İple çektiğin tatil sonunda başladı. Denizin ve güneşin tadını çıkarırken “hem eğlenmek hem de dinlenmek istiyorum.” dediğini duyar gibiyim. Cep telefonunla eğlenceli oyunlar oynayarak plajda keyifli vakit geçirmeye ne dersin? Bulmacalardan zekâ oyunlarına, rekabetçi taktik oyunlarından gerçekçi simülasyonlara…  Oynamaktan keyif alacağın birçok mobil oyun cep telefonunda seni bekliyor. Tatilde cep telefonunda olması gereken eğlenceli oyunlar listesini senin için hazırladım.

Clash Of Clans


Strateji oyunu seviyorsan Clash Of Clans’a bayılacaksın. Son zamanların en sevilen eğlenceli oyunlar listelerinde ilk sıralarda yer alan Clash Of Clans, bir şehir kurma oyunun çok ötesinde. Çünkü bu mobil oyun milyonlarca oyuncuyla eş zamanlı olarak oynanıyor. Bir köy kurup, o köyü geliştirmek, savunmak ve büyütmek gibi görevlerin var. Bunu yaparken köyünü düşmanlara karşı savunmak için de taktikler geliştirmen gerekiyor. Clash Of Clans, süreklilik gerektiren eğlenceli ve bol rekabetli bir oyun.

Helix Jump


Eğlenceli oyunlar denilince akla gelen ilk oyunlardan biri Helix Jump. Son zamanlarda en çok dikkat çeken bu mobil oyun hem kolay hem de zaman geçirmek için harika.  Amacın; sürekli zıplayan bir topu silindir bir labirentin sonuna ulaştırmak. Son derece heyecanlı bir oyun olan Helix Jump, dikkat ve odaklanma gerektiriyor.

Hill Climb Racing


Hill Climb Racing’in sürüş oyunları arasında gelmiş geçmiş en eğlenceli oyun olduğunu söylemek mümkün. Meraklılarının severek oynadığı bu mobil oyun, birçok farklı otomobille tepelerden tırmanmanı, zorlu arazi koşullarıyla savaşırken eğlenmeni sağlıyor.  Oyunun esas motivasyonu ise para toplayıp aracının modelini yükseltmek ve üst seviyelere geçmek. “Gaza basmaya hazırım.” diyorsan Hill Climb Racing tam senlik!

Kelime Gezmece


Zekâ ve kelime oyunlarını seviyorsan, Kelime Gezmece sayesinde bu yaz telefonu elinden düşürmeyeceksin. Hem bilgini sınayacağın hem de beyin jimnastiği yapacağın bu mobil oyun, senden harfleri kaydırarak yan yana dizmeni ve anlamlı kelimeler bulmanı istiyor. Yüzlerce bölümden oluşan oyunda seviyen ilerledikçe, oyunun zorluk seviyesi de artıyor. Kelime dağarcığına güveniyorsan hemen başla!

Piano Tiles


Mobil oyun oynarken müzik yapmak da ister misin? O zaman eğlenceli oyun listesinde yer alan Piano Tiles tam sana göre! Gerçek notalara basıp hem oyun oynayacak hem de müzik dinleyeceksin. Oyunun temel amacı siyah ve beyaz tuşlardan, beyaz olanlara dokunmamak! “Çok kolay” dediğini duyar gibiyim ama göründüğü kadar basit değil. Çünkü doğru zamanda doğru tuşa basmak tam bir konsantrasyon işi. Reflekslerine güveniyorsan Piano Tiles oyununu kaçırma!

Candy Crash Saga


Eğlenceli oyunlar denildiğinde akla gelen ilk mobil oyun Cand Crash Saga. Her yaştan yetişkinin ve çocukların severek oynadığı bu eğlenceli mobil oyun tahtından kolay kolay inmeyecek gibi duruyor. Benzer şekerleri toplayarak, değiştirip eşleştirerek seviye atlamaya çalıştığın bu oyunla zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksın.

Snipper 3D Assassin


Savaş oyunu seviyorsan aynı zamanda eğlenceli oyun kategorisine giren Snipper 3D Assassin’i hemen dene. Bağımlılık yapıcı atış oyunlarından biri olan Snipper 3D Assassin, milyonlarca kişi tarafından sevilerek oynanıyor. Son derece gerçekçi üç boyutlu grafikler ve animasyonlarıyla dikkat çeken bu mobil oyunda sen, kötülere karşı savaşan keskin nişancısın! Mobil oyun tasarımında birbirinden farklı birçok görev ve mekân bulunuyor. Bu da oyunu sıkılmadan, zevkle oynamanı sağlıyor. Macera ve aksiyon dolu bu oyunda şimdiden bol şanslar!