En canlı ve etkileyici sarı saç tonlarının küçük sırrı olan mor şampuanı merak ediyorsan aradığın tüm cevaplar yazımızda.

Küllü saç renklerini sevenlerin kurtarıcısı mor şampuan nedir merak ediyorsan doğru yerdesin. Güzellik algısı ve değişen trendler sebebiyle saçlarda da soğuk tonlar popüler hale geldi. Sarı, gri, platin ve kumral tonlardaki saçların daha küllü bir renge sahip olabilmesi içinse en pratik yöntemlerden biri mor şampuan kullanmak. Eğer sen de saçlarını bu tür açık tonlarda boyatmayı seviyorsan saç rengin zamanla daha sıcak tonlara kayabilir. Bakır tonlar ve korkulan turuncuların önüne geçmek için sen de mor şampuandan faydalanabilirsin. Fakat mor şampuan kullanımı her saçta mucizevi sonuçlar yaratmıyor. Bunun için dikkat etmen gereken bazı noktalar bulunuyor. Merak ettiğin tüm sorular için hadi ayrıntıları birlikte inceleyelim.Mor Şampuan Ne İşe Yarar?


Her saçta ton eşitsizlikleri meydana gelebiliyor. Bunun sebebi ise yoğun güneş ışığı, yapılan yüksek ısılı uygulamalar veya kullanılan ürünler gibi pek çok farklı unsur olabiliyor. Yani başlangıçta açık tonlara dikkat çekmiş olsak da aslında koyu saçlar tüm bu farklı renk yansımalarını ve renk geçişlerini yaşıyor. Fakat maalesef açık tonlardaki eşitsizlikler çok daha fazla belli oluyor. İşte mor şampuan nedir ne işe yarar sorusu burada önem kazanıyor. Silver şampuan olarak da bilinen mor şampuanlar önceleri kuaförlerin gizli silahlarından biriydi. Ta ki evlerimize girecek şekilde pazarlanana kadar. Artık bu tür şampuanları bulmak oldukça kolay. Sen de kendi saçındaki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırmak ve renk tonunu değiştirmek için mor şampuandan yardım alabilirsin. Mor şampuan ne işe yarıyor diye merak ediyorsan bu ürün çeşitleri temel olarak saçtaki sıcak tonları daha küllü ve soluk tonlara çevirmek için kullanılıyor. Fakat aynı zamanda renk eşitsizliklerini ortadan kaldırıp saçındaki farklı renk tonlarını birbirine yakınlaştırmaya da yardımcı oluyor. Mor şampuan saçları soluk tonlara çeviriyor şeklinde ifade ederken aslında burada saçın solukluğundan değil, renk tonlarının soluk ve küllü halle gelmesinden bahsediyoruz. Çünkü bu şampuan renk tonlarını değiştirirken saça da daha canlı bir görüntü katmaya yardımcı oluyor. Bu marifetli ürünü kullanmak içinse saçının belli özellikler taşıması gerekiyor.Mor Şampuanı Kimler Kullanabilir?


Mor şampuanın etkileri son derece şaşırtıcı olsa da maalesef her saç renginde bu etkiler görülmeyebiliyor. Sebebi ise koyu renk tonları. Mor şampuanın işe yarayabilmesi için açık sarı tonları veya bu tonlara yakın renklerde saça sahip olman gerekiyor. Platin, beyaz, gri ve açık kumral renklerinde saç boyaları kullanılmış saçlar üzerinde mor şampuan etkili oluyor. Ayrıca saçlarında sarı gölgeler ve ışıltılar taşıyanlar tarafından da uygulanabiliyor. Eğer sen de saç renginin bakır ve turuncu tonlara yaklaştığını düşünüyorsan mor şampuan kullanabilirsin. Alışveriş sırasında farklı markaların ürün çeşitlerine göz atmak ve harcarken kazanma imkanını yakalamak içinse Hopi anlaşmaları markaları tercih edebilirsin.Mor Şampuan Kullanırken Dikkat Etmen Gerekenler


