Ailenle birlikte aynı masa etrafında toplandığın akşam yemekleri sevilmez mi hiç! Tüm ailenin bir araya geldiği, sevdiklerinle de buluştuğun kalabalık sofraları özlediysen, görüntülü arama yaparak onları da kuracağın güzel masaya misafir etmeye ne dersin? Her şey tamamsa, evindeki güzel yemek takımlarını, örtünü, süsünü hazırla, birlikte harika bir masa kuralım.

Küçük Detayların Güzelliği


Her zaman kullanmadığın, abartıdan uzak ama şık masa örtülerini şimdi kullanmayacaksan, ne zaman kullanacaksın? :) Kumaş peçeteler de kullanabilirsin, hatta bu peçeteleri kendi ellerinle hazırladığın şık bir peçete halkasıyla daha şık bir şekilde tabağın üzerine yerleştirebilirsin. Masanda, evindeki en güzel yemek takımlarına, sunum tabaklarına, su ve meşrubat bardaklarına da yer verebilirsin.
Tabaklarının sağ yanına önce bıçağını sonra kaşığını, sol yanına ise çatalını koyup yukarı kısma ise tatlı kaşığı ve çatalını eklemeyi unutma. Su ve meşrubat bardağı olarak iki ayrı bardağı tabağın sağ tarafına kaşığın biraz üstünde kalacak şekilde yerleştirebilirsin.

 

Masana Renk Kat


Peçetelerini ve yemek takımını bunlara uygun çiçeklerle, küçük objelerle tamamlamaya ne dersin? En sade masaları bile bir anda renklendirip canlandıran çiçekler, şık yemek masalarında en çok kullanılan ögelerden. Küçük vazolara, şık kavanozlara yerleştireceğin kısa boylu çiçekler, şık bir masa için ideal.
 


Lezzetli ve Hafif Bir Menü


Mideyi bayram ettirecek ama aynı zamanda rahatsız da etmeyecek bir menü hazırlamak şart. Öncelikle şık sunum tabaklarına küçük atıştırmalıklar eklemekle başla. Dilersen peynir çeşitleri ile küçük bir şarküteri tabağı da oluşturabilirsin.
Başlangıç için hafif bir sebze ya da yoğurt çorbası, bol yeşillikli bir salata ideal. Eğer ana yemeğin ağır değilse ara sıcak için en iyi pişirdiğin böreği hazırlayabilirsin. Biraz daha hafif bir ara sıcak için de mercimek köftesi, humus ya da tarator gibi pratik lezzetler hazırlayabilirsin. Ana yemeğe de kıymalı, tavuklu, etli ya da daha farklı bir protein içeren sulu bir yemek ekledin mi tamamdır! Tatlı içinse favorim sütlü tatlılar. :) Ailece en sevdiğiniz sütlü tatlıyı pişirip herkesin yüzünde güller açtırabilirsin.
Abartıdan uzak, göze hoş gelen ve leziz bir masa hazırlamak işte bu kadar kolay! Eğer evinde yeterli malzemen yoksa ve yeni yemek takımlarına ihtiyacın varsa, online alışverişle ihtiyaçların kapına gelsin. Morhipo’daki birbirinden güzel yemek takımlarına bakalım mı?