Deri ceket, moda tarihinin başlangıcından beri her dönem var olan ve asla modası geçmeyecek klasik bir parça. Gardırobunda hâlâ bir deri mont ya da ceket yoksa, bu çok fonksiyonel parçadan mutlaka bir tane edinmelisin. Deri ceket, tarzın konusunda genel bir ipucu verir, bu yüzden kendine uygun olanı seçtiğinden emin olmalısın. Hangi deri ceket modelinin sana daha çok yakışacağını merak ediyorsan bu rehbere bir göz atmanda fayda var. 

Klasik Deri Ceket


Deri ceket, yalnızca “asi” gençlere yakışan bir parça değil. Ölçülü ve abartısız giyinmekten hoşlanıyorsan, motorcu tarzını andıran iddialı modeller yerine klasik deri ceket modellerine yönelebilirsin. Gömleklerden kazaklara her şeyle kullanabileceğin klasik deri ceket, sadelikten yana olanlar için ideal. Sade modellerin üzerinde şık durmasını istiyorsan, deri ceket kalıbının üzerine tam olduğundan emin olmalısın. 


 

Biker Deri Ceket


Biker deri ceket motosikletçiler için tasarlanmış, ancak bugünlerde özellikle gençler arasında en trend deri mont modellerinden biri. Biker ceketlerde fermuar, toka ve çıtçıt gibi dikkat çekici ayrıntılar olabiliyor, bu yüzden kombin yaparken giydiğin diğer parçaların daha sade olmasına dikkat etmelisin. Örneğin beyaz bir tişört ve siyah kot ile havalı bir sokak stili oluşturabilirsin. Üst üste katlanarak kapanan geniş yakalarıyla rüzgâra karşı koruyan biker deri ceket, rock’çı ruha sahip erkeklerin favorisi. 

Bomber Deri Ceket


Bomber ceketlerin moda dünyasındaki yükselişiyle beraber bomber deri ceket modellerini de daha fazla görüyor olmalısın. Normalde bilek ve bel kısımları daha dar olan bomber ceket, deri ceketlerde yalnızca bisiklet yaka detayıyla da karşına çıkabilir. Arkadaşlarınla buluşmaya giderken ya da öğle yemeğine çıkarken üstüne geçirmek için ideal olan bu deri ceket, daha çok sportif bir stile sahip erkeklere hitap ediyor. Pilot Tarzı Deri Ceket


Yakasındaki kürkler ve kalın astarıyla pilot tarzı deri mont adından da anlaşılacağı üzere aslen pilotları gökyüzünde sıcak tutması için tasarlanmış. Tabii bu havalı montu giymek için bulutların üzerine çıkmana gerek yok. Bu pratik model soğuk kış günlerinde seni hem tarz gösterecek hem de sıcacık tutacak. Yakası kürklü modeller daha çok dikkat çektiği için giysilerini sade seçebilirsin. Özellikle kot gömlekler, düz pantolonlar ve balıkçı yaka kazaklarla çok hoş duran bu deri ceket, her yaştan erkeğe yakışıyor.