Mor şampuan nedir nasıl kullanılır soruları yoğun olarak aratılırken dikkat edilmesi gereken noktalar göz ardı edilebiliyor. Her kimyasal içerikli üründe olduğu gibi bu ürünlerin de kullanımında bazı unsurlara özen göstermen gerekiyor. Mor şampuan, bir saç boyası olmadığı ve saça kısa süre uygulandığı için genellikle sık kullanımın sorun yaratmayacağı düşünülebiliyor. Fakat bu ürün temelde bir şampuan olduğu ve saç rengini değiştirme etkisi bulunduğu için saç bakım ürünlerinin yerine geçmiyor. Bu nedenle de kullanım sıklığı arttığında olumsuz sonuçlar verebiliyor. Mor şampuanı haftada iki defadan fazla kullandığında saç tonunun, olmasını istediğin tondan uzaklaştığını gözlemleyebilirsin. Saç renginde koyulaşmaya sebep olabilen fazla kullanımlar sebebiyle uygulama sıklığını haftada bir olarak sabitleyebilir ya da ihtiyaç duyduğun zamanlarda mor şampuan kullanabilirsin. Mor şampuan ne işe yarar sorusunu yanıtlarken bu ürünlerin bir boya gibi kullanılmadığını açıklamıştık. Fakat saçta yalnızca birkaç dakika kalmasına rağmen saç rengi üzerinde bıraktığı etki kalıcı. Eğer saçına mor şampuan uyguladıktan sonra sık sık yıkama konusunda endişeleniyorsan ortaya çıkan bu yeni küllü rengin yıkama ile geçmeyeceğini bilmek içini rahatlatacaktır. Bunun yanı sıra koyu renk saçlara sahipsen de mor renk şampuan kullanabileceğini biliyor muydun? Mor şampuanın saç üzerindeki bakım etkisi, koru renkteki saçların canlanmasına ve sağlıkla parlamasına yardımcı oluyor. Bu nedenle sen de banyo ritüeline haftada bir veya iki haftada bir olmak üzere mor şampuan ekleyebilir ve saçın üzerindeki etkilerini gözlemleyebilirsin.Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?


Her ne kadar bir şampuan çeşidi olsa da mor şampuanların her gün kullanımı önerilmiyor. Sen de sağlıklı saçlarını korumak ve kararında bir bakım yapmak istiyorsan iki farklı şekilde mor şampuan uygulaması yapabilirsin. Bunlardan ilki haftada bir ya da iki kez yapılan şampuan uygulaması, diğeri ise iki haftada bir yapılan maske uygulaması.Şampuan olarak kullanmayı seçtiğinde bu ürünü tüm saçlarına uygulayıp köpürtmen yeterli oluyor. Tıpkı normal bir şampuan gibi uygulanan mor şampuan ne kadar sürede etki eder diye merak ediyorsan cevap yalnızca 5 dakika. Duş sırasında yalnızca 5 dakika bekledikten sonra saçlarını durulayabilirsin. Saçında oluşan turuncu ve bakır yansımaları nötrlemeye çalışan mor şampuan bu bekleme sırasında saçlarını bir miktar kurutabilir. Koparak dökülmeleri ve saç kırıklarını engellemek için bir saç serumu veya krem uygulayabilirsin. Bu tür kullanımlar için en çok merak edilen sorulardan biri de mor şampuandan sonra normal şampuan kullanılır mı? Hayır, mor şampuan saçlarını temizlemek için yeterli olacaktır. Fakat saçlarının daha derin bir temizliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan farklı şampuan uygulamasını mor şampuandan sonra değil önce uygulamalısın. Bunlara ek olarak her iki uygulama şeklinde de saçlarını çok iyi bir şekilde duruladığından emin olmalısın.Maske olarak mor şampuan kullanımında renkleri nötrlemek, farklı renk tonlarını engellemek ve saçlarına canlılık katmak gibi amaçlar bulunabiliyor. İki haftada bir uygulayabileceğin bu ürün çeşitleri sayesinde saç rengini nötrleyebilirsin. Bu kullanımın diğerinden tek farkı, ürünü saçta daha uzun süre bekletmek. Maske olarak mor şampuan etkisini görebilmek için ürünü nemli saçında 10-15 dakika bekletip durulayabilirsin.Bu yazımızda mor şampuan nedir ne için kullanılır konusunu ayrıntılı bir şekilde ele aldık. Umarız merak ettiğin sorular yanıt bulmuştur.