Doğrusunu söylemek gerekirse yeni oyun konusunda, dolayısıyla oyun piyasasında son birkaç yıldır yaz mevsiminin pek tadı yok. Piyasaya çıkmadan önce büyük beklentiler yaratan oyunların büyük hayal kırıklıklarına nasıl dönüştüğü son birkaç yazdır görülüyor. Ancak bu yaz, işler biraz değişik olacak gibi. Bu yaz piyasaya çıkacak bazı yeni oyunlar gerçekten umut verici. Maceradan maceraya koşman için yazın piyasaya çıkacak yeni PC oyunlarından oluşan bir liste hazırladım.

Borderlands 3


İlk Borderlands oyunu piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra, yakın bir gelecekte kült oyunlar arasında yer alacağının ipuçlarını vermişti. Grafikleri, atmosferi ve oyun mekanikleriyle oyunculara bambaşka bir tecrübe yaşatan bu RPG – Shooter oyunu hızlı bir şekilde büyük bir hayran kitlesine sahip oldu. Serinin bu oyununda orijinal Borderlands’teki Lilith geri dönüyor. Lilith ve arkadaşlarının başrolde olduğu güçlü bir hikâye modu, bizi yine atmosferiyle içine çeken bir dünyaya götürecek.
 

Total War: Three Kingdoms


Çoğu oyuncu tarafından strateji oyunlarının en iyilerinden biri kabul edilen Total War serisinin 13. oyunu Total War: Three Kingdoms aylarca süren heyecanlı bir bekleyişin ardından piyasaya çıktı. Yeni oyunlar söz konusu olduğunda akla hemen bu oyunun gelmesi rastlantı değil. Uzun bir süre boyunca Warhammer serisiyle kol kola yürüyüp gerçek fanatiklerinin bir bölümünü hayal kırıklığına uğratan Total War, bu oyunda özüne geri dönüyor. Oyun özüne çok sağlam bir şekilde tasarlanmış. Serinin yeni oyunu bizi 220-280 yılları arasında Çin’de yaşanan Üç Krallık dönemine götürüyor. Tarihi dönemleri konu alan strateji oyunlarını seven biri daha ne ister ki? Oyun mekanikleri büyük ölçüde diğer Total War oyunlarına benziyor. Ancak bazı iyileştirmelerin de yapıldığını söylememiz gerek. Total War: Three Kingdoms eleştirmenlerden tam not aldı. Hatta bazı oyun eleştirmenleri Total War: Three Kingdoms’ın serinin en iyi oyunu olduğunu bile söylediler. Uykusuz gecelere hazır ol. Çünkü Çin halkının sana ihtiyacı var!
 

Wolfenstein: Youngblood


40’larına merdiven dayamış oyuncuların gayet yakından tanıdığı Wolfenstein serisinin yeni oyunu Wolfenstein: Youngblood First Person Shooter fanatikleri tarafından heyecanla bekleniyor. Jess ya da Soph Blazkowicz karakterini yöneteceğimiz oyun co op modunda yapay zekâ ya da gerçek bir insanla birlikte oynanabiliyor. Oyunun deluxe versiyonuna sahip olanlar bir arkadaşlarını oyuna yardımcı oyuncu olarak ücretsiz bir şekilde alabiliyorlar. Bu arada sana Wolfenstein hakkında ilginç bir bilgi: Piyasaya çıkacak yeni oyunlar arasında sayılan Wolfenstein’ın ilk olarak 1981 yılında Commodore 64 için yayınlandığını biliyor muydun?
 

World Of Warcraft Classic


Bir yeniden yapım oyun olan World Of Warcraft Classic, eski günlerin güzelliğini yeniden hatırlamak isteyen oyuncuları nostaljik ama yine de heyecan verici bir yolculuğa çıkaracak. Son birkaç yıldır işlerin biraz kontrolden çıkması nedeniyle popülaritesini yitirmeye başlayan mmorpg tarzının seri başı oyunu olan Wow, serinin bu oyunuyla köklerine geri dönüyor. 2006’dan bu yana gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalanan, yeni oyunlar kapsamına giren bu yeniden yapım hem genç hem de orta yaşlı oyuncular için farklı bir deneyim sunacak.