989 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından açılan Atakule AVM, ismini, yapı kompleksi içinde yer alan kuleden alıyor. Ankaralıların belirlediği bu isim, o günden bugüne değiştirilmedi. 2018 yılında tamamlanan restorasyon çalışmalarıyla yenilenen Atakule AVM’de birbirinden ünlü markaların indirimlerini, tüm özel günlerde bu alışveriş merkezinde bulma şansını yakalayabilirsin.
 
Aralık: Tabi ki yılbaşı kampanyaları… Her yıl aralık ayında kaçırılmaz indirimlerin uygulandığı ürünler, Atakule’deki mağazalarda seni bekliyor.
Şubat: Sevgililer Günü indirimleri ise her sene şubatta.
 
Atakule AVM Adres: Çankaya Cad. No:1 Çankaya / Ankara
 

Antalya’daki En Büyük AVM’ler
Terracity AVM Terracity AVM, Antalyalıların sıklıkla ziyaret ettiği alışveriş merkezlerinden. Yerli ve yabancı yüzlerce markanın yer aldığı bu komplekste 180 mağaza bulunuyor.  1000 kişilik yeme-içme alanını da bünyesinde barındıran Terracity AVM’de hem alışveriş hem eğlence bir arada. Terracity indirimleri ise hemen aşağıda:
Ekim: Belli senelerde ekim aylarında hafta içleri aynı gün içinde ve toplamda belli bir miktar alışveriş yapanlar, anında menü kazanıyor. Kısacası Terracity AVM diyor ki alışveriş sizden, yemek menüsü bizden!
 
Terracity AVM Adres: Fener Mahallesi, Tekelioglu Caddesi No: 55 Muratpaşa / Antalya
 
 

Mall of Antalya AVM


 
Antalya’nın turistik merkezlerinden Kepez’de yer alan bu kompleks, havalimanına yakınlığı sebebiyle de tercih edilmekte. İçinde seçkin markaların yer aldığı bu AVM’de ister şık bir yemek ye ister doyasıya alışveriş et istersen çocuklarınla eğlencenin dibine vur… Ayrıca Türkiye’deki diğer AVM’lerde olduğu gibi Mall of Antalya indirimleri de her özel günde gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla bu alışveriş merkezindeki kampanyalarla bütçe dostu alışveriş fırsatını yakalayabileceğini de unutma!
 
Mall of Antalya Adres: Altınova Sinan, Serik Caddesi No: 309, Kepez / Antalya