Gözlerini kapadın ve bu hafta sonu için kendine en iyi gelecek şeyin tatil olduğunu düşündün. Pazartesi ofise dönmeden önce hafta sonunu farklı bir ülkede geçirmekten daha iyi bir motivasyon olabilir mi? Böyle kısa bir kaçamak için hazırlanırken yorulmanı istemem. Senin gibi pratik birinin kolayca uygulayabileceği birkaç tüyoyla bavulunu toparlamak tahmin ettiğinden daha basit olacak.

1. Doğru boyutta bir bavulla işe başla. Eğer küçük bir bavulla yola çıkarsan alışveriş ihtimalini şimdiden yok edersin. Gereğinden büyük bir bavulsa boşuna yükünü ağırlaştıracak. İlk hedefin doğru hesaplama olsun.
2. Yanında ütü taşıyamayacağın ve kaldığın yerde ütü varsa dahi değerli vaktini ütüyle harcamaman için tüm kırışma ihtimali olan eşyalarını katlama izi yapmadan rulo haline getir ve yan yana diz. Bu yöntemle bavulunda yerden de tasarruf edeceksin.
3. İki gecelik bir tatilde yanına birden fazla ayakkabı, çanta, aksesuar almak ve bu yükü taşımak yerine tüm kıyafetlerini birbirini tamamlayabilecek şekilde seç.

4. En ağır ceketini, en çok yer kaplayacak ayakkabını bavula yerleştirmek yerine üzerine giy.
5. Saat ve aksesuarlarına bir zarar gelmemesi için ve tabii bavulda nereye koyduğunu unutmamak için bir sünger ya da keçe parçasının içine yerleştir.
6. İki günlük bir seyahat için yanına tüm kozmetik ürünlerini toplamana gerek yok. En gerekli olanları minik seyahat boyu şişelere doldur ve su geçirmez bir torba ya da bir buzdolabı poşetinin içerisinde taşı. Plastik ufak seyahat şişelerini Gratis’ten alabilirsin.

7. Ayakların ne kadar zarif olursa olsun, o ayakkabıların kapladığı yer biraz fazla değil mi? İçine çoraplarını, takılarını ya da sığdırabildiğin ne varsa doldur lütfen!
8. Kırılabilecek eşyalarını bavulunun ortasına, giysilerinin arasına, kımıldamayacak şekilde sıkıştırabilir ya da çoraplarına, şalına sarabilirsin.
9. Her hava koşuluna hazırlıklı olmakta fazla var ama yanında şemsiye taşımanı tavsiye etmem. Yağmurluklar bugünler için! Stil sahibi olsun dersen birbirinden güzel parçalar için Boyner’e bakmayı unutma.

Şimdiden iyi tatiller! :)