Birden fazla oyuncu ile oynanabilen, taktiklerin konuştuğu oyunları seviyorsan Valorant ile de tanışmalısın!

Riot Games’in popüler taktik oyunu Valoran hakkında bilgi almak istiyorsan içeriğimi oku ve Valorant nasıl oynanırValorant karakterleri ve özellikleri nelerdir gibi soruların yanıtlarını öğren!Valorant Hakkında


Tür olarak nişancı oyunlar arasında yer alan Valorant, birincil şahis ve taktiksel nişancılık üzerine kurulmuş. 2 Haziran 2020 tarihinde Riot Games’den çıkan oyun, aslında 2019’un Ekim 2019 ayında Project A Code ismiyle yayınlandıktan sonra geliştirip Volarant versiyonu ortaya çıkmış. Yani Riot Games Valorant öncesinde beta sürümler ile oyuna bir hazırlık süreci oluşturmuş.Valorant Karakterleri ve Özellikleri


Valorant’da karakterler farklı özelliklere sahip 15 ajandan oluşuyor. Bu ajanlardan birini seçebilir ve 5’li takımlardan birine dahil olarak oyundaki yerini alabilirsin. İşte kategorilerine göre seçebileceğin Valorant karakterleri:
 
Kontrol Uzmanı Ajanlar: Astra, Brimstone, Omen, Viper
Düellocu Ajanlar: Jett, Phoenix, Raze, Reyna, Yoru
Gözcü Ajanlar: Sage, Cypher, Killjoy
Öncü Ajanlar: Breach, Sova, SkyeValorant İçin Sistem Gereksinimleri


Valorant oyunu sadece Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda oynanabiliyor. Oyunu yüklemek içinse en az 9 GB depolama alanı gerekiyor.
 
Minimum Sistem Gereksinimleri (30 FPS)
 
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400
Ekran kartı: Intel HD 4000
Bellek: 4 GB
Windows 7 (64 bit)
 
Sistem Gereksinimleri (60 FPS)
 
İşlemci: Intel i3-4150
Bellek: 4 GB
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 730
Windows 7, 8 ya da 10 (64 bit)
 
Sistem Gereksinimleri (144 FPS)
 
İşlemci: Intel Core i5-4460 3,2 GHz
Bellek: 4 GB
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
Windows 7, 8 ya da 10 (64 bit)Valorant Nasıl Oynanır?


Peki, Valorant nasıl oynanır? Valorant 5’li gruplar tarafından oynanan bir nişancı oyunu. Dilersen saldıran dilersen de savunan takımlarda yer alarak heyecanlı bir maceraya dahil olabilirsin. Seçtiğin ajanın özel yeteneklerine ve silahlarına göre çeşitli atış teknikleri gerçekleştirebileceğin oyunda çeşitli turlar sonucu kazanan takım belli olur. Bu turların sayısı ve oynanış şekli oyunun modlarına göre değişir. Derecesiz, Spike’a Hücum, Rekabete Dayalı ve Ölüm Maçı gibi çeşitli modlarda ajanının yeteneklerini sergileyebilirsin.