Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük oyun fuarı olan E3, 11 Haziran – 13 Haziran tarihleri arasında yapıldı. Bilgisayar oyunları dünyasının en büyük etkinliği olan bu fuarda önümüzdeki dönemlerde oynayacağımız en yeni oyunlar tanıtıldı. Sony’nin fuara katılmayacağını açıklaması birçok oyuncuya fuarın bir hayal kırıklığına dönüşeceğini hissettirdi. Ancak yine de açıklanan yeni oyunlar sayesinde, eskisi kadar olmada da heyecan verici bir fuar geride kaldı. Ben de sana fuarda öne çıkan oyunlardan bir derleme yaptım.

Cyberpunk 2077The Witcher 3: Wild Hunt’ın yaratıcısı CD Projeckt Red tarafından geliştirilen Cyberpunk 2077, önümüzdeki dönemde piyasaya çıkacak en heyecan verici bilgisayar oyunları arasında. Uzun bir süredir geliştirilmekte olan oyunun 16 Nisan 2020 tarihinde piyasaya çıkacağı duyuruldu. Distopik bir dünyada Night City’nin karanlık atmosferinde geçen bu açık dünya oyununda başrolde böyle bir konu için mükemmel seçim olan Keanu Revees var.
 

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 İlki 2004 yılında piyasaya çıkan Vampire: The Masquerade serisinin devam oyunu olan Vampire: The Masquerade – Bloodlines önümüzdeki yılın en heyecan verici aksiyon oyunlarından biri olacak. Modern Seattle kentinde geçen oyun, sadece oradan buraya koşturup karşındakinin kanını emmeye çalışmaktan ibaret değil. Bu role-playing oyununda vampirler arası çekişmeler, politik kavgalar ve güç gösterileri arasında hayatta kalmaya çalışacaksın.
 

Star Wars Jedi: Fallen Order 2 E3 fuarında konferans düzenlemeyen Electronic Arts’ın önümüzdeki dönem elindeki en büyük kozlardan biri olan Star Wars Jedi: Fallen Order 2, fuarda en çok konuşulan bilgisayar oyunları arasında yer aldı. Respawn tarafından geliştirilen oyunun ilk videoları oyunun Star Wars evrenini gayet iyi bir şekilde yansıttığını gösteriyor.
 

Final Fantasy VII: RemakeOyunun adı seni yanıltmasın. Son zamanlarda eski oyunların iyileştirilmiş grafikler ve yapay zekayla tekrar piyasaya sürülmesi pek bir moda olsa da Final Fantasy VII: Remake iyileştirilip tekrar piyasaya sürülen oyunlardan değil. Oyun her ne kadar 1997 yılında piyasaya çıkan versiyonuyla aynı hikâyeyi ve karakterleri paylaşsa da oynanış dinamikleri açısından tamamen yeni bir oyun. Oyunun orijinal sürümünü zamanında oynamış oyun dünyasının yaşlı kurtlarına duyurulur.

Watch Dogs Legion E3 fuarındaki en yeni oyunlar arasında büyük heyecan yaratanlardan biri Watch Dogs Legion oldu. Uzun zamandır açık dünya bilgisayar oyunları arasında önemli bir yere sahip olan Watch Dogs serisinin bu son oyunun önemli bir vaadi var: Oyunu oyundaki herhangi bir karakterin gözünden oynamak mümkün.

Ubisoft’un gerçekleşmesi neredeyse imkânsız olan bu vaadine oyuncular pek de inanmış gözükmüyorlar. Bu vaadin ne kadarının gerçekleştiğini görmek için Watch Dogs Legion’ın piyasaya çıkacağı 6 Mart 2020 tarihini beklemek gerekiyor.
 

FIFA 20 1993 yılından bu yana her yıl çıkan en yeni oyunlar arasında en çok konuşulanlardan olan FIFA bu yıl da E3 fuarında kendinden söz ettirdi. Bilgisayar oyunları dünyasının klasikleri arasında olan FIFA’ya bu yıl önemli yenilikler geliyor. Oyun 27 Ekim 2019 tarihinde piyasaya çıkacak. Oyundaki en büyük yenilik “Volta” adı verilen bir sokak futbolu modu olması. Volta sayesinde futbol, köklerine dönüyor